aA
Kraupią avariją išgyvenęs BMW vairuotojas tik po operacijos išgirdo, kas apie įvykius Kalnaberžėje kalbama viešojoje erdvėje. Prabilęs vyras atviras: „Jei ne vaizdo įrašas, po melagingų kelininkų parodymų jau ruošiausi į kalėjimą“.

Pasidomėjus, kokia BMW vairuotojo būklė, vyras išvardijo kelias operacijas, po kurių dar tik sveiksta, tačiau sako, kad jam svarbiau ne jo paties būklė, o moters, kuri buvo keleivio vietoje. Būtent į priekinę keleivio vietą trenkė staiga atsuktas ekskavatoriaus kaušas.

„Moteris dar komoje. Kai pabudau ligoninėje, reanimacijoje, ir pamačiau baltas lubas, galvojau, kad esu Kėdainiuose, bet man pasakė, kad esu Kaune. Aš ne šventasis, nemeluosiu ir neneigsiu, kad įvykio metu buvau išgėręs. Trys iš keturių, kurie važiavome, buvome kažkiek išgėrę. Kelininkai jau tiek primelavo, kad važiavau per raudoną, nors neva kelininkai rodė sustoti, lėkiau nežmonišku greičiu, gal 150-160 km/h, buvau morališkai palūžęs. Net daktarai sakė, kaip galima išgyventi buvo po tokio smūgio, jei tikrai greitis buvo toks didžiulis. Tai nesuvokiama“, – atviravo BMW vairavęs vyras.

Su trimis keleiviais į avariją patekęs vyras neslepia, kad sunkiai valdo rankas, gydytojai siuvo veidą, koją, operavo kaklą, tačiau dėl ko, sako, per daug nė nesigilinantis.

„Man labiau rūpi keleivės būklė, nei mano paties, – sako vyras. – Tik kartą telefonu kalbėjau su jos vyru, sakė, kad ji vis dar komoje. Atsakomybės nesipurtau, bet kai norėjo mane padaryti vos ne žmogžudžiu, tikrai bjauru. Labai dėkoju tam žmogui, kuris paviešino vaizdo įrašą. Aš jo nepažįstu, bet jis yra mano angelas sargas. Turiu šeimą, mažą dukrytę. Dėkoju tam žmogui, kad atsirado tas įrašas“.

Vyras atviras: po avarijos ištiktas šoko įvykio vietoje sugebėjo pasakyti pareigūnams savo vardą ir pavardę, tačiau apie tai sužinojo iš kitų, šio fakto jis nepamena. Tačiau sako puikiai pamenantis, kaip stovėjo automobilių eilėje už sunkvežimių, dar nuėjo iki vieno jų vairuotojų ir paprašė pridegti cigaretę. Netrukus eismą reguliavęs kelininkas pamojo važiuoti lengviesiems automobiliams.

„Važiuodamas mačiau, kad sukioja ekskavatoriaus kaušą, kai buvau netoli, jį nusuko, tai net nepagalvojau pristabdyt automobilio. Kai atsigavęs pamačiau įrašą, maniau, gal norėjo mane pagąsdint, gal kas neužsifiksavo, kai staiga kaušas atsisuko į automobilį ir į jį trenkė. Jei ne įrašas, tai pagal kelininkų parodymus aš būčiau likęs kaltas. Žiūrint įrašą kilo visokių minčių, gal iš ekskavatoriaus išlipęs vyras nuėjo paprašyti kelininkų, kad jį pakeistų, ar susitarti, ką sakyt policijai, nežinau“, – dalijosi vyras.


Tyrimui vadovaujantis prokuroras sako, kad kai gaus kraujo tyrimo atsakymus, bus aišku, kas ir už ką atsakingas. Tačiau net jei alkoholio kiekis vairuotojo organizme viršijo vairavimui leistiną normą, eismo įvykio priežastinis ryšys pagal vaizdo įrašą nuo to nepriklauso. Be to, atsakomybė gresia ne tik eismo įvykio dalyviams. Anot prokuroro, tyrimo pradžioje nebuvo žinoma apie tuos vaizdo įrašus, o kai kurių apklausos dalyvių parodymai kardinaliai skiriasi nuo to, kas užfiksuota. Prokuroras Arvydas Bernotavičius sako, kad už melagingus parodymus, jei jie buvo pateikti tyčia, taip pat gresia rimti nemalonumai.

