Daugybė gelbėtojų padeda milijonams nukentėjusiųjų nuo Pietryčių Azijos šalis nusiaubusio labai galingo cunamio, skirstydami maistą ir vandenį.
Nuo cunamio nukentėję Azijos gyventojai stovi eilėje vandens
© AFP/Scanpix
Jungtinių Tautų atstovas pranešė, kad per 9 balų stiprumo žemės drebėjimą prie Sumatros salos krantų ir jo sukeltą cunamį žuvusių žmonių skaičius, kuris antradienį siekė jau 150 tūkstančių, didės, nes vis randama naujų aukų, o išsigelbėjusius puola pavojingos ligos. Labiausiai nukentėjusiame Indonezijos regione, Ačeho provincijoje, jau siaučia diarėja.

 • Tailande atleistas meteorologijos tarnybos vadovas
 • Žmonės jau serga
 • Žuvo 50 tūkst. vaikų
 • Powellas: JAV padės atstatyti cunamio sugriautą gyvenimą
 • ES užsienio reikalų ministrai rengia susitikimą
 • "Gydytojai be sienų", surinkę pakankamai lėšų Pietų Azijai, prašo nebeaukoti pinigų
 • Miuncheno "Bayern" paaukos 300 tūkst. eurų

  Šią Indonezijos Ačeho provinciją užplūdo šimtai pagalbos darbuotojų, padedami sraigtasparnių, tačiau, kai pagalba pagaliau pasiekė nukentėjusius, jos paskirstymą ėmė trikdyti prastas pagalbos organizacijų ir užsienio kariškių darbo koordinavimas.

  Mergaitė renkasi drabužėlius, gautus iš labdaros cunamio aukoms. Tailandas.
  © AFP/Scanpix

  Skubiam maisto ir medikamentų tiekimas antradienį buvo laikinai sustabdytas, kai provincijos Banda Ačeho oro uoste, kuris tapo pagrindiniu humanitarinių misijų centru, nuo tako nuslydo krovininis lėktuvas "Boeing 737".

  Tačiau vėliau Ačeho pagrindinis oro uostas buvo sutvarkytas ir gelbėtojai atnaujino darbą, pranešė oro uoste dirbantis JAV kariškis. "Labai didžiuojuosi, jog šie žmonės sugebėjo taip greitai iš čia patraukti tą orlaivį. Dabar oro uostas vėl atidarytas ir gali tęsti darbą", - CNN sakė kapitonas Mattas Klunderis.

  Iš Banda Ačeho atokias vietoves mėgina pasiekti daugiau kaip 50 užsienio pagalbos organizacijų, kurioms padeda kariškiai iš įvairių šalių, įskaitant Australiją, Jungtines Valstijas, Malaiziją, Naująją Zelandiją bei Filipinus.

  Šri Lankoje, patvirtintais duomenimis, nuo cunamio žuvo 30 196 žmonės, o dar 3 792 yra laikomi dingusiais be žinios, nurodė prezidentės kanceliarija.

  Filipinuose cunamio aukoms deginamos žvakutės
  © Reuters/Scanpix

  Indijoje oficialus aukų skaičius siekia 15 485. Į jį įtraukti 9 571 žmogus, kurio žūtis patvirtinta, ir 5 914 žmonių, kurie laikomi dingusiais be žinios, antradienį pažymėjo vyriausybė.

  Tailando vidaus reikalų ministerija skelbia, kad šalyje žuvo 5 187 žmonės, iš jų 2 463 užsieniečiai, 2 362 tailandiečiai ir dar 362 asmenys, kurių tautybė nežinoma.

  Pasak jos, praėjus aštuonioms dienoms po to, kai cunamis užgriuvo šalies Andamanų jūros kurortus ir žvejų gyvenvietes, dar 3 810 žmonių yra laikomi dingusiais be žinios. Tailando pareigūnai mano, kad dauguma iš jų žuvo.

  JT duomenimis, Mianmare ši katastrofa pareikalavo mažiausiai 90 žmonių gyvybių, bet manoma, kad tikrasis aukų skaičius yra didesnis.

