Apie vidurnaktį iš penktadienio į šeštadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai Nemune, Druskininkų savivaldybės Lipliūnų kaimo ribose, pastebėjo tarp kitų lyčių plaukiantį įtartiną objektą. Iš pirmo žvilgsnio jis irgi buvo panašus į lytį.

Kurorto pasieniečiai iškart į upę nuleido tarnybinę motorinę valtį, priplaukė prie šio stačiakampio objekto bei atgabeno jį į krantą. Paaiškėjo, kad kontrabandininkai Baltarusijos krante į Nemuną nuleido į polietileną suvyniotą rūkalų krovinį. Šis plaustas imituojant lytį iš viršaus buvo apdėtas ledu bei sniegu. Iš viso taip į Lietuvą bandyta pasiųsti 1250 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Prie siuntos buvo pritvirtintas GPS įrenginys. Tokius įrenginius kontrabandininkai naudoja krovinio judėjimui sekti planuodami, kad srovė cigaretes atneš į Lietuvos krantą.

Maždaug už 200 metrų nuo šio krovinio Druskininkų pasieniečiai pastebėjo dar vieną įtartiną „lytį“. Situacija pasikartojo – į krantą ištrauktoje šioje analogišku būdu suformuotoje ir maskuotoje siuntoje rasta 1000 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos banderolėmis.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiame VSAT padalinyje buvo pradėtas ir dar vienas toks ikiteisminis, kai kurorto pasieniečiai Druskininkų savivaldybės Gerdašių kaimo ribose šeštadienį priešpiet aptiko prie Nemuno kranto srovės atneštą krovinį.

Šįkart į polietileną supakuotose dėžėse buvę 2000 pakelių cigarečių „Fest“ ir „Minsk Capital QS“ su Baltarusijos banderolėmis nebuvo maskuoti imituojant lytį bei neturėjo GPS. Prie dėžių dar buvo pritvirtintos savadarbės petnešos. Jos skirtos tam, kad kontrabandos gabentojams krovinį būtų patogu nešti ant pečių.

Kai Nemunas iš Baltarusijos įteka į Lietuvą, juo 17 kilometrų eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiai laisvai ir veikia netrukdomi šios šalies pasieniečių. Šį upe einantį sienos ruožą saugantys Druskininkų pasieniečiai šiemet jau sulaikė rekordiškai daug kontrabandos krovinių, kuriuos bandyta Nemunu atplukdyti iš Baltarusijos – net 42. Vien praėjusią savaitę kurorto pasieniečiams teko iš Nemuno traukti 7 tokias siuntas, buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai.

Analogiškus pažeidimus neretai užkardo ir Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai. Jie saugo sienos su Baltarusija ruožą Švenčionių rajone. Čia Nerimi, prieš upei įsukant į Lietuvos teritoriją, apie 7 kilometrus irgi eina siena su Baltarusija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją