aA
Netikri eurai – tikra bėda: policijos pareigūnai per pastarąją parą užregistravo net aštuoniolika pranešimų. Netikrų pinigų buvo rasta ir bankomate.
Apyvartoje – netikri eurai: klastočių rado ir bankomate
© Lietuvos Banko / M.Ambrazo nuotr.

Policijos departamentas informuoja, kad, įtariama, padirbta 50 eurų kupiūra buvo rasta penktadienį Klaipėdoje, kai apie 10.30 val. vienos bedrovės patalpose buvo perskaičiuojami iš bankomato inkasuoti pinigai.

Tuo metu kiti pranešimai susiję su bandymu atsiskaityti už prekes įvairiose parduotuvėse bei maitinimo įstaigose.

Ketvirtadienį Trakų rajone, Onuškio miestelyje, K. Petrausko a., parduotuvėje, jaunuolis bandė atsiskaityti galimai padirbta 200 eurų vertės kupiūra, o apie 19 val. galimai tas pats jaunuolis bandė atsiskaityti ta pačia kupiūra Grendavės kaime, Liepų g., parduotuvėje.

Sausio 8 d. apie 19.05 val. Kaune, Vytauto pr., spaudos kioske, 53-ejų metų moteriai nenustatytos tapatybės vyriškis pateikė galimai padirbtą 50 eurų vertės kupiūrą.

Tą pačią dieną apie 11 ir 20.30 val. Kauno rajone, Akademijoje, Pilėnų g., kebabinėje, pardavėjai nenustatyti asmenys pateikė 2 galimai padirbtas 50 eurų vertės kupiūras.

Penktadienį apie 9.40 val. Tauragėje, Vasario 16-osios g., parduotuvėje, vyriškis atsiskaitė galimai padirbta 50 eurų vertės kupiūra.

Sausio 9 d. 10.30 val. Klaipėdoje, Minijos g., bendrovės patalpose, perskaičiuojant iš bankomato inkasuotus pinigus, rasta galimai padirbta 50 eurų vertės kupiūra.

Tuo pačiu metu Kaune, Savanorių pr., degalinėje, 37-erių metų vyras pateikė galimai padirbtą 100 eurų vertės kupiūrą.

Sausio 7 d. apie 21 val. Anykščių rajone, Bajorų kaimo degalinėje, perskaičiuojant pinigus, aptikta galimai padirbta 20 eurų vertės kupiūra.

Sausio 9 d. 15.05 val. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Sodų g., kioskelyje ant ratų, moteris bandė atsiskaityti padirbtais pinigais, o nepavykus, pasišalino.

Sausio 8 d. 16 val. Panevėžio rajone, Paliūniškio kaime, Žemdirbių g., parduotuvėje, vyriškis už prekes atsiskaitė galimai padirbta 100 eurų vertės kupiūra.

Sausio 9 d. 14.10 val. Vilniuje, Mindaugo g., parduotuvėje, 28-erių metų vyras už prekes atsiskaitė galimai padirbta 50 eurų vertės kupiūra.

Sausio 9 d. apie 13 val. Alytuje, Jotvingių g., kioske, iš matymo žinomas pirkėjas, atsiskaitydamas už prekes, pateikė galimai padirbtą 50 eurų kupiūrą.

Sausio 9 d. 12 val. Kaune, Kuršių g., bendrovės patalpose, tikrinant pinigus, gautus iš parduotuvės Šiauliuose, Rudės g., rasta galimai padirbta 50 eurų vertės kupiūra.

Sausio 9 d. 17.25 val. Vilniuje, Sodų g., parduotuvėje, 53-ejų metų moteris už prekes atsiskaitė galimai padirbta 20 eurų vertės kupiūra.

Sausio 9 d. 14.30 val. Kazlų Rūdos savivaldybėje, Ąžuolų Būdos k., Marijampolės g., parduotuvėje, pardavėjai perskaičiuojant gautus pinigus už prekes, rasta galimai padirbta 50 eurų vertės kupiūra.

Sausio 9 d. apie 18 val. Panevėžyje, Aukštaičių g., kebabinėje, jaunuolis atsiskaitė galimai padirbta 100 eurų vertės kupiūra.

Sausio 9 d. apie 16 val. Tauragėje, Paberžių g., bendrovės buhalteris, perskaičiuodamas įmonės pinigus, pastebėjo galimai padirbtą 50 eurų kupiūrą.

Sausio 9 d. apie 14 val. Kaune, Šarkuvos g., banke, 59-erių metų moteris pateikė galimai padirbtą 50 eurų vertės kupiūrą.

Sausio 9 d. 21.40 val. Kaune, Kovo 11-osios g., prekybos centre, 23-ejų metų jaunuolis už prekes atsiskaitė galimai padirbta 50 eurų vertės kupiūra.

Policijos pareigūnai ragina visada patikrinti, ar gauti pinigai nėra padirbti pagal 3P principą – pačiupinėk, pažiūrėk, pakreipk.

Pačiupinėk: popierius šiugžda, jaučiasi spaudos nelygumai;

Pažiūrėk prieš šviesą: vandens ženklai (matoma arka arba langai, banknoto nominalas
naujojoje serijoje deivė - Europa), apsauginis siūlelis, (matomas tik pakėlus prieš šviesą).