  Maldyvuose žuvo mažiausiai 75 žmonės, o dar 42 yra dingę, pranešė prezidentas Maumoonas Abdul Gayoomas.

  Malaizijoje cunamio aukomis tapo 68 žmonės. Dauguma jų žuvo Penange, pažymėjo policija.

  Gelbėjimo darbus atliekantys Indijos kariai
  © EPA-ELTA

  Tuo tarpu Bangladeše didelėms bangoms apvertus turistinę valtį, nuskendo tėvas ir vaikas, pranešė pareigūnai.

  Cunamis aukų pareikalavo ir rytinėje Afrikos pakrantėje. 176 žmonės žuvo Somalyje, dešimt - Tanzanijoje, o vienas - Kenijoje.

  Per cunamį žuvo ir keli šimtai šveicarų, antradienį pranešė Šveicarijos prezidentas, nors iki šiol buvo skelbiama tik apie 23 stichijos aukas.

  Vienas iš keturių Latvijos gyventojų, buvusių nuo cunamio nukentėjusiose Pietryčių Azijos šalyse, apie kuriuos anksčiau nebuvo jokių žinių, trečiadienį išskris iš Šri Lankos į Prahą. Šias žinias Latvijos užsienio reikalų ministerijai patvirtino Latvijos garbės konsulas Šri Lankoje.

  Taigi Latvijos gyventojų, gruodžio 26-osios naktį buvusių vienoje iš nukentėjusio nuo cunamio šalių, informacijos apie kuriuos URM iki šiol neturėjo, sumažėjo iki trijų, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

  Indas vaikšto tarp griuvėsių
  © AFP/Scanpix

  Iš 228 Latvijos gyventojų, buvusių gruodžio 26 dieną Indonezijoje, Indijoje, Šri Lankoje, Tailande ir Mauricijuje, trys iki šiol tebėra Pietryčių Azijoje.

  Antradienį interviu radijui SWH Latvijos ministras pirmininkas Aigaras Kalvitis pareiškė, kad šalies vyriausybė nuo cunamio nukentėjusiems Azijos regionams gali skirti iki 100 tūkst. latų (496 tūkst. litų).

  Atrasti penki iš 41 lenko, laikytų dingusiais be žinios po Pietų Aziją nusiaubusio cunamio, gerai jaučiasi, antradienį pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministerija. Trisdešimt penki lenkai vis dar laikomi dingusiais be žinios Tailande ir vienas - Šri Lankoje.

  Lenkijos policijos pareigūnai, neseniai atvykę į Bankoką, cunamio nuniokotoje Puketo saloje turės atpažinti penkis žuvusius užsieniečius, kurie, manoma, yra lenkai. Tik dviem iš 84 lenkų, likusių gyvų po Azijoje praūžusio cunamio, prireikė medikų pagalbos.

  Pirmoji cunamio banga
  © AFP/Scanpix

  Rusija antradienį pranešė, kad per cunamius Azijoje žuvo dešimt jos piliečių, o apie likusius 36 žmones, kurie, kiek žinoma, buvo stichijos nusiaubtuose rajonuose, neturima jokių žinių.

  Užsienio reikalų ministerijos pareiškime taip pat teigiama, kad gruodžio 26 dieną, kai Aziją nusiaubė milžiniškos bangos, Tailande, įskaitant ir gaivalinės nelaimės nepaliestus rajonus, atostogavo 130 rusų, tačiau su savo šeimomis jie nesusisiekė.

  Anksčiau Rusija buvo oficialiai pranešusi apie dviejų savo piliečių žūtį.

  Į nelaimės ištiktas šalis Rusija nusiuntė kelis lėktuvus su vandeniu, palapinėmis, medikamentais ir kitais humanitarinės pagalbos reikmenimis. Dar vienas lėktuvas trečiadienį į Indonezijos Sumatros salą atgabens avarinių generatorių ir palapinių su visa reikiama įranga.

  Tuo tarpu Tailandas ir toliau išliks patraukliausia atostogų vieta tarp saulę garbinančių skandinavų turistų, nepaisant žudančio cunamio, kuris nusinešė dešimčių tūkstančių vietinių ir turistų gyvybių Indijos vandenyno pakrantėse.

