Daugiau kaip dvejus metus savo kaltę dėl trejų metų mažylės sužalojimo neigęs Gintautas Stankevičius vakar į teismą atėjo nešinas kelioniniu krepšiu. "Pasiruošiau blogiausiam", - neslėpė jis.Kauno apygardos teismas pripažino 49 metų G.Stankevičių kaltu dėl sunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo ir nuteisė jį 4 metus kalėti. Tačiau iki nuosprendžio įsigaliojimo vyras liks laisvėje.
© Lehtikuva/ Scanpix
2007-ųjų vasarį visą kraštą sukrėtusi istorija nutiko Kazlų Rūdoje, blaivybės puoselėtojo Motiejaus Valančiaus vardu pavadintoje gatvėje.

Spaudžiant keliolikos laipsnių šalčiui prie vieno daugiabučio buvo rasta kukčiojanti mažylė. Tik pėdkelnes mūvėjusi ir plonus marškinėlius vilkėjusi mergaitė gulėjo ant sniego.

G.Stankevičius kaltinamas tyčia išmetęs mažylę pro pirmame aukšte esančio buto langą, kad galėtų atsigulti šalia jos motinos Dianos Jankauskienės. Medikai mažylei vėliau diagnozavo kaukolės lūžį ir kaklo slankstelių išnirimą.

Nelemtą naktį policija į D.Jankauskienės buto duris beldėsi ilgai. Šeimininkė vos stovėjo ant kojų. Girtas buvo ir jos svečias G.Stankevičius. Iš pradžių įtarimai dėl mažylės sužalojimo buvo pateikti jiems abiem. Ant jųdviejų drabužių aptikta kraujo. D.Jankauskienė sugebėjo įtikinti, kad vedė prausti svečio sumuštą dukrą. G.Stankevičius tvirtino nieko neprisimenantis.

Tačiau anksčiau teismui pritrūko jo kaltės įrodymų. Bylą grąžinus, prokurorams pavyko prakalbinti pačią mažylę. Ši atpažino G.Stankevičių iš nuotraukos. Mažylės motina tyrimui nepadėjo, ji tik tvirtino esanti nekalta. Esą užmigo pasiguldžiusi dukrą prie savęs, o pabudusi nuo policijos beldimo šalia aptiko G.Stankevičių. Į teismo posėdžius motušę teko atvesdinti prievarta. Kaip ir su D.Jankauskiene nebegyvenantį mažylės tėvą Rolandą Buragą. Jokio civilinio ieškinio nei jis, nei vyriškio motina, šiandien auginanti medikų išgelbėtą anūkę, teisiamajam nepateikė.

G.Stankevičius dievagojosi, kad užmigo neblaivus virtuvėje ir prabudo tik policijos tempiamas į automobilį. Tačiau teismas palaikė tai gynybine versija. Tikimybė, kad mažylė pati galėjo išlipti pro langą, atmesta iškart, nors neapsikentusi motinos girtavimo taip elgdavosi vyresnė sesutė, dabar auganti globos namuose.

Už sunkų mažamečio sveikatos sutrikdymą gresia laisvės atėmimas iki 12 metų. Prokuroras siūlė įkalinti G.Stankevičių 7 metams ir 3 mėnesiams. Ar skųs nuosprendį, kapinėse kaip duobkasys uždarbiaujantis G.Stankevičius vakar dar nežinojo.

Vakar 7 metams už grotų pasiųstas ir 24 metų Ričardas Palšys iš Marijampolės. Jis prieš pusantrų metų sunkiai sužalojo sugyventinės 7 mėnesių sūnelį. Kaip jau rašė LŽ, nuo patirtų traumų sutriko mažylio vystymasis. Prokuroras siūlė nuo atsakomybės išsisukinėjusį penktą kartą teisiamą R.Palšį įkalinti 9 metams.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (79)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (85)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (3)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (23)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

NATO pareigūnas: JAV saugumui grėsmę kelia Trumpo pasisakymai (3)

Šalys, kurias Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas prieš kelias dienas...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (192)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (196)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Kate Middleton per savo vestuves dėvėjo ir kitą, ne mažiau įspūdingą suknelę: ją matė tik išrinktieji (3)

Kas galėtų pamiršti tą ypatingą akimirką, kai tada dar būsimoji Kembridžo kunigaikštienė...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (54)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Tarp 12 baisiausių pasaulio pastatų – Vilniuje esanti prokuratūra (14)

Architektūra gali būti įkvepianti, atskleidžianti žmonijos ar Dievo galybę, rodanti...