D. Dargis buvo mėnesiui suimtas rugsėjo 19 d., nes gali trukdyti ikiteisminiam tyrimui. Tačiau sprendimą skirti griežčiausią kardomąją priemonę jis apskundė Kauno apygardos teismui.

Antradienį Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija įtariamojo gynėjos advokatės skundą tenkino – 2024 m. rugsėjo 19 d. nutartimi įtariamajam 1 mėnesiui paskirtą kardomąją priemonę – suėmimą – pakeitė kitomis kardomosiomis priemonėmis: intensyvia priežiūra, nustatant 1 mėnesio terminą, įpareigojant įtariamąjį dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir laikytis nustatytos dienotvarkės: nuolat būti gyvenamojoje vietoje, išskyrus laiką nuvykti į teisėsaugos institucijas pagal jų šaukimą; 20 000 Eur dydžio užstatu ir rašytiniu pasižadėjimu neišvykti iš gyvenamosios vietos, įpareigojant įtariamąjį nebendrauti bei neieškoti ryšių su tam tikrais asmenimis.

Teismas išaiškino įtariamajam, kad už nustatytų intensyvios priežiūros sąlygų pažeidimą, taip pat už elektroninio stebėjimo įtaiso nusiėmimą, gadinimą ar sunaikinimą gali būti paskirtas suėmimas, jei tam būtų pagrindas.

Teisėjų kolegijos vertinimu, šios nurodytos kardomosios priemonės bus pakankamos BPK 119 straipsnyje nurodytiems tikslams, t. y. užtikrinti kaltinamojo dalyvavimą procese, netrukdomą bylos nagrinėjimą teisme ir nuosprendžio įvykdymą, pasiekti.

Teisėjų kolegija sutiko su skundo argumentu, kad apylinkės teismas tik formaliai nurodė, jog nėra galimybės taikyti švelnesnių kardomųjų priemonių. Teismas nusprendė, jog šiuo konkrečiu atveju netrukdomą bylos nagrinėjimą gali užtikrinti kompleksas švelnesnių kardomųjų priemonių.

Kiek mažiau pasisekė kartu su rašytoju sulaikytam buvusiam „Aro“ pareigūnui Ovidijui Juroniui, jam suėmimas paliktas galioti. Kol kas dar sprendžiama, ar toliau suimtas liks ir trečiasis istorijos herojus, advokatas Arturas Jušinskis.

„Delfi“ skelbė, kad D. Dargis kartu su bendrininkais, buvusiu „Aro“ pareigūnu O. Juronu ir už korupciją teistu advokatu A. Jušinskiu, iš kauniečio Tado Kaspučio mainais už jo problemų išsprendimą paperkant teisėsaugininkus reikalavo sumokėti 200 tūkst. eurų.

T. Kasputis žinomas kaip su kriptovaliutomis susijusių verslų įkūrėjas ir savininkas. „Delfi“ žiniomis, D. Dargiui pareikštame įtarime minima, kad jis kartu su bendrininkais reikalavo iš T. Kaspučio kyšio – 200 tūkst. eurų.

„Mano ginamasis teigia, kad nusikalstamos veikos nepadarė, yra parašęs straipsnį apie vieną žmogų, tai ir prisidėjo prie ikiteisminio tyrimo mano ginamojo atžvilgiu“, – sako D. Dargio advokatė Aušra Ručienė.

Ji sako, kad klientas neneigia pažinojęs aukščiau minėtus asmenis. Pasak jos, klientas kaltinimus sieja su savo parašytu straipsniu apie vieną asmenį.