  Tailandas nebuvo daugiausiai nukentėjusi šalis regione, bet buvo labiausiai mėgstama poilsio vieta Azijoje tarp turistų iš Skandinavijos. Iš 5 tūkst. aukų, žuvusių šioje šalyje, dauguma nukentėjo atostogautojų ypač pamėgtame Phukete.

  Nors kelionių organizatoriai atšaukė skrydžius, o turistai puolė keisti savo užsakytas keliones, vis dėlto daugybė keliautojų neatsisakė atostogų Tailande.

  "Vakar (pirmadienį) daug žmonių pakeitė planus vietoje Phuketo vykti atostogauti į kitas vietoves - pirmiausia Šiaurės Tailandą, Egiptą ir Kanarų salas, - sakė Švedijos įmonės "My Travel" informacijos vadovė Susanne Krutrok. - Buvau nustebinta dėl milžiniškos paklausos į kitas Tailando vietoves...tiesą sakant, mes net priminėjome naujus užsakymus į Phukete'ą".

  Tailande atleistas meteorologijos tarnybos vadovas

  Tailando paplūdimyje cunamio į krantą išmestas laivas
  © Reuters/Scanpix

  Tailando ministras pirmininkas Thaksinas Shinawatra antradienį pranešė, kad atleistas nacionalinio meteorologijos departamento vadovas Suparerkas Tansriratanawongas (Suparerkas Tansriratanavongas).

  Vyriausybės vadovas taip pat informavo, kad pradėta tirti, kodėl gruodžio 26 dieną žmonės nebuvo įspėti apie artėjantį cunamį. "Kai prie Sumatros salos krantų įvyko žemės drebėjimas, atsirado tikimybė, kad cunamio bangos pasieks ir mus, - sakė premjeras. - Kodėl negauta įspėjimų? Mes norime aiškumo".

  Kitą dieną po katastrofos Tailando meteorologijos tarnybos vadovas paaiškino, kad nebuvo priežasčių nuogąstauti dėl cunamio, nes šalyje jų nebuvo pastaruosius 300 metų.

  Tačiau spaudos puslapiuose pasirodė žinių, jog apie šio gamtos reiškinio pavojų Tailando ekspertai įspėjo kolegas, bet į jų įspėjimus nebuvo atsižvelgta, kad nebūtų pakenkta turizmo verslui. Tailande, patvirtintais duomenimis, cunamis pareikalavo daugiau nei 5 tūkst. žmonių gyvybių.

  Žmonės jau serga

  Indė, pergyvenusi cunamio siausmą, neša geriamo vandens ąsotį.
  © Reuters/Scanpix

  PSO pranešė, kad Ačeho provincijoje užregistruota plaučių uždegimo, diarėjos, maliarijos ir odos infekcijos atvejų, nes vanduo regione labai užterštas.

  Pakrantėje paklaikusios moterys sūpuoja kūdikius, o nevilties apimti vyrai sukinėjasi aplink JAV karinių oro pajėgų sraigtasparnius, grumdamiesi dėl vandens ir maisto. "Pone, padėkite, padėkite!, - šaukė vietos gyventojai, kreipdamiesi į užsienio žurnalistą. - Mums reikia maisto ir vaistų!"

  Indonezijos šiaurėje patvirtinta 94 tūkst. žmonių žūtis, daugiau kaip 400 tūkst. tapo pabėgėliais. Žuvusiųjų daugėja, o gelbėtojai pasiekia regionus, kurie anksčiau buvo neprieinami dėl sugriautų tiltų ar nenuslūgusio potvynio vandens.

  Indė, išgyvenusi cunamį, stebi sugriuvusių namų liekanas.
  © AFP/Scanpix

  Viename iš Ačeho provincijos miestelių, kuris buvo atkirstas nuo pasaulio visą savaitę, Singapūro kariškių pastatytose palapinėse įsikūrė lauko ligoninė su 33 specialistais.

  Per pirmąsias keturias valandas jie priėmė apie 150 pacientų, kurių daugelis serga kol kas nenustatytomis infekcinėmis ir kvėpavimo ligomis, diarėja arba yra sužeisti.

