aA
Antradienio vakarą Minske dviratininkų, pareigūnų ir žiniasklaidos dėmesio susilaukė tolimojo keleivinio transporto kompanijos TOKS autobusas iš Lietuvos. Girtas dviaukščio autobuso vairuotojas su agresyviu keleiviu važinėjosi dviračių taku, vaikydamas dviratininkus ir pėsčiuosius.
auto.onliner.by nuotr.

Kaip rašo baltarusių portalas auto.onliner.by, dviratininkai Minske kartais skundžiasi, kad vieninteliame magistraliniame dviračių take, nusidriekusiame per visą miestą, kartais galima sutikti augintinius vedžiojančių žmonių ar tėvų su vaikiškais vežimėliais. Bet tai vienas juokas, palyginus su milžinišku dviaukščiu autobusu, kurį antradienį vakare išvydo portalo skaitytojas Nikita. Transporto priemonė lietuviškais numeriais kažkur žvaliai važiavo, baidydama žmones.

Viskas įvyko maždaug 20 val. vietos laiku toje Minsko dviračių tako dalyje, kuri yra netoli Denisovskaja gatvės.

„Važiavau dviračiu ir staiga išvydau autobusą: dviaukštį, triašį, lietuviškais numeriais. Jis žvaliai važiavo maždaug 30 km/val. greičiu. Žmonės nuo jo bėgo kas kur“, – pasakojo įvykio liudininkas.
Jam pavyko aplenkti autobusą, tiesa, jo vairuotojas dviratininko vos nepartrenkė. Nikita atkreipė dėmesį į tai, kad autobuso galinis žibintas buvo išdaužtas, taip pat matėsi šoninio veidrodėlio pažeidimai, tarytum autobusas būtų kliudęs stulpą.

„Neįsivaizduoju, kaip jis atsidūrė dviračių take. Tikriausiai iš Jokubovo gatvės, daugiau nėra iš kur. Kur važiavo, taip pat neaišku. Priekyje stovi tiltas, kuriuo autobusas nepravažiuotų, o ir įvažiavimas į Denisovskaja gatvę sudėtingas – ko gero autobusas ten būtų apvirtęs. Apvažiavau autobusą ir sustojau priešais jį. Atbėgo kiti liudininkai. Atrodo, kad prie vairo sėdėjo lietuvis. Autobuso salone buvo tik vienas keleivis, manau, kad mūsiškis, apsirengęs dryžuotais desantininko marškinėliais, elgėsi chamiškai: pradėjo plūstis ir bandė atimti mano telefoną. O iš karto paskambinau į Valstybinę automobilių inspekciją (VAI), nes autobusas važiavo dviračių taku, be to, jo vairuotojas vos prašnekėjo. Iš karto supratau, kad girtas“.

Pasak liudininkų, tiltas, prie kurio artėjo didžiulis autobusas, skirtas pėstiesiems ir dviratininkams, todėl tokio svorio galėjo ir neatlaikyti.

VAI pareigūnai atvažiavo maždaug po 10 minučių. Liudininko teigimu, jie patys labai nustebo, dėl to, ką pamatė.

„Kaip supratau, vairuotoją išvežė atlikti kraujo tyrimą, taip pat užsirašė mano kontaktinę informaciją, ir aš nuvažiavau. Vėliau, kai važiavau atgal, autobusas tebestovėjo toje pačioje vietoje. Keleivis aplink jį suko ratus. Nežinau, kaip iš ten reikės patraukti tokią didelę mašiną. Gal atbuline eiga kažkaip...“, – sakė Nikita.

Onliner duomenimis, autobusą iš tiesų vairavo neblaivus Lietuvos pilietis.

Reidas TV duomenimis, 2018 m. laidos autobusą „Setra“ lietuvių įmonė yra išnuomojusi baltarusiams (TOKS ne tik veža keleivius, bet ir nuomoja autobusus), vairuotojui nustatytas 1,49 prom. girtumas.

Iš pradžių kompanijos TOKS darbuotojai atsisakė komentuoti šį įvykį. Pasak jų, su žiniasklaida bendrauja tik įmonės generalinis direktorius, kuris šiomis dienomis yra išvykęs. Visgi vėliau buvo atsiųstas TOKS rinkodaros vadovės Sigitos Vaičiutės komentaras.

„Mes esame sukrėsti ir nusivylę. Pastaraisiais metais investavome ypatingai daug laiko, pastangų bei resursų klientų aptarnavimo kokybei gerinti bei vairuotojų kvalifikacijai kelti. Toks elgesys įmonėje yra netoleruojamas ir su šiuo darbuotoju atsisveikinsime visam laikui. Atsiprašome visų savo keleivių už nesuvokiamą vairuotojo elgesį ir patikinti, kad dėjome, dedame ir dėsime visas pastangas, kad tokie įvykiai nepasikartotų“, - buvo rašoma oficialiai atsiųstame TOKS komentare.

auto.onliner.by nuotr.
auto.onliner.by nuotr.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(83 žmonės įvertino)
4.3133

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Rozovos skandalas - tik aisbergo viršūnė: kaip Kremliaus pinigai pasiekia Lietuvos politiką

Lietuva ir kitos Baltijos šalys šiandien iškilmingai mini Baltijos kelio 30-metį. Tačiau dažnai...

Kas sieja Seimo narę ir Rusijos žvalgybininką: abiejų karjeros šuoliams įtarimai nesutrukdė (99)

Tylus, mandagus, gerai informuotas, atidus klausytojas. Taip apibūdintas Rusijos konsulas Klaipėdoje...

Dulų asociacijos pirmininkė: kūdikio mirtimi pasibaigusį gimdymą namuose priėmė medikė (4)

Ketvirtadienį per Lietuvą praskriejo žinia, kad gimdymo namuose metu mirė kūdikis. Iki šiol...

Vytautas Landsbergis: šis agresyvus Kremliaus planas – tai jau karas (174)

Profesorius Vytautas Landsbergis sako, kad Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje statybos...

Absurdas: įsigaliojus naujai tvarkai gali tekti blokuoti tarptautines el. prekybos svetaines (84)

Pagal paruoštą naują tvarką, kuri turėtų įsigalioti nuo rugsėjo 1-osios, Valstybinė...

Nerimas dėl Astravo AE paleidimo: Baltarusija neplanuoja pašalinti nustatytų trūkumų (4)

Baltarusijos institucijoms paviešinus Astravo atominės elektrinės (AE) streso testų...

Per masinę avariją Vilniuje nukentėjo nėščia moteris ir paauglė susiformavo didelės spūstys, patikslinta (41)

Penktadienį Vilniuje , Liepkalnio gatvėje , susidūrė dvi transporto priemonės. Pirminiais...

Ieškomas valstybės tarnautojas – alga 8580 eurų (104)

Aplinkos ministerija paskelbė konkursą valstybės įmonės „Valstybinių miškų urėdija“...

Rinktinė rytinę treniruotę surengė viešbutyje, aklimatizacija vyksta pagal planą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį ryte treniruotę surengė viešbutyje ir kartu su...

Pranckietį jau puola ir opozicija: tai labai rimta Seimo vadovo klaida (220)

Opozicija neatmeta, kad dėl interpeliacijos Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui galėtų...