„Įtariamasis iškart po nusikaltimo (tą pačią naktį) pasislėpė nuo teisėsaugos, todėl laisvės apribojimas jam yra būtinas, kad galima būtų tinkamai išsiaiškinti ikiteisminio tyrimo aplinkybes ir bylą perduoti teismui“, - suėmimo skyrimo motyvus aiškino teisėjas Audrius Meilutis.

Teismas pažymi, kad nors įtariamasis šiuo metu yra pilnametis, tačiau nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnametis, todėl jo atžvilgiu taikytini nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai – įstatymas numato maksimalų dviejų mėnesių suėmimo terminą, praneša Kauno apylinkės teismas.

Teismas, skirdamas suėmimą, atsižvelgė į tai, kad dvidešimtmetis D. Ščesnavičius yra charakterizuojamas neigiamai, anksčiau du kartus teistas, įtariamas padaręs du labai sunkius nusikaltimus. „Įtariamojo elgesys įvykdant nusikaltimą buvo itin įžūlus, kas rodo, jog nebuvo paisoma visuomenėje priimtų moralės normų. Iš to galima spręsti, kad D. Š. yra pavojingas ir tikėtina, jog darys naujus nusikaltimus“, - sakė teisėjas.

Teismo vertinimu, šiuo metu nėra pagrindo D. Ščesnavičiui taikyti švelnesnę kardomąją priemonę. „Yra pernelyg didelė tikimybė, kad jis, būdamas laisvėje, vėl gali išvykti į užsienį, kadangi Lietuvoje jis neturi legalaus pragyvenimo šaltinio, šeimos ar turto“, - teigė A. Meilutis.

Daugiau nei dvejus metus užsienyje nuo teisėsaugos slapstęsis D. Ščesnavičius 2017 m. liepos mėnesį buvo sulaikytas Vokietijos sostinėje Berlyne ir pagal Europos arešto orderį rugpjūčio 31 d. perduotas Lietuvai.

Šią nutartį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.