  Šri Lankoje, kur žuvo ne mažiau kaip 30 tūkst. žmonių, antradienį rytiniuose regionuose vėl pliaupė liūtys, apsėmusios šimtus tūkstančių pabėgėlių priglaudusias stovyklas.

  "Pažiūrėkite į šitą vandenį, - sakė 28 metų vaikinas mokykloje, kurioje įsikūrė pusantro tūkstančio kaimo gyventojų. - Vaikai serga. - Trūksta tualetų, žmonės kenčia nuo to vandens, nuo tos ligos..."

  Žuvo 50 tūkst. vaikų

  Po cunamio netekusi namų indė prašo pagalbos
  © AFP/Scanpix

  Jungtinių Tautų vaikų fondo UNICEF vertinimais, per šią katastrofą žuvo maždaug 50 tūkst. vaikų, dar dešimtys tūkstančių liko našlaičiais.

  Ačehe 8-metė Ulisarati, kurios mokyklą sugriovė bangos, nori grįžti į normalų gyvenimą. "Aš noriu į mokyklą. Aš noriu mokytis. Paprašysiu tėtės, kad rastų man kitą mokyklą", - sakė ji.

  Pasaulio lyderiai, tarp jų Japonijos ministras pirmininkas Junichiro Koizumi, Kinijos premjeras Wen Jiabao ir JT generalinis sekretorius Kofi Annanas, ketvirtadienį turi susitikti Džakartoje, kad susitartų dėl koordinuotos pagalbos stichijos aukoms. Jie taip pat aptars galimybę sukurti ankstyvojo informavimo apie artėjančius cunamius sistemą regione.

  Tuo tarpu analitikai sako, kad nors ekonominiai šios nelaimės kaštai bus didžiuliai, palyginti su nukentėjusių valstybių pajamomis, bendras ekonominis poveikis nebus žymus.

  Katastrofos poveikis draudimo bendrovėms taip pat bus gana ribotas, nes didžioji dalis nukentėjusių zonų nebuvo apdrausta.

  Powellas: JAV padės atstatyti cunamio sugriautą gyvenimą

  Collin Powell
  © AFP/Scanpix

  Jungtinės Valstijos padės nuo Indijos vandenyne kilusio cunamio nukentėjusiems milijonams žmonių, tačiau pastangų, savo mastu prilygstančių po Antrojo pasaulinio karo įgyvendintam Marshallo planui, veikiausiai neprireiks, antradienį pareiškė valstybės sekretorius Colinas Powellas.

  "Cunamis atnešė tragediją visam pasauliui", - sakė C.Powellas per spaudos konferenciją Bankoke, kur pradėjo kelionę po stichijos nusiaubtas šalis.

  "Jungtinės Valstijos tikrai nenusisuks nuo tų, kuriems reikalinga skubi pagalba", - sakė jis.

  Tačiau, "nemanau, kad prireiks ko nors, kad prilygtų Marshallo planui", pridūrė jis. Jungtinės Valstijos 1947-siais, praėjus dvejiems metams po Antrojo pasaulinio karo, pradėjo įgyvendinti Marshallo planą, kad padėtų atstatyti Europą.

  Pasak C.Powello, JAV parama nuo cunamio nukentėjusioms šalims priklausys nuo jų poreikių įvertinimo ir veikiausiai bus skirtinga. Gamtos stichijos aukų skaičius jau beveik siekia 150 tūkstančių.

  "Sprendimas bus priimamas dėl kiekvienos šalies atskirai", - pridūrė jis.

  JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas vėliau antradienį atvyko į Indoneziją, kad pats galėtų įvertinti labiausiai nuo niokojančio cunamio nukentėjusiai valstybei padarytą žalą.

  ES užsienio reikalų ministrai rengia susitikimą

  Cunamis Azijoje
  © AFP/Scanpix

  Pasak pareigūnų, bendra parama, kurią nuo cunamio nukentėjusiai Pietų Azijai jau įsipareigojo skirti Europos Sąjunga (ES) ir jos valstybės narės, pasiekė 436 mln. eurų, tačiau turėtų gerokai padidėti, skelbia tinklalapis "EU Business".

