Savo pareiškime Strasbūro teisėjams E. Vainorius nurodė, kad Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime bei Šiaulių tardymo izoliatoriuje buvo kankinamas – būdamas nerūkantis buvo kalinamas vienoje kameroje su rūkančiaisiais, nors esą nerūkantys asmenys turėtų būti laikomi su nerūkančiais.

Būdamas už grotų pareigūnas net rašė skundus į Sveikatos apsaugos ministeriją, tačiau, jo teigimu, niekas į raštus nereagavo. Dėl rūkančių „kameros draugų“ jis patyrė galvos skausmus, jį dažnai pykino ir vimdė, kilo neigiamos emocijos bei depresija.

Be to, E. Vainoriaus pareiškime EŽTT nurodyta, kad sąlygos, kuriomis jis buvo priverstas naudotis sanitarine įranga, žemino orumą.

Buvusiam pareigūnui užkliuvo ir tai, kad Lietuvos įkalinimo įstaigos buvo gerokai perpildytos.

Už grotų jis kalėjo nuo 2006-ųjų vasario 7-osios iki lapkričio 9-osios – per šį laikotarpį keletą kartų buvo etapuotas į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą (iš viso jame praleido 38 dienas).

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) dėl nepakeliamų įkalinimo sąlygų E. Vainoriui yra priteisęs 2,5 tūkst. Lt neturtinei žalai atlyginti.

Šilutėje garsėjęs kaip sunkiaatletis E. Vainorius policijoje išdirbo beveik 11 metų, visą laiką gyveno sveiką gyvenimo būdą.

Strasbūro teismas dar spręs, ar nagrinėti E. Vainoriaus pareiškimą.