Susiruošusiems į prekybos centrą ar sporto klubą vertėtų neapsikrauti papildomais nešuliais. Priešingu atveju, palikus juos saugojimo spintelėje ar drabužinėje, yra tikimybė su jais visai atsisveikinti.
Raktas
© K.Šatūno nuotr.
Vilnietė Kristina iki šiol su nuoskauda prisimena nemalonų incidentą vieno garsaus prekybos tinklo parduotuvėje. "Eidama apsipirkti prieš tai kitoje parduotuvėje įsigytus džinsus nusprendžiau palikti saugykloje. Užrakinau spintelę, o raktą įsimečiau į rankinę, - prisiminė Kristina. - Per skubėjimą džinsus pamiršau".

Paliktą pirkinį mergina prisiminė tik namuose, kai savo rankinėje išvydo spintelės raktą. Grįžti į parduotuvę nebuvo kada, nes tą pačią dieną mergina išvyko į kelionę.

"Grįžau po savaitės ir nuėjau savo džinsų. Deja, spintelė buvo atrakinta ir tuščia", - sakė Kristina. Parduotuvės ir apsaugos darbuotojai tik purtė galvas, esą nieko nežino. Kristina pasakojo, kad buvo apkaltinta dėl savo neatidumo: "Man pasakė: "ko jūs tikitės po tiek laiko", taip ir išėjau nieko nepešus", - prisiminė mergina.

Pasak "Adversus" kontoros jaunesniojo teisininko Vladimiro Kosatyj, sporto klubų ir prekybos tinklų administracija privalo užtikrinti spintelėse paliktų drabužių saugumą. "Tokia sporto klubų, prekybos centrų, įmonių, įstaigų pareiga - imtis visų nuo saugotojo priklausančių priemonių ir užtikrinti perduotų daiktų išsaugojimą - yra numatyta Civiliniame kodekse. Todėl, jeigu daiktai dingo perdavus juos saugoti anksčiau minėtoms įstaigoms, jų administracija privalo atlyginti jų vertę", - akcentavo teisininkas.

Tiesa, jis pripažino, kad sunkiausia įrodyti padarytos žalos dydį. V.Kosatyj teigimu, žmogus turėtų įrodyti, jog spintelėje ar drabužinėje paliko būtent tokius daiktus. "Tačiau, jei iš drabužinės būtų pavogtas paltas, nukentėjusiajam būtų sunku įrodyti, kad to palto kišenėse buvo daiktų. Ypač, jei patalpoje jis buvo vienas ir jose neįrengtos kameros", - pastebėjo V.Kosatyj.

Prekybos tinklo "Rimi Lietuva" atstovė ryšiams su visuomene Raminta Stanaitytė-Česnulienė tvirtino, kad daiktams pasidėti skirtos spintelės nėra saugojimo seifai ar kameros, todėl atsakomybės už pradingusius daiktus prieš pirkėjus įmonė nejaučia.

"Tiesioginė prekybos centro veikla susijusi ne su daiktų saugojimu, o su prekių ir produktų pardavinėjimu. Prie spintelių, kuriose žmonės gali palikti daiktus, yra įspėjanti informacija, nepalikti vertingų daiktų. Taip pat informuojame, kad už juos neatsakome bei žalos neatlyginame", - sakė ji.

Į keblią situaciją buvo pakliuvusi viena kauniečių pora. Į prekybos centrą "Mega" užsukę jaunuoliai nenorėjo saugojimo spintelėje palikti turėto nešiojamojo kompiuterio, todėl paprašė jį leisti įsinešti į parduotuvę.

"Tačiau apsaugos darbuotojas pareikalavo kuprinę su joje buvusiu kompiuteriu palikti spintelėje, nors negalėjo garantuoti saugumo", - pasakojo Rasa, kuriai su kompiuteriu rankose beliko laukti savo draugo ne parduotuvėje, bet už jos ribų.

Kaune įsikūrusio prekybos centro "Mega" rinkodaros vadovas Dainius Kalina patvirtino, kad į čia esančias parduotuves neleidžiama įsinešti analogiškų parduodamoms prekėms daiktų. Anot jo, dažniausiai nesusipratimų kyla dėl pačių klientų kaltės.

"Yra buvę, kad apsipirkęs žmogus grįžta prie daiktų saugojimo spintelių ir ten neberanda savo paliktų daiktų. Tačiau vėliau paaiškėja, kad klientas pats per išsiblaškymą paliko spintelę neužrakintą, o tai pastebėję apsaugos darbuotojai buvo paėmę daiktus pasaugoti, kol šis sugrįš", - sakė D.Kalina.

Lietuvos vartotojų instituto prezidentės Zitos Čeponytės teigimu, jei į parduotuves neleidžiama įsinešti didesnių rankinių ar kitų daiktų, turi būti sudarytos sąlygos saugiai juos palikti. Daiktus turėtų saugoti parduotuvių darbuotojai arba turėtų būti įrengtos saugios vietos, kad pirkėjas būtų užtikrintas savo daiktų saugumu.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Būkite atidūs – kai kurių bankų paslaugų įkainiai didės ir 50 proc.

Daugelis komercinių bankų klientų jau gavo laiškus apie būsimus paslaugų kainų pokyčius. Jeigu...

Dviguba savižudybė Kazlų Rūdoje: tragišką sprendimą paskatino nelaiminga meilė? (87)

Šalia Kauno esantį Kazlų Rūdos miestelį šią savaitę sukrėtė didelė tragedija –...

Apsilankė šalčiausiame pasaulio kaime Rusijoje: net nuėjimas į tualetą čia – ekstremali patirtis rekordinė temperatūra - minus 71,2 (32)

Žmonės čia ištvermingi, nebijantys sunkaus darbo. Vargu ar daug pasaulyje tokių vietų, kuriose...

Dar viename kelyje Lietuvos vairuotojų laukia nauji kelio ženklai (4)

Magistralėje A2 Vilnius– Panevėžys (95,88 km ir 110,31 km) pradeda veikti du naujai įrengti...

Skandalinga medžiaga: sostinėje slapta filmuojami ir įrašinėjami nuomininkai (142)

Vilniaus senamiestyje, Vokiečių gatvėje esantis namas slepia didelę paslaptį. Į DELFI redakciją...

Tragikomedija Sibire – 36 Rusijos sportininkai „tepė slides“ atvykus dopingo kontrolieriams (8)

Rusijos sporto portalas Championat.ru publikavo straipsnį, kuriame aprašyta tragikomiška situacija...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (15)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Gyvai / Prasidėjo vienuoliktasis Dakaro etapas: lyderiai kaunasi be kompromisų visi lietuviai jau trasoje (71)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikės iš Beleno...

Prie Kauno susidūrė vilkikai, BMW nulėkė nuo kelio, susidarė didžiulės spūstys sunkiai sužalotas vilkiko vairuotojas (34)

Trečiadienį, apie 14.36 val., gautas pranešimas, kad Kauno rajone, A8 kelyje, 2 km nuo Kauno,...

Skvernelis apie parlamentinį tyrimą: į kai kuriuos klausimus neįmanoma atsakyti (41)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad opozicijos inicijuojamas parlamentinis tyrimas dėl žemės...