  Europos Komisija, paskelbusi atnaujintus bendros paramos duomenis, nurodė, jog minėtą sumą sudaro jos pačios skirti 23 mln. eurų ir 25 valstybių narių pagalba.

  Anot už paramą atsakingo Europos Komisijos pareigūno, vien pati ES vykdomoji institucija dar turi ir gali panaudoti nenumatytiems atvejams skirtus 52 mln. eurų. Be to, galima panaudoti ES biudžete numatytus 221 mln. eurų, tačiau tam reikia gauti valstybių narių ir Europos Parlamento pritarimą.

  "Gana greitai bus priimtas sprendimas dėl didelio tolesnio finansavimo", - teigė minėtas pareigūnas. Pasak jo, tikėtina, kad Europos Komisija sieks šiam tikslui paskirti didelę minėtų 221 mln. eurų dalį.

  eurai, pinigai
  © Corbis

  Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, taip pat sveikatos apsaugos bei pagalbos ministrai, šią savaitę rinksis į skubų susitikimą, kuriame tarsis kaip koordinuoti pagalbą nukentėjusiems nuo Pietų Aziją nusiaubusio cunamio, antradienį pranešė pareigūnai.

  Taip didinama penktadienį rengiamų skubių derybų svarba, kuriose iki šiol turėjo dalyvauti 25 bloko šalių pagalbos ir plėtros ministrai.

  "Susitikime dalyvaus Europos Sąjungos užsienio reikalų, plėtros ir bendradarbiavimo bei sveikatos apsaugos ministrai", - sakoma ES pirmininkaujančio Liuksemburgo pareiškime.

  Susitikime turėtų būti išklausyti ES pagalbos komisaro Michelio Louis ir Liuksemburgo plėtros ministro Jeano-Louis Schiltzo pranešimai. Šiuo metu abu pareigūnai keliauja po cunamio nusiaubtą regioną, vertindami reikalingą pagalbą katastrofos padariniams likviduoti.

  Gelbėtojai Pietryčių Azijoje
  © EPA-ELTA

  Tuo tarpu Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų komisarė Benita Ferrero-Waldner rengia siūlymą įkurti "krizių valdymo korpusą". Toks korpusas galėtų būti naudingas ištikus stambioms katastrofoms, panašioms į tą, kuri gruodžio 26 dieną užgriuvo kai kurias Azijos šalis, sakė komisarė interviu laikraščiui "Financial Times".

  Jos nuomone, šios specialistų grupės galėtų padėti įveikti katastrofas, taip pat organizuoti skubius atstatymo darbus. "Dabartinė krizė (Azijoje) parodė, kad mūsų galimybės bandant įveikti panašias civilines krizes yra ribotos", - sakė ji.

  V.Ferrero-Waldner pažymėjo, kad šį korpusą turėtų sudaryti apie 5000 žmonių, kuriuos skirtų nacionalinės vyriausybės ir kurie turėtų išeiti specialų parengimą ir būti pasirengę veikti pagal bendros koordinuojančios struktūros taisykles.

  Komisarė išsakė nuomonę, kad įvykus panašioms katastrofoms pinigai ir finansinė pagalba "labai svarbūs", bet "gyvybiškai svarbu" disponuoti galimybėmis padėti nukentėjusiesiems ir koordinuoti tarptautines pastangas.

  B.Ferrero-Waldner išreiškė viltį, kad toks korpusas pradės veikti iki 2007 metų.

  "Gydytojai be sienų", surinkę pakankamai lėšų Pietų Azijai, prašo nebeaukoti pinigų

  Nukentėjusiems nuo cunamio Indijos vaikams dalijamas maistas.
  © Reuters/Scanpix

  Tuo tarpu medikų organizacija "Gydytojai be sienų" antradienį paskelbė surinkusi 54 mln. JAV dolerių nuo cunamio nukentėjusiai Pietų Azijai ir pirmą kartą paragino nebeaukoti daugiau pinigų.

  Organizacijos generalinis direktorius Pierre'as Salignonas sakė, kad po gruodžio 26 dieną įvykusios katastrofos surinkta suma yra neįprastai didelė ir leis "Gydytojams be sienų" atlikti svarbų vaidmenį padedant milijonams aukų.

