Per gyvenimą – jau antra avarija, kurioje nukenčia žmonės: per pirmąjį eismo įvykį nukentėjusiesiems buvo padaryti apysunkiai sužalojimai, o antrojoje – žuvo žmogus. Tačiau tai dar ne viskas – vairuotojas ne kartą baustas už įvairius pažeidimus kelyje.
Aleksandras Jevsejevas
© DELFI / Tomas Vinickas

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį paskelbė, kad jau antrą avariją per savo gyvenimą sukėlęs vilnietis Aleksandras Jevsejevas padarė šiurkščiausią Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą, dėl ko buvo sukeltos nepataisomos pasekmės.

Teisėjas Miroslavas Gvozdovičius nutarė, kad pėsčiąjį perėjoje degant žaliam šviesoforo signalui partrenkęs ir mirtinai sužalojęs A. Jevsejevas už grotų kol kas nesės – jam skirta trejų metų laivės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant tam pačiam laikotarpiui.

Be to, teismas nutarė nuteistajam skirti baudžiamojo poveikio priemones – draudimą trejus metus vairuoti transporto priemones bei sumokėti 15 MGL (564,90 eurų) dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Iš nuteistojo žuvusio 33 metų vyro motinai teismas priteisė 17 tūkst., o broliui ir seseriai – po 9 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

A. Jevsejevas buvo nuteistas dėl praėjusių metų gruodžio 21-osios eismo įvykio, kai 21.16 val., vairuodamas automobilį „Mercedes Benz E420“, Vilniuje, šviesoforais reguliuojamoje Žirmūnų ir Kareivių g. sankryžoje, pažeidė KET reikalavimus, numatančius, kad vairuotojas privalo sustoti ir praleisti pėsčiąjį.

Degant žaliam šviesoforo signalui ir sukdamas į kairę, į Kareivių gatvę, A. Jevsejevas nesustojo prieš pėsčiųjų perėją, kad praleistų į jo važiavimo krypties eismo juostą įėjusio ir iš kairės į dešinę pusę degant žaliam šviesoforo signalui ėjusio pėsčiojo, įvažiavo į perėją ir jį partrenkė bei sužalojo. Jis nuo patirtų sužalojimų netrukus mirė ligoninėje.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vairuotojas tragiško eismo įvykio metu buvo blaivus. Jis teisinosi, kad sukdamas į kairę tiesiog nepastebėjo tamsiu paros metu per perėją ėjusio žmogaus.

„Jį pamačiau tik smūgio metu – po jo pėstysis dar porą metrų pavažiavo ant automobilio priekio ir nugriuvo“, – prisiminė vairuotojas.

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad tik A. Jevsejevo veiksmai (nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kad būtų praleistas į jo važiavimo krypties eismo juostą įėjęs ir iš kairės į dešinę pusę degant žaliam šviesoforo signalui ėjęs pėsčiasis, bei įvažiavimas į perėją) buvo būtina kilusių pasekmių sąlyga bei jų priežastis.

„Kaltinamasis veiką padarė dėl neatsargumo (nusikalstamo nerūpestingumo), kadangi nenumatė, kad pažeisdamas KET sukels eismo įvykį, tačiau pagal veikos aplinkybes ir savo asmenines savybes galėjo ir turėjo tai numatyti“, – pabrėžė apkaltinamąjį nuosprendį priėmęs teisėjas M. Gvozdovičius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: iš šaltesnių orų gniaužtų pavyks ištrūkti, tačiau yra vienas bet (4)

Savaitės pradžioje vyraus šaltoki orai , krituliai numatomi tik kai kur. Visgi, antroje savaitės...

Orlaivio kapitonas: skrydžio metu sudėtingiausi du dalykai (80)

Nestandartinės situacijos dėl oro ar techninių nesklandumų skrydžio metu pilotui nekelia baimės,...

Lietuvoje buriasi nauja grupuotė: mato kyšančias Kremliaus ausis (1303)

Pogrindyje tūnojusi Lietuvos radikalų fašistų grupelė lenda į viešumą. Šalies didmiesčiuose...

Poros, kurių galėjo ir nebūti: dabar darnūs santykiai kadaise buvo subyrėję (1)

Daug kas mano, kad visos garsenybių poros išgyveno romanus tarsi iš pasakos. Tačiau daugelis jų...

R. Valatka. Partinė, valstybinė ir emigrantų šizofrenija darkosi laisvai (265)

Socialdemokratai turi naują baltą pūkuotą partijos Pirmininką. Bet nebeturi frakcijos Seime....

Kodėl mokslininkai taip ilgai nesuprato, iš kur atsiranda vaikai? (87)

Iki 1875 m. niekas visame pasaulyje nežinojo, kaip atsiranda vaikai. Nežinojo nei eiliniai žmonės,...

V. Jurgutis: visi savanoriškai apsidalinome atleidimo lapeliais (21)

Liberalų sąjūdį ir toliau krečia krizė. Prieš dvi dienas iš partijos pirmininko pareigų...

5 daiktai, į kuriuos turėtų investuoti kiekviena vyresnė nei 40 metų moteris (60)

Sulaukusi tokio amžiaus, kiekviena moteris jau turi savo stilių ir gali tiksliai pasakyti, kas jai...

Unikalų namą Rusnėje nugriovė tam, kad sukūrentų. Bažnyčios plytas siūlyta parduoti (140)

Rusnėje neseniai buvo nugriautas Darbo partijos nario, Šilutės verslininko Sauliaus...

10 šiurpiausių Anglijos pilių, kuriose vaidenasi (19)

Bolsoverio pilis Derbišyre, kurioje, kalbama, pasirodo vaiduoklis berniukas ir slapčia ima...