Pakreipk: holograma (vaizduojami nominalo skaičiai ir simboliai kinta pakreipus banknotą), blizganti juostelė (reverse su euro simboliu € ir nominalo skaičiumi 5, 10 ir 20 seno tipo eurų banknotuose), spalvą keičiantis nominalo skaičius (pakreipus 50, 100, 200, 500 bei naujo tipo 5 ir 10 eurų banknotuose).

Policijos pareigūnai ragina žmones keičiant pinigus, neiti į bankus vieniems, paprašyti, kad juos palydėtų artimieji ar kaimynai. Nereikėtų girtis aplinkiniams apie keičiamas pinigų sumas. Prie paštų ar bankų reiktų vengti išsitraukti grynus pinigus, perskaičiuoti juos, ar kitaip akivaizdžiai demonstruoti, kad žmogus su savimi turi daug grynų pinigų. Grynuosius pinigus patariame laikyti bankuose, taip išvengiant galimų vagysčių iš namų. 

Pareigūnai užtikrins viešąją tvarką ir operatyvų policijos pajėgų reagavimą grėsmės ar pavojaus atveju, taip pat užtikrins saugumą paštuose, kuriuose litai bus keičiami į eurus. Paštuose, kuriuose bus keičiama valiuta, nepertraukiamai budės ne mažiau kaip po vieną policijos pareigūną, taip pat bus užtikrintas saugus pinigų vežimas policijos transporto priemonėmis į paštus ir iš jų. Pinigus, iš anksto suderintais maršrutais, vežioja mobilios komandos, kurias lydi policijos palyda. 

Pareigūnai įspėja, kad gali padaugėti atvejų kuomet už pirkinius bus atsiskaitoma suklastotais eurais. Taip pat galimi sukčiavimai, pasinaudojant lito keitimo į eurą faktu, į namus gali vaikščioti žmonės, apsimetę bankų, paštų darbuotojais ir siūlyti iškeisti grynuosius pinigus palankesniu kursu. Sukčiai gali sugalvoti ir kitų, naujų, dar negirdėtų būdų, kaip išvilioti pinigus. 

Lietuvos Respublikos teritorijoje nusikaltėliai gali pradėti gaminti netikrus euro banknotus naudodami spalvoto kopijavimo būdus ar profesionalią spausdinimo įrangą. Neatmestina versija, kad Lietuvoje gali padaugėti atvejų, kuomet bus platinami užsienio valstybėse pagaminti netikri euro banknotai, kuriuos gali platinti pietietiško gymio asmenys. Kaip rodo praktika, dažniausiai klastojami 50 eurų nominalo banknotai. Pareigūnai perspėja gyventojus ypatingai vengti imti didelės vertės banknotus gatvėje, turguose, kitose nepatikimose vietose, pirkti daiktus iš nepažįstamų asmenų panašiose vietose.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Garantinis elektros tiekimas brangsta toliau – spalį kertama dar viena riba

Garantinis elektros tiekimas spalį brangsta, pasiekdamas vieną aukščiausių kainų per šiuos...

Simona Voveriūnaitė

Įžvelgia riziką, kad Lietuvoje taip pat gali pasikartoti Lenkijos scenarijus: raudonos ribos trinasi (8)

Praėjusią savaitę plačiai nuskambėję Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio žodžiai, kad...

Po įspūdingų sinoptikų naujienų spalį laukia dar ne viena staigmena

Sinoptikas Vytautas Sakalauskas teigia, kad paskutinė rugsėjo diena nebus tokia šilta, koks buvo...

Sostinės vairuotojai įspėja apie milžinišką spūstį Savanorių pr., dėl avarijos siūloma gatvę aplenkti

Penktadienį priešpiet vairuotojai pasidalijo informacija apie susidariusią didžiulę eismo...

Prie Vyriausybės atėję mokytojai: streikuosime tiek, kiek reikės papildyta (18)

Prieš pat vidurdienį į Vinco Kudirkos aikštę atėję pirmieji streikuojantys mokytojai sako...

Tokių eilių Vilniaus oro uoste dar nematėte: keleiviai meldė Dievo ir apsaugos darbuotojų malonės papildyta atstovų komentaru

„Meldžiu jūsų, praleiskite, mes vėluojame išskristi“, – penktadienio rytą tarptautinio...

Greta Klimkaitė, tinklalaidė „Viskas aišku“

Politologas: nuogąstavimas dėl etninio valymo Kalnų Karabache yra pagrįstas

Kalnų Karabacho kontrolę perėmus Azerbaidžanui, baiminamasi, kas laukia ten gyvenančių etninių...

Baigta tirti byla dėl pasikėsinimo nužudyti verslininko Igno Lelio šeimos narius ir sudeginto turto

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė bylą, kurioje 52 metų Šiaulių rajono gyventojas...

Ateities maistu vadinami vabzdžiai – jau ir augintinių mityboje: ką tai reiškia mūsų gyvūnams

Galbūt šiandien vabzdžiai lėkštėje mūsų apetito ir nežadina, tačiau dėl savo turtingos...

Karas Ukrainoje. Buvusiam Prigožino padėjėjui – Putino nurodymas ISW: rusai sumažino puolimo greitį vienoje linijoje (3)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavedė buvusiam velionio „Wagner“ vado Jevgenijaus...