Be to, nuteistieji nužudytojo tėvams turės sumokėti po 80 tūkst., o našle likusiai sutuoktinei ir dukrai – po 100 tūkst. Lt neturtinės žalos atlyginimą.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkė Jūratė Damanskienė paskelbė, kad nepasitvirtino kaltinamiesiems pateikti kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti dar vieną asmenį, be to, neįrodyta, jog paleidus šūvius į M. Rimkų būtų kilusi grėsmė kitiems žmonėms.

„Nėra duomenų, kad šaudant galėjo atsirasti galimybė įvykti rikošetui“, - pabrėžė teisėja.

Pasak teismo, liudytojų parodymai apie kilusią grėsmę kitam vyrui tebuvo tik „menamo pobūdžio“.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Nikolajus Kozliakas teismo buvo prašęs kaltinamiesiems skirti gerokai griežtesnes bausmes – Virgilijui – 14, o Arvydui – 16 metų įkalinimo.

Sūnaus netekusi M. Rimkaus motina Dalia Rimkienė po nuosprendžio paskelbimo neslėpė nusivylimo ir sakė, kad greičiausiai nuosprendį skųs apeliacine tvarka.

„Aš netekaus sūnaus, man jo niekas neatiduos, už jokius pinigus jo nenusipirksiu, – šluostydama ašaras sakė ji. - Ar tiek verta žmogaus gyvybė, kiek čia davė? Turėjo būti iki gyvos galvos ir į urano kasyklas“.

Nuosprendį apeliacine tvarka žada skųsti ir nuosprendį būdamas laisvėje išklausęs V. Kutka. Jis aiškino, kad jokio nusikaltimo nepadarė, todėl nepagrįstai buvo nuteistas.

Bylos duomenimis, broliai buvo apkaltinti dėl įvykio 2011-ųjų liepos 30-ąją, kai Elektrėnų savivaldybės Pastrėvio seniūnijos Pastrėvio kaime per baikerių klubo „Strangers MC“ organizuotą sąskrydį nušovė renginio dalyvį bei pasikėsino nužudyti dar vieną.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad V. Kutka, turėdamas tikslą atkeršyti konflikte dalyvavusiems klubo nariams sukurstė savo brolį A. Kutką fiziškai susidoroti su jais, po ko A. Kutka, paėmęs nelegaliai laikytą ginklą ir kartu su V. Kutka atvykęs į renginio vietą, du kartus iššovė į M. Rimkų.

Po to A. Kutka priėjo prie kito baikerio ir, įrėmęs į kaktą ginklą, bandė šauti, tačiau neiššovė – nukentėjusiajam V. Kutka sudavė alaus buteliu per galvą. Dėl to V. Kutka buvo pripažintas kaltu dėl sveikatos sutrikdymo.

M. Rimkus nespėjus nuvežti į ligoninę mirė.

Teisme susirinkusių liudytojų teigimu, broliai Elektrėnuose garsėjo agresyvumu.

Iš Pastrėvio, Elektrėnų marių pakrantėje nužudytą vyrą į ligoninę nuvežęs V. Kutka su broliu medikams teigė, kad baikerių šventės dalyvį jie jau surado sužalotą. Tačiau vos pradėjus tyrimą tokia versija buvo paneigta. Nuo teisėsaugos pareigūnų daugiau nei savaitę slapstęsis A. Kutka rugpjūčio 9-ąją buvo surastas ir uždarytas į areštinę. Netrukus pareigūnams pasidavė ir jaunesnis brolis. Abu jie anksčiau yra teisti.

Apklausti liudytojai pareigūnams nurodė, kad ryte į baikerių stovyklavietę atvažiavę broliai patys išprovokavo konfliktą. Per muštynes A. Kutka išsitraukė ginklą ir šovė M. Rimkui į nugarą.