Septynerius metus atsakomybės už Piniavos k. gyventojo Gedimino Kabelio mirtį vengęs tame pačiame kaime gyvenęs Nerijus Kriukas pagaliau sulaukė atpildo. Baudžiamąją bylą išnagrinėję Panevėžio apygardos teismo teisėjai žmogžudį pripažino kaltu ir paskyrė valstybės kaltintojo siūlytą dešimties metų laisvės atėmimo bausmę.
Kalėjimas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Piniaviškis privalės nukentėjusiuoju pripažintam G.Kabelio tėvui atlyginti ir dvidešimt dvejų metų sūnaus laidojimo išlaidas. Bylą nagrinėję teisėjai už tyčinį nužudymą nuteistam vyriškiui baudžiamąją atsakomybę taikė pagal nusikaltimo padarymo metu galiojusius įstatymus, todėl nebuvo patenkintas nukentėjusiojo prašymas atlyginti patirtą moralinę žalą.

Galimybę prisiteisti neturtinius nuostolius įteisinantis įstatymas įsigaliojo praėjus keliems mėnesiams nuo G.Kabelio žmogžudystės. Byloje sunkinančia aplinkybe buvo pripažinta tai, kad N.Kriukas G.Kabelį nudūrė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

„Sekundė“ rašė, kad kovo mėnesį į Lietuvą deportuotas Prancūzijoje slapstęsis ir svetima pavarde dangstęsis dvidešimt septynerių metų N.Kriukas savo kaltę pripažino ir teisme dėl įvykio gailėjosi. Žmogžudys atpildo sulaukė už 2001 m. vasario 25-osios vakarą, apie 19.30 val., padarytą nusikaltimą.

Bylos nagrinėjimo metu piniaviškis teisėjams pasakojęs, kad tądien girtavęs trijų draugų kompanijoje, tačiau vėliau vyrai pritrūkę alkoholio ir patraukę pas G.Kabelį reikalauti skolų. „Išsikvietėm G.Kabelį į laiptinę, prasidėjo ginčai, susistumdymai. Man įsiterpus Gediminas pareiškė, kad skolos yra ne mano reikalas, ir puolė manęs link. Tada buvau tik devyniolikmetis vaikas, už jį daug smulkesnis, mažesnis, žinojau, kad nukentėjusysis yra sėdėjęs kalėjime, tai išsigandau, išsitraukiau peilį ir smogiau. Draugai turėjo matyti, kad jis pirmas puolė. Peilį kažkur šalia ir numečiau“, – duodamas parodymus tikino N.Kriukas.

Perdurtu pilvu G.Kabelis buvo nuvežtas į Panevėžio ligoninės Intensyviosios terapijos skyrių, tačiau kraujo perpylimą ir kelias operacijas atlikę medikai jo gyvybės išsaugoti nebegalėjo. Peilio dūriu padaryti vidaus organų pažeidimai buvo mirtini – jaunuolio gyvybė užgeso kitos dienos popietę. Tačiau dar prieš atsisveikindamas su artimaisiais nužudytas spėjo įvardinti savo budelį: esą peiliu dūrė Čiukas – taip Piniavoje vadintas N.Kriukas.

Iškart po nusikaltimo į Prancūziją emigravęs nuteistasis kalinio duonos ragavo ir užsienyje: kovo mėnesį į Vilniaus oro uostą lėktuvu parskraidintas ir gimtosios šalies teisėsaugai perduotas N.Kriukas nuo 2004 m. kovo 8 d. beveik ketverius metus už grotų sėdėjo dėl grupinės vagystės su įsilaužimu. Nors iškart po Lietuvoje padarytos žmogžudystės paskelbus N.Kriuko paiešką buvo išduotas Europos arešto orderis, Prancūzijos teisėsaugininkai nusikaltėlį į gimtinę grąžino tik tada, kai jis atliko skirtą bausmę.

Prancūzijos Rošforo miesto teismas N.Kriuką ir tris jo sėbrus nuteisė už laivų variklių ir jų elektroninės įrangos vagystes. Išaiškinta, kad nugvelbtus motorus nusikaltėliai veždavo į vieną Prancūzijos prekyvietę ir perduodavo sunkiasvorių automobilių vairuotojams lietuviams.

Dvidešimt dvejų metų Piniavos k. gyventoją G.Kabelį nudūręs N.Kriukas pripažintas kaltu ir laisvės neteko dešimčiai metų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (145)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (220)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Lietuvių fenomenas: kylančios išmaniųjų telefonų kainos – nė motais (7)

Nepaisant to, kad 2017-aisiais visame pasaulyje augo išmaniųjų kainos, jų pardavimai taip pat...

Naujoje Brigitte Macron biografijoje – pikantiškos detalės apie jos santykių su Emmanueliu Macronu pradžią (14)

Brigitte Macron ir jos šeima sulaukė pasmerkimo, kai ji pradėjo draugauti su savo mokiniu...

Gyvulininkystė „Žaliojoje savaitėje“ – daugiau, sunkiau, gauruočiau (2)

Berlyne vykstančioje didžiausioje Europos žemės ūkio parodoje „ Žalioji savaitė “, kurią...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (454)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (99)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Nukauti viešbučio Kabule užpuolikai papildyta 09.04 (4)

Afganistano sostinėje Kabule viešbučio „Intercontinental“ ataka baigėsi, žuvo mažiausiai...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (11)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Nulinis: Valančiūnas sužaidė blogiausias sezono rungtynes (3)

Jonas Valančiūnas surengė blankiausią asmeninį šio sezono, o taip pat ir vieną prasčiausių...