Vakar Marijampolės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis buvusiai Kazlų Rūdos savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus vadovei Elenai Kerevičienei, kuri kaltinama dokumentų klastojimu ir sukčiavimu. Būdama šiuo metu jau panaikintos Marijampolės rajono savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus darbuotoja, Kerevičienė 2000 metų pradžioje suklastojo vaiko globos dokumentus ir iš banko sąskaitos, atidarytos jo vardu, pasiėmė 1950 litų.
Nusikaltimas dienos švieson "išlindo" prieš pusantrų metų, kai negaudami globojamai vaikaitei nemokamų pietų mokykloje, ją prižiūrintys seneliai patikrino mergaitės vardu esančią sąskaitą banke ir vietoj 2000 litų terado 50. Paaiškėjo, kad 12 metų Renata Bendaravičiūtė turi dar vieną globėją - Marijampolėje gyvenančią Kerevičienę, pas ją mergaitei buvo nustatyta net laikinoji gyvenamoji vieta.

Nagrinėjant užpraitų metų viduryje iškeltą baudžiamąją bylą nustatyta, kad 1999 metais, reikalaujant tuometiniams Marijampolės rajono vaikų teisių apsaugos skyriaus vadovams, mergaitės motina Vida Bendaravičienė, kuriai apribotos teisės į dukrą, jos vardu banke atidarė sąskaitą ir įnešė 2 tūkstančius litų, gautų pardavus namą.

Atliekant banko procedūras dalyvavo ir Kerevičienė. Ji pasiėmė ir taupomąją knygelę, teigdama, kad ją atiduos, kai mergaitei sukaks 16 metų.

Mergaitės motina, mirus jos antram vyrui, išsikėlė gyventi į paveldėtą gyvenamąjį namą Bagotosios kaime, o mergaitė liko gyventi su seneliais Valavičių kaime. Tačiau tais metais dėl oficialios vaikaitės globos seneliai nesikreipė. Tai buvo padaryta kiek vėliau.

Marijampolės savivaldybei Renatos globėja paskyrus jos senelę Anelę Bendaravičienę, ši netrukus kreipėsi į banką "Hansa-LTB". Tada ir paaiškėjo, kad mergaitės vardu atidarytoje sąskaitoje pinigų beveik nėra.

Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad pinigai buvo paimti suklastojus buvusios Marijampolės rajono savivaldybės mero raštą bankui ir kitus dokumentus, kuriuose buvo teigiama, kad Kerevičienė paskirta Bendaravičiūtės globėja. Dokumentai banko darbuotojams jokio įtarimo nesukėlė, tad jie per du kartus - 2000 metų kovo 15 ir gegužės 24 dienomis išdavė Kerevičienei prašytus 1950 litų.

Liudytojais į teismą iškviesti buvęs Marijampolės rajono meras Juozas Vaičiulis ir buvę Vaikų teisių apsaugos skyriaus darbuotojai teigė neprisimeną tokio atvejo, kad Kerevičienė būtų buvusi skirta Bendaravičiūtės globėja. Nepavyko pareigūnams archyvuose aptikti ir kitų dokumentų, liudijančių, kad toks buvusios rajono valdybos sprendimas iš viso būtų buvęs pr Šimtas ar svarstytas.

Teisme Kerevičienė savo kaltę pripažino tik iš dalies. Ji aiškino, kad pinigus iš mergaitės vardu atidarytos sąskaitos paėmė dėl to, kad taip padaryti prašė mergaitės motina. Tikėdamasi, kad šeima susitvarkys, ji ir nutarusi pagelbėti įsigyjant naują būstą. Tačiau atiduoti pinigų mergaitės motinai jai taip ir nepasitaikę progos. Iš pradžių pinigus Kerevičienė laikiusi darbe Kazlų Rūdos savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriuje, o kai išėjusi iš šio darbo - namie. Ji neigė klastojusi dokumentus.

Bendaravičiūtės motina teisme sakė, kad jokių prašymų reorganizavus Marijampolės savivaldybę Kazlų Rūdos savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybai pradėjusiai vadovauti Kerevičienei ji neišsakiusi. Juolab kad ir jokio būsto pirkti neketinusi, nes ir taip turinti kur gyventi.

Apklausta nepilnametė teisme aiškino niekad Kerevičienės namuose nebuvusi, kad ši moteris ja niekada nesirūpinusi.

Skirdamas bausmę Marijampolės apylinkės teismo teisėjas Raimundas Krušinys atsižvelgė į tai, kad teisiamoji Kerevičienė tik iškėlus jai baudžiamąją bylą grąžino į nepilnametės sąskaitą paimtus pinigus. Todėl šios aplinkybės jis nepalaikė lengvinančia ir buvusiai vaikų teisių gynėjai už dokumentų klastojimą ir sukčiavimą skyrė metų laisvės atėmimo bausmę, nuo kurios vykdymo, pritaikius amnestiją, ji atleista. Kerevičienei taip pat teks sumokėti 1250 litų baudą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pribloškiančios istorijos: kas iš tiesų vyksta oligarchų medžiotojų mokymuose (224)

Politiko Aleksejaus Navalno tyrimo apie galimas bendras vicepremjero Sergejaus Prichodkos ir...

Parama būstui įsigyti: daugelis net nežino, kad jau dabar gali ją gauti (53)

Viena iš trijų Idėjų Lietuvai – padėti jaunoms šeimoms įsigyti būstą. Vyriausybės...

Pratęsimą išplėšę rusai tapo olimpiniais ledo ritulio čempionais nuo triumfo vokiečius skyrė minutė (533)

Olimpiniame ledo ritulio turnyre vokiečių pasaka galėjo suspindėti olimpiniu auksu ir juos nuo...

Suomijoje miško įsigiję lietuviai: mažėja darbo jėgos (62)

Lietuviško kapitalo įmonė „Skogran“ privatizavimo konkurse įsigijo trijų valstybinių...

Vietoje brangių viešbučių – originali alternatyva keliautojams (17)

Įsivaizduokite. Šiltas mobilus namelis kalnų slidinėjimo trasoje. Arba paplūdimio kabina...

Bioritmų testas: per 5 minutes sužinokite savo chronotipą ir idealų dienos režimą (1)

Garsus JAV gydytojas somnologas Michaelas Breusas išskiria keturis pagrindinius chronotipus:...

Rusija išgirdo lemtingą sprendimą: priimta į olimpinę šeimą, bet uždaryme žygiuos be savo vėliavos (152)

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) nusprendė, kad priims Rusijos olimpinį komitetą (ROC)...

Kaip pačiam paruošti žemę pomidorų daigams (10)

Daugeliui kuo puikiausiai žinoma, kad norint džiaugtis gausiu pomidorų derliumi būtina paruošti...

Sinoptikė: atrodys šalčiau, nei rodo termometrai (26)

Savaitgalį ir kitą savaitę orai bus šalti, o kai kuriomis dienomis dėl vėjo sukeliamos...

Internautus prajuokino Kim Kardashian nuotraukos: sporto salėje praleido pernelyg daug laiko? (4)

Sporto salės Kardashian. Taip internautai vadina šiuo metu it virusas plintančias nuotraukas,...