„Gauti prieštaringi parodymai, viskas analizuojama, tiriama. Apklausiamieji, prieš duodami parodymus pasirašo, jie būna įspėti dėl atsakomybės už žinomai melagingų parodymų davimą“, – DELFI sakė prokuroras A. Bernotavičius.

Prokuroras neslepia, kad kiekviena pasirodžiusi informacija, kuri atskleidžia avarijos aplinkybes, yra svarbi. Būtent dėl įrašo ekskavatoriaus vairuotojui teks atsakyti į papildomus klausimus. Nors įtarimai niekam dar nepareikšti, surinkti duomenys vis labiau klampina ekskavatoriaus operatorių. Vyras ne tik nepaisė taisyklių, draudžiančių dirbti su technika, kai praleidžiamas automobilių eismas, įvykio vietoje jam buvo nustatytas 0,60 prom. girtumas. Be to, jei paaiškės, kad apklausiamas davė melagingus parodymus, atsakomybė gresia ir už tai.

Už melagingų parodymų davimą asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

DELFI primena, kad avarija įvyko liepos 13 d. Kalnaberžės kaime. 13 val. 24 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad remontuojamame kelio ruože ties Kalnaberžės kaimu lengvasis automobilis BMW rėžėsi į kelininkų ekskavatorių, yra prispaustų žmonių. Į įvykio vietą išskubėjo net keturi greitosios medicinos pagalbos medikų ekipažai, Dotnuvos ir Kėdainių ugniagesiai, policijos pareigūnai.

Ugniagesiams teko specialiomis žirklėmis karpyti metalo laužu virtusio automobilio konstrukcijas ir vaduoti žmones. Visi išvežti į Kėdainių ir Kauno ligonines.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(80 žmonių įvertino)
4.3750

Top naujienos

Į Rytų Ukrainą plūdo išskirtinė Rusijos technika: po mokymų rusų kariams nustatė vienodą diagnozę (85)

Prieš penkerius metus, antrojoje 2014 m. rugpjūčio mėnesio pusėje, vadinamasis „Ilovaisko...

Lietuvis daro tai, apie ką daugelis svajoja, bet nedrįsta: mano tikslas – pasiekti visišką dugną (16)

Prieš trejus metus prisidengęs Modus Vivendi slapyvardžiu 24-erių Edgaras Bajerčius sėdęs ant...

Pinigų tema lietuviams kalbėti gėda ne mažiau nei apie seksą: jei už žinias rašytų pažymį, dažnas gautų 4 (82)

Pinigų klausimas lietuviams kartais yra toks pats tabu kaip ir seksas ar politika. Dar labiau nejauku...

Kodėl lietuviški kurortai yra daug blogiau nei užsienio: turtingųjų pasaulis Interlakenas ir jo beprotiškos kainos (188)

„Niekada nevažiuočiau į lietuviškus kurortus“, „Palanga – brangi tragedija“, „Į...

13 daug antioksidantų turinčių produktų: valgydami juos kovojate su kenksmingais procesais organizme (6)

Antioksidantai yra junginiai, padedantys atitolinti ląstelių pažeidimus ar net galintys užkirsti...

Investuotojai nenurašo penktojo pagal dydį miesto: vaiduoklį keis nauja verslo oazė (17)

Nors per pastarąjį dešimtmetį Panevėžyje gyventojų sumažėjo daugiau nei dvidešimčia...

Iš „Misijos Sibiras“ grįžusi Amerikos lietuvaitė: dabar važinėsiu po Ameriką ir viską pasakosiu (93)

Tarp šešiolikos šių metų ekspedicijos „ Misija Sibiras “ dalyvių pirmą kartą buvo...

Bretanė – vieta, kur saugoma istorija ir gerbiamos tradicijos (10)

Gerai išvystytas Prancūzijos greitųjų traukinių (TGV) transporto tinklas suteikia unikalią...

Linkytė ir Vaitiekūnas papasakojo apie slogias mintis ir kaip pavyko pamilti save (75)

Laisvės pikniko metu „Rytojaus jaunimo“ diskusijų zonoje didelio susidomėjimo sulaukė...

Gamtos ženklus stebinti dzūkė jau žino, kokie bus rudens orai ir kada sulauksime pirmojo sniego (87)

Gamtos ženklus stebinti ir orus pagal juos prognozuojanti marcinkoniškė Janina Janušauskienė...