Vilniaus apskrities policija pateikia pastarųjų dienų eismo įvykius, kuriuose dalyvavo dviratininkai.

Gegužės 10 d., 13.09 val., Vilniuje, Gedvydžių g., mokyklos teritorijoje, dviratininkas partrenkė 8 metų mergaitę, kuriai prireikė medikų pagalbos. 12.39 val. Vilniuje, Laisvės pr., automobiliu partrenktas vyras dėl galvos traumas buvo nuvežtas į ligoninę. 12.12 val. Grigiškių sen., Lentvario g., nuo dviračio nukrito ir galvos traumą patyrė girtas vyriškis.

Gegužės 8 d., apie 22 val., Vilniuje, Laisvės prospektu važiavęs dviratininkas susidūrė su automobiliu - 1973 metais gimęs vyras gydomas reanimacijos skyriuje. Tą pačią dieną Širvintų r., Puorių kaime, parkrito ir susižalojo girtas dviratininkas.

Gegužės 7 d. 18.20 d. sostinėje, važiuodamas dviračių taku ir kirsdamas Vilniaus gatvės važiuojamąją dalį, buvo automobiliu kliudytas ir sužeistas dviratininkas.

Gegužės 6 d. Ukmergėje, A. Vienuolio-Žukausko gatvėje, susidūrė automobilis „Volvo“ ir neblaivus dviratininkas.

Gegužės 5 d., apie 19 val., Vilniuje, Vingio parke, 2004 m. gimusi mergina, vairuodama keturvietį dviratį ir važiuodama nuo kalno, nesugebėjo sustoti, griuvo kartu su dviračiu. Nukentėjo ir dviračio vairuotoja, kuriai nustatyti rankos, pėdos ir žąstikaulio lūžiai, ir kartu važiavusi metais jaunesnė draugė.

Balandžio 28 d., 18.20 val., Vilniuje, Taikos g. einančią šaligatviu moterį (gim. 1947 m.) partrenkė ir sužalojo dviratininkas.

Balandžio 27 d., apie 23.29 val., Vilniuje, Didžiojoje gatvėje, vyrą partrenkė pravažiuojantis dviratininkas. Nukentėjusiajam nuskilo dantis, o dviratininkas iš įvykio vietos pasišalino.

Atsižvelgdama į esamą padėtį, policija imsis visų įmanomų eismo dalyvių kontrolės priemonių, kiek tik leidžia turimi resursai ir galimybės. Tačiau patirtis ir faktai rodo, kad siekiant iš esmės pagerinti padėtį būtina visuomenės pagalba.

Tėvai privalo nuolat įspėti vaikus apie pėstiesiems ir dviračių vairuotojams dažniausiai kylančius pavojus, keliamus reikalavimus, be to - bent keletą kartų stebėti ar jų mokama ir norima laikytis.

Pastebėjusius girtus, neatsargiai važiuojančius, kitiems eismo dalyviams pavojų keliančius vairuotojus būtina kuo greičiau pranešti policijai. Džiugu, kad tokių pranešimų skaičius nuolat didėja, tačiau pabrėžtina, kad ir dviračių vairuotojai čia neturėtų būti išimtimi.

Policija primena

Policija primena keletą svarbiausių dviratininkams taikomų KET reikalavimų.

Važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.

Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

Važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, – tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu pagal eismo kryptį. Kai dviračių tako, dviračių juostos, kelkraščio nėra arba jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai), leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto, išskyrus Taisyklių 106 punkte nurodytus atvejus, taip pat kai reikia apvažiuoti kliūtį, važiuoti tiesiai, kai iš pirmosios eismo juostos leidžiama sukti tik į dešinę.

Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, dviračio vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/h), paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus. Dviračio vairuotojui, važiuojančiam važiuojamąja dalimi, prireikus pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, rekomenduojama nulipti nuo dviračio ir kirsti važiuojamąją dalį vedantis dviratį, jeigu eismo sąlygos to reikalauja. Dviračio vairuotojas, artėdamas prie vietos, kur reikia kirsti važiuojamąją dalį, visais atvejais privalo sumažinti važiavimo greitį ir gali tęsti judėjimą tik įsitikinęs, kad važiuoti saugu ir nebus trukdoma kitiems eismo dalyviams.

Dviračių taku ar dviračių juosta dviračio vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau tako (jiems skirtos tako dalies) ar juostos dešiniojo krašto. Jeigu pėsčiųjų ir dviračių take ar šaligatvyje horizontaliuoju ženklinimu (dviračio simboliu) yra paženklinta dviračių eismui skirta tako (šaligatvio) dalis, dviračio vairuotojas privalo važiuoti tik ja ir kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

Dviratininkams draudžiama:

- važiuoti dviračiams esant girtiems;
- važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu įrengti dviračių takai, išskyrus Taisyklėse nustatytus atvejus;
- važiuoti automagistralėmis ir greitkeliais;
- važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo;
– važiuoti pėsčiųjų perėjomis;
- vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų.