Gegužės 30-osios pavakary Šiaulių apskrities policijos budėtojus pasiekė žinia iš Bendrojo pagalbos centro dėl pagalbos šauksmo iš šeimos, kurioje vyksta smurto protrūkis. Pokalbio įraše buvo girdėti klykiantis vaiko prašymas nemušti, moters isteriški šūksniai „Mušk, mušk, užmušk mane...“.
© DELFI / Domantas Pipas

Tačiau Bendrojo pagalbos operatorei išklausti, kokiu adresu vyksta ši tragedija, nepavyko. Perskambinus į telefoną, iš kurio sklido riksmai, atsiliepė vyras, kuris patikino, kad jokios pagalbos niekam nereikia, kad čia tik mokomas vaikas, kaip prisiskambinti į Bendrąjį pagalbos centrą. Reikalavimą telefono ragelį paduoti moteriai vyras ignoravo ir galiausiai telefoną visai išjungė.

Buvo aišku, kad vyksta smurtas, aišku, kad reikia skubios policijos pagalbos, tačiau visai neaišku – kur. Bendrasis pagalbos centras tikslių įvykio koordinačių nenurodė, tik įvykio kryptį - galimai Kuršėnų miestą. Tačiau šiame mieste gyvena per 10 tūkstančių gyventojų. Kaip sužinoti, kuriam jų šią minutę reikalinga pagalba?

Nors Kuršėnuose dirbančių Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų pradėta smurtautojo ir jo aukos paieška buvo panaši į adatos paiešką šieno kupetoje, tačiau po 24 valandų vis dėlto jiems pavyko surasti nukentėjusiąją ir prieš ją smurtavusį vyrą uždaryti į areštinę. Dėl fizinio skausmo sukėlimo jam pareikštas įtarimas, praneša Šiaulių apskrities policija.

Skriaudžiamos moters paieškas pareigūnai pradėjo tą patį vakarą reidu per Kuršėnuose gyvenančias socialinės rizikos šeimas. Kartu su socialiniais darbuotojais jie ėjo iš kiemo į kiemą, iš šeimos į šeimą, tačiau tai rezultatų nedavė, nors, kaip paaiškėjo vėliau, jie buvo užsukę ir pas smurtą patyrusią moterį, tačiau jos namuose nerado.

Kitą dieną buvo analizuojama abonento, kurio numeriu pareigūnus pasiekė pagalbos šauksmas, telefono skambučių išklotinė. Paskambinę dažniausiai pasikartojančiu telefonu numeriu, pareigūnai išgirdo moters balsą. Moteris tvirtino, kad jai viskas gerai, kad ji išvakarėse į policiją neskambino ir jokio smurto nepatyrė. Išgirdę jos pavardę, pareigūnai sukluso – ši šeima buvo socialinės rizikos šeimų sąraše, dėl moters girtavimo ir netinkamo elgesio čia ne kartą buvo kviesta policija.

Šįkart nuvykę pas moterį policijos pareigūnai įsitikino, kad ji smurtą vis dėlto patyrė - kūnas buvo nusėtas kraujosruvomis. Galiausiai 45 metų kuršėniškė pripažino, kad išvakarėse pas ją apsilankęs buvęs sugyventinis septynmetės dukros akivaizdoje ją sumušė krosnies pelenų semtuvu.

35 metų smurtautoją policijos pareigūnai netrukus sulaikė. Nors vyras akistatos su jais bandė išvengti, telefonu meluodamas, kad negali susitikti su jais, nes yra darbe, apmulkinti pareigūnų jam nepavyko. Smurtautoją jie aptiko viename Kuršėnų alaus bare. Vyrui buvo nustatytas vidutinis girtumas (2,05 prom.). Šis Kuršėnų gyventojas prieš šią moterį ir jos vaikus smurtauja ne pirmą kartą. Pastaroji byla dėl fizinio skausmo sukėlimo jam - jau ketvirtoji.

BPC pasiaiškinimas

Šį įvykį penktadienį pakomentavo Bendrasis pagalbos centras, išplatinęs pranešimą.

Pasigirdus vertinimams, kad Bendrasis pagalbos centras nepateikė policijai tikslių duomenų, nes nesuveikė vietos nustatymo sistema, pateikiame daugiau informacijos apie minėtą atvejį.

Skambutis iš Kuršėnų buvo gautas gegužės 30 d. 17.16 val. Skambinęs asmuo su Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyriaus operatore nekalbėjo, savo buvimo vietos nepasakė. Fone girdėjosi moters šūksniai, iš kurių buvo galima spręsti apie šeimoje vykstantį smurtą. Skambučiui nutrūkus, nuo 17.17 iki 17.27 val. Bendrojo pagalbos centro operatorė devynis kartus bandė perskambinti skambinusiam asmeniui. Atsiliepė vaikas, vėliau – vyras, bet tikslaus adreso sužinoti nepavyko. Galiausiai telefonas buvo išjungtas.

Operatorė informacinėje sistemoje bandė ieškoti kitų kvietimų iš to paties telefono numerio, tačiau tokių nerado ir galimo adreso nustatyti negalėjo.

Mobiliojo ryšio operatoriaus Tele2 kartu su skambučiu perduoti vietos nustatymo duomenys rodė Kuršėnus. Operatorė matė 271 metro spindulio zoną, kurioje galimai buvo skambinęs asmuo. Šie duomenys kartu su įvykio aprašymu buvo automatiškai perduoti policijai.

Policija operatyviai sureagavo į pranešimą, tačiau, kaip aišku iš Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato išplatintos žinios, smurtautoją pavyko sulaikyti tik kitą dieną.

Apibendrinant Bendrojo pagalbos centro turimą informaciją, operatorė reagavo į skambutį tinkamai ir ėmėsi visų reikiamų priemonių nustatyti įvykio vietą. Tele2 kartu su pagalbos skambučiu perduoti pirminiai vietos nustatymo duomenys buvo gauti 271 metro spindulio tikslumu. Policijos prašymu pakartotinai bandant nustatyti skambinusio asmens vietą, vietos nustatymo informacija buvo pateikta jau 12,5 kilometrų spinduliu, nes telefonas vėliau prisijungė prie kitos mobiliojo ryšio bazinės stoties.

Bendrasis pagalbos centras nori dar kartą pabrėžti, kad iš mobiliojo ryšio operatorių gaunami skambinančiojo vietos nustatymo duomenys yra tik pagalbinė priemonė. Priimant pagalbos prašymą pagrindinis informacijos šaltinis apie nelaimės vietą yra pats skambinantis asmuo. Tais atvejais, kai vieta nežinoma, pagalbos tarnyboms reikia nemažai papildomų pastangų jai nustatyti.

Džiaugiamės Lietuvos policijos profesionalumu ir sveikiname Šiaulių policininkus sėkmingai išaiškinus smurtavusį asmenį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dargužaitė traukiasi iš Vyriausybės kanclerės pareigų (25)

Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė traukiasi iš pareigų, BNS...

Apklausė Lenkijoje ir Latvijoje perkančius lietuvius: nustebino vienas skirtumas (223)

Kai net oficiali statistika Lietuvoje rodo sparčiausią kainų didėjimą visoje ES, nenuostabu, kad...

Kaip gera būti liberalu Trakų rajone: valdžia dėkoja, kai paimi tūkstančius (65)

Trakų, valdomų Liberalų sąjūdžio, vadovams teko sunki našta: net pusę metų rajone niekas...

Klaipėdoje iš 14 aukšto iškrito ir žuvo mergina, kambaryje su ja buvo žinomos fotografės vyras (6)

Pirmadienį, lapkričio 20 dieną, Klaipėdos miesto policija 19:30 val. gavo pranešimą apie...

Ekspertai: „Islamo valstybėje“ – beprecedentė situacija (31)

Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) propagandos kanalai internete trečiadienį ir...

Policija palygino vairuotojų elgesį pernai ir šiemet: vienas pokytis akivaizdus (45)

Praėjus beveik dviems savaitėms po to, kai pasibaigė privalomas laikotarpis, iki kurio galima buvo...

5 klausimai, į kuriuos mokslas negalės atsakyti dar kurį laiką (48)

Šiais laikais mokslas turi visą metodų, technologijų ir įrankių arsenalą. Visgi, kai kurie...

Nieko nepirkimo diena: ką iš tiesų ji reiškia? (2)

Visam pasauliui kovojant su klimato kaita, gamtos, oro tarša, kaip vienas iš ginklų pasitelkiama...

Ukrainos pareigūnas: į Luhanską įžengė reguliariosios Rusijos armijos pajėgos (52)

Remiantis Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjo paskelbta žinute, į Luhanską įžengė ir ten...

Gyvenimo rungtynes žaidę Ulanovas ir Valinskas: jautėmės skolingi sirgaliams (4)

Kauno „Žalgiris“ po beveik dviejų mėnesių pertraukos iškovojo pergalę Eurolygos rungtynėse...