Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, 43-ejų Čekijos pilietis, 40-metė jo žmona bei 19-metis sūnus kaltinami, kad pasinaudojo dviejų savo tautiečių ir vieno Lenkijos piliečio pažeidžiamumu bei išnaudojo juos darbui Lietuvos pajūryje veikusiuose atrakcionuose.

Bylos duomenimis, veikdami bendrininkų grupėje šeimos nariai siekė finansinės naudos, todėl apgaule užverbavo tris vyrus, žadėdami jiems gerai apmokamą darbą kaltinamiesiems priklausančiuose atrakcionuose Lietuvoje.

Nukentėjusiesiems taip pat buvo užtikrinta, kad bus pasirūpinta ir jų apgyvendinimu bei maitinimu, žadėtos kitos socialinės garantijos. Surinktų duomenų visuma atskleidė, kad aukomis tapę vyrai į Lietuvą atvežti sunkvežimio priekaboje 2019 metų birželį ir tris mėnesius laikyti nelaisvėje bei išnaudoti vergijos sąlygomis.

Kaltinamieji pasinaudojo tuo, kad pažadais patikėję vyrai nemokėjo užsienio kalbos, neturėjo pinigų bei nežinojo vietos įstatymų. Bylos duomenimis, nukentėjusieji neturėjo jokių socialinių garantijų, dirbo ilgas darbo valandas, be poilsio dienų, jiems nemokėtas atlyginimas. Darbininkai gyveno antisanitarinėmis sąlygomis, mažose patalpose, kuriose naktimis būdavo užrakinami.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad Čekijos piliečių šeima nuolat smurtavo prieš vyrus, juos baugino, iš jų buvo atimti pasai.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

prekybą žmonėmis organizuotoje grupėje Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo ketverių iki dvylikos metų.