Degantį M.Šaučiūno 2002 metais pagamintą automobilį BMW 530 prie vieno J.Ambrazevičiaus-Brazaičio gatvės daugiabučio namo jo gyventojai pastebėjo trečiadienio naktį. Netrukus atvykę Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai liepsnas užgesino, todėl ugnis į greta stovinčius automobilius nepersimetė ir jų savininkai nuostolių išvengė.

Realiausia versija - padegimas

BMW apdegė gana smarkiai - išdegė automobilio variklio skyrius, visiškai sudegė priekinės padangos, išsilydė automobilio priekinė dalis, valstybinis numeris, priekinis stiklas, apdegė automobilio salonas.

Kaip teigia Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, nors išorinių padegimo požymių - tuščių butelių, kuriuose galėjo būti degus skystis, ar dar kokių nors įkalčių, rodančių padegimą, jie neaptiko, tačiau, sprendžiant iš gaisro židinio, realiausia versija, kad mašina buvo padegta.

Kitos priežasties, dėl ko galėjo užsiliepsnoti automobilis, ugniagesių tarnybos ekspertams aptikti nepavyko.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto sugadinimo pavojingu būdu.

Kerštas už reiklumą?

Tiriamos įvairios versijos, tarp jų ir tai, ar automobilio padegimas nebuvo susijęs su M.Šaučiūno, kaip Kalvarijos savivaldybės administracijos vyriausiojo architekto, darbu. Mat jis jau seniai garsėjo savo principingumu ir reiklumu. Ne visiems patikdavo M.Šaučiūno reikalavimas visur ir visada laikytis įstatymų. Kalvarija, ypač jos senamiestis, kuris yra paskelbtas urbanistikos paminklu, pastaruoju metu buvo atsidūrusi čia norinčių plėtoti statybas verslo struktūrų taikinyje.

Apie panašią versiją buvo linkę kalbėti ir Kalvarijos savivaldybės vadovai. Tačiau M.Šaučiūno artimieji, su kuriais jis kartu gyvena, teigė nelabai tikintys, kad kas nors jaunam architektui kerštautų dėl jo darbo. "Aš taip pat nesu linkęs manyti, kad automobilis sudegintas kerštaujant dėl mano reiklumo", - vakar LŽ sakė M.Šaučiūnas. Jis pats teigė svarstęs apie kitą versiją, tačiau apie kokią - neišdavė. Sakė tikįs, kad padegėjus policijai pavyks nustatyti.