Antradienį nuosprendžio sulaukė keturi jauni kėdainiečiai, tyčia suardę ir sugadinę šimtus kapaviečių ir jų antkapinių paminklų – jiems paskirtos trejų ir pustrečių metų lygtinės laisvės atėmimo bausmės: aštuoniolikmečiui L. V. paskirta trejų metų, jo bendraamžiui D. V. – 2 metų ir šešių mėnesių, vienam gruodžio pradžioje 17 metų sulauksiančiam jų bendrininkui – trejų metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymas visiems atidėtas trejiems metams.
kedainietis.lt nuotr.

Kaip praneša Panevėžio apygardos prokuratūra, su nukentėjusiaisiais susitaikęs 19 metų D. Š. atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam teks sumokėti 5 MGL – 650 litų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą, nemokamai dirbti visuomenės labui šimtą valandų.

Nuteistiesiems taip pat teks atlyginti nusikaltimų padarytą žalą, jiems paskirtos baudžiamojo ir auklėjamojo poveikio priemonės, elgesio apribojimai, kiti įpareigojimai.

Tokį sprendimą priėmė Kėdainių rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų mirusiųjų atminimui baudžiamąją bylą.

„Visuomenė, dar nesulaukusi nuosprendžio, pasmerkė kapų niokotojus, ir tai suprantama – tokio elgesio toleruoti negalima. Keli šimtai žmonių, nukentėjusių dėl kapų niokotojų vandališkų veiksmų, buvo priversti jaudintis dėl išniekinto mirusiųjų atminimo, patyrė dvasinius pergyvenimus dėl nepagarbos jų artimiesiems ir ramybės sudrumstimo amžino poilsio vietoje. Jie taip pat patyrė ir didelius materialinius nuostolius dėl sugadintų antkapių, suardytų kapų,“- teigė valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią bylą teisme palaikęs ir jauniems teisiamiesiems kartu su baudžiamojo bei auklėjamojo poveikio priemonėmis lygtines laisvės atėmimo bausmes pasiūlęs skirti Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Jakštas.

Pernai ir šiemet pavasarį suniokoti antkapiniai paminklai Kėdainių miesto Kauno gatvėje esančiose kapinėse sujaudino ir papiktino kėdainiečius. Atlikus ikiteisminį tyrimą, pavyko nustatyti, kad kapus suniokojo grupė jaunuolių, apsvaigusių nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų.

Buvo sugriauti ir suardyti 267 paminklai, tačiau ne dėl visų kapaviečių išniekinimo žmonės, nors ir ne kartą paraginti spaudoje, kreipėsi į policiją – pareiškimus parašė tik 120 asmenų. Be to, buvo išniekintos kapavietės, prižiūrimos Kėdainių miesto seniūnijos, kuriose palaidoti nežinomi asmenys. Juose buvo išversta 40 medinių kryžių. Kėdainių miesto seniūnija savo pastangomis sutvarkė nuniokotas kapavietes ir ieškinio nepareiškė.

„Kaltinamųjų baudžiamąją atsakomybę sunkinančios aplinkybės buvo tos, kad jie veikė su bendrininkų grupe ir nusikaltimų padarymo metu buvo apsvaigę nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų. Apsvaigimas nuo alkoholio ir narkotikų – pagrindinė veikos padarymo priežastis, kurią nurodė visi apklausti įtariamieji. Jų tėvai, pripažinę savo klaidas dėl netinkamo vaikų auklėjimo, viešai spaudoje atsiprašė nukentėjusiųjų ir prašė leisti jiems atstatyti nuverstus paminklus. Tėvai jau atlygino dalį patirtos turtinės ir neturtinės žalos nukentėjusiesiems, kai kuriems jų atstatė nuverstus paminklus“, – sakė prokuroras G. Jakštas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, tyrimą kontroliavo Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorai.

Įstatymas už kaltinamiesiems inkriminuotas nusikalstamas veikas – už svetimo turto sunaikinimą arba sugadinimą numato laisvės atėmimo bausmes iki dvejų arba penkerių metų, už kapų suardymą, išniekinimą ir vandališkus veiksmus kapinėse – iki trejų metų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (4)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (332)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (17)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (170)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (29)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais (184)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (209)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (70)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (7)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...