aA
Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį pedofilijos byloje. Teisėjas Audrius Cininas antradienio vakarą „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ pripažino, kad faktas, jog mergaitė seksualinę patirtį įgijo namuose per savo tėčio velionio Drąsiaus Kedžio apklausas, buvo nemalonus pačiam teismui.
Teisėjas Audrius Cininas
Teisėjas Audrius Cininas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Psichologo išvados apie tai kalba taip, kad užduodant uždarus, atsakymą menančius, direktyvius klausimus, daroma įtaiga vaikui. Ir tokiu būdu suformuojama dirbtinė atmintis arba, kitaip tariant, netiesioginė seksualinė patirtis. Specialistai, kalbėdami apie tai, kad vaikas turi realią seksualinę patirtį, jokiu būdu neturėjo galvoje vien, kad ši patirtis yra įgyta tiesioginiu būdu. Teismas, įvertinęs visus bylos duomenis, teismo kolegijos nuomone, padarė neginčytiną išvadą, kad ši patirtis yra įgyta netiesioginiu būdu. Tai – ilgalaikis įkyrios apklausos, kurią darė vaiko tėtis namuose, (rezultatas – red.). Iš tiesų pripažįstu, kad ta išvada yra pakankamai slogi tiek teismui, tiek turbūt visiems žmonėms“, – „Žinių radijui“ sakė A. Cininas.

Motyvo, kodėl D. Kedys stengėsi daryti įtaigą vaikui, teisėjas A. Cininas nurodyti negalėjo: „Turiu aš tas versijas, bet aš negaliu jų dėstyti viešai, nes aš esu teisėjų kolegijos narys, ir mano oficiali nuomonė, kuri kategoriškai teismo kolegijos įrodyta, išdėstyta nuosprendyje. (…) Mūsų kolegijos nuosprendis yra paskelbtas viešai. Kiek teismas manė esant reikalinga, jis pasakė. Teismas nekaltino mergaitės tėvo jokių nusikaltimų padarymu. (…) Teismas viską, ką konstatavo, tai tam tikrus dviejų įstatymų pažeidimus, atliekant tokią nepilnamečio apklausą pas tėtį namuose: tai yra Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pažeidimus ir Vaiko teisių apsaugos konvencijos pažeidimą.“

Teisėjas: vaiko atmintis ištrinta įkyriai klausinėjant

Pasak A. Cinino, mergaitė byloje nebuvo apklausta būtent todėl, kad tikroji jos atmintis buvo ištrinta.

„Man tai ir pasireiškė tuo, trūkumas to viešo bendravimo iš tiesų, kai ištraukiamas iš konteksto vienas žodis ir imama juo manipuliuoti, bandant įpūsti jį į tą turinį, kurio jame nėra. Kol manęs bus klausiama, kodėl vaiko atmintis buvo ištrinta, aš būsiu priverstas vėl ir vėl kartoti tą slogią tiesą, kad vaiko atmintis buvo ištrinta jos tėčio namuose, įkyriai, nekvalifikuotai ir neteisėtai ją klausinėjant ir filmuojant, ir kad tai vyko ilgą laiką“, – kalbėjo A. Cininas.

Kaip teigė teisėjas, lygiai taip pat buvo išspręsta ir panaši byla Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pasak jo, kartais netikrai patirčiai suformuoti užtenka labai nedaug.

„Atminties ištrynimas tai yra realios tiesioginės patirties pakeitimas ta įtaiga, kuri yra padaryta užduodant nekorektiškus, nekvalifikuotus klausimus. Tam netgi, pasaulinė patirtis žino, nereikia specialios tyčios ar noro. Netgi sąžiningų ketinimų vedami tyrėjai, ir JAV praktikoje tokia McMartino byla yra, kur neteisingos apklausos metodikos privedė prie to, kad 48 vaikai pateikė virš 300 kaltinimų asmeniui, kuris buvo ikimokyklinių įstaigų savininkas. Procesas truko šešis metus, baigėsi tuo, kad nė vienas kaltinimas nebuvo patvirtintas. Tai to proceso metu buvo kilęs panašus ažiotažas, pedofilijos baimė, kaip panašiai mes stebėjome Lietuvoj dabar. Tai yra daug mokslo kūrinių, mokslinių studijų ta tema, to proceso tema parašytų, amerikiečiai tai mėgsta studijuoti, ir išvada viena – kad tai yra neteisinga apklausos metodika. Tam gi net nereikia priešiškų santykių, ta prasme tiesiogiai ar netiesiogiai norima pakenkt ar kažką padaryt pedofilu. Tam tereikia neteisingos, nekvalifikuotos apklausos. Nuo to gerų norų nepriklauso, gerais norais, žinot, kartais grįstas kelias ir į pragarą“, – „Žinių radijui“ sakė A. Cininas.

Viso interviu su teisėju A. Cininu galite pasiklausyti čia.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi Plius Lauryna Vireliūnaitė

Rusijos šantažas atsisuko prieš ją pačią? Įvardijo priežastį, kodėl Latvijai vėl tiekiamos dujos (4)

Rusijai netikėtai atnaujinus dujų tiekimą Latvijai , svarstoma, kad taip elgtis rusus gali versti...

Profesorius Laurinaitis – apie darbą: kurių profesijų darbuotojai labiau linkę turėti psichinių susirgimų

Sunku patikėti, bet kai kurie skaičiavimai rodo, jog darbe praleidžiame net 50 metų. Sėkmė darbe...

Iš kapinių parvažiavo su dvoku

Sovietinis paveldas Panevėžio kapinėse – iš tolo dvokiantys tualetai su skylėmis grindyse...

Karas Ukrainoje. Zelenskis kreipėsi į rusus visame pasaulyje žuvo vienas geriausių Ukrainos karo lakūnų

Kasdienio video pranešimo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į rusus...

Žodžiais nenusakoma narkotikų gausa „Karklės“ festivalyje: kinologų šuo nespėjo gaudyti įtariamuosius (9)

Policija informavo, kad „ Karklės “ festivalyje vėl buvo aptikta narkotikų . Per tris...

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Rusijos karių artimųjų skundai pribloškia: armijoje šauktinių laukia nesuvokiamas košmaras (14)

Situacija karą Ukrainoje pradėjusios Rusijos kariuomenėje – apgailėtina. Šauktiniai apgaule...

Atliko neįprastą eksperimentą su vilko smegenimis: tokių išvadų mokslininkai nesitikėjo

Vilkai yra nepaprastai įdomūs gyvūnai. Mokslininkai sako, kad lygindami jų ir šunų miego...

Gyventojai skaičiuoja skirtumus tarp „biržinės“ ir garantinio tiekimo kainos: sako, kad pasirinkę tiekėją pralošė tiekėjai: nelogiška (11)

Dalis elektros vartotojų, pasirinkusių su biržos kaina susietą nepriklausomo tiekėjo planą,...

Po 25 metų byra Kijevo mero Vitalijaus Klyčko santuoka (1)

Vitalijus Klyčko išsiskyrė su žmona po 25-erių santuokos metų. Žinomo vyro teigimu, jis su...

Iš svetimo garažo – į automechaniko ir lenktynininko roges: šiandien čia tvarkyti automobilį kainuoja brangiau nei Vilniuje

Nuo 15 metų pradėjęs dirbti automobilių dirbtuvėse ir tvarkyti kitų žmonių mašinas, šiandien...