  "Tai - pirmas kartas, kai priėmėme tokį sprendimą, - teigė P.Salignonas. - Tačiau nenorime toliau rinkti lėšų paramai, kuriai jau užtikrintas finansavimas".

  Salignonas paragino aukotojus atkreipti dėmesį į Sudaną ir kitas nuo didžiulio cunamio Indijos vandenyne nukentėjusias šalis, nesulaukusias visuomenės dėmesio.

  Miuncheno "Bayern" paaukos 300 tūkst. eurų

  Vokietijos aukščiausiosios futbolo lygos klubas Miuncheno "Bayern" ketina paaukoti 300 tūkst. eurų nuo cunamio Pietryčių Azijoje nukentėjusiems žmonėms, o nacionalinė rinktinė surengs labdaringą mačą.

  "Norime ištiesti pagalbos ranką šios katastrofos aukoms", - sakė klubo vadovas Karlas-Heinzas Rummenigge, pridurdamas, kad pagalba atiteks tiems, "kam jos labiausiai reikia".

  Komandos atstovas Ulis Hoenessas teigė, kad 300 tūkst. eurų, skirti prieglaudoms, vaikų namams ir mokykloms Šri Lankoje, tėra pradžia.

  "Svarbu, kad parama būtų ilgalaikė, - sakė U.Hoenessas. - Ketiname paramos projektą tęsti 10 ar 15 metų, kasmet peržiūrėti rezultatus ir reguliariai kviestis vaikus į Miuncheną".

  Vokietijos futbolo rinktinė sausio 25 dieną Gelzenkirchene žais draugiškas rungtynes su šalies bundeslygos žvaigždžių komanda. Mačo metu surinktos lėšos bus pervestos į nuo cunamio Pietryčių Azijoje nukentėjusių žmonių paramos fondą.

  Pasak Vokietijos futbolo asociacijos viceprezidento Wernerio Hackmanno, futbolininkai privalo padėti katastrofos aukoms.

  Vokietijos antrosios lygos klubas Duisburgo MVS ir bundeslygos komanda "VfL Bochum" taip pat paskelbė, kad per draugiškas rungtynes vasario 17 dieną surinktos lėšos bus skirtos cunamio aukoms paremti.

 • BNS
  Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
  Populiariausios nuomonės
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė. Kai Rumunija mus aplenkia (166)

  Šiuo metu sudėtingoje politinėje situacijoje esančios Rumunijos vardas Lietuvoje minimas ne tik...

  Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (274)

  Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

  Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (186)

  Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

  Danguje virš Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai (1)

  Danguje netoli Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai.

  Panevėžio rajono medikai pas ligonius vyksta „plikomis“ padangomis (2)

  Naujienų portalą JP pasiekė informacija, kad VšĮ Panevėžio rajono poliklinikos Greitosios...

  Legendinis NBA milžinas – apie du Sabonius, Valančiūno padėtį ir Ballų šeimos klaidą specialiai DELFI iš Londono (15)

  Ką reiškia būti vidurio puolėju NBA lygoje? Atsakymas į šį klausimą per pastaruosius 20...

  Pasikeitimai darbo rinkoje: lūpdažių pardavėjos tampa IT įmonių vadovėmis (38)

  Moterys gali kuo puikiausiai vadovauti nuo vyrų knibždančioms technologinėms įmonėms,...

  Krepšininkas Simas Jasaitis areštinės išvengė dėl kurioziškų aplinkybių (254)

  Garsusis krepšininkas Simas Jasaitis , kuris sekmadienio rytą buvo atvežtas į policiją dėl...

  Šiaurės Korėjos dainininkei – akibrokštas Seule (83)

  Seule pirmadienį įvyko protesto akcija, susijusi su Šiaurės Korėjos muzikinio moterų kolektyvo...

  Jasaičio sesuo Aistė – apie patiriamą psichologinį smurtą iš Oksanos Pikul: mūsų šeima su ja nebendrauja (445)

  Vėlyvą sekmadienio rytą Jasaičių šeimoje kilęs konfliktas pasiekė žiniasklaidą – Simo...