aA
Policija praneša, kad pastabumas – vienas policijos pareigūnų darbo sėkmės garantų. Tai iliustruoja įvykis Akmenės rajone, kai per penkias minutes nuo informacijos gavimo buvo surastas pavogtas automobilis ir sulaikytas vagyste įtariamas asmuo.

Sausio 23-iosios naktį Akmenės rajone dirbęs Reagavimo skyriaus patrulių ekipažas, važiuodamas į Naująją Akmenę, ties Pašakarnių kaimu, per raciją išgirdo pranešimą, kad Naujojoje Akmenėje pavogtas raudonos spalvos automobilis „Renault Modus“, pagamintas 2004 m. Sulig tais žodžiais pareigūnai išvydo priešais atvažiuojantį minėtos markės raudoną automobilį.

Greit apsisukę ir pagal valstybinius numerius įsitikinę, kad čia ta pati pavogtoji transporto priemonė, patruliai įjungė tarnybinio automobilio šviesos bei garso signalus ir pradėjo ją stabdyti.

Vairuotojas į signalus nereagavo, jis nereagavo ir į per garsiakalbį išsakytą reikalavimą sustoti. Tačiau po kurio laiko automobilis sumažino greitį ir palengva riedėjo tol, kol sustojo. Bėgdami link jo, pareigūnai girdėjo, kad vairuotojas vis dar intensyviai spaudo akceleratoriaus pedalą ir bando įjungti pavarą, tačiau bandymai buvo nesėkmingi.

Vagystę įvykdė būdamas girtas

Pravėrę „Renault Modus“ dureles, patruliai išvydo akivaizdžiai girtą vairuotoją, kuris nurodyti savo asmens duomenų nepanoro. Buvo nustatyta, kad tai – 38 metų Akmenės rajono gyventojas, kuris tą naktį per rekordiškai trumpą laiką sugebėjo įvykdyti visą teisės pažeidimų puokštę – tris administracinius teisės pažeidimus bei dvi nusikalstamas veikas.

Alkoholio matuokliu vyrui buvo nustatytas 1,20 prom. girtumas. Po 20 minučių dar kartą patikrinus jo apsvaigimą, alkoholio matuoklis jau rodė 1,80 prom. girtumą. Vadinasi, gerta neseniai, nes, laikui einant, žmogus girtėjo. Kadangi visada dokumentuose įrašomas mažesnis, palankus tikrinamajam, rodmuo, fiksuota, kad vyras vairavo būdamas 1,20 prom. girtumo. Tai – lengvas girtumas, dėl kurio pradedama administracinė teisena.

Teigė, kad gyvenime nėra vairavęs

Apžiūrėjus jo vairuotą transporto priemonę, pastebėta, kad apgadinta viena priekinio bamperio pusė. Teisės vairuoti neturintis vyras prisipažino, kad gyvenime nėra vairavęs, nemoka tinkamai to daryti, tad, išvažiuodamas iš kiemo, trenkėsi į betoninius laiptus. Taigi jam teks atsakyti ir už tai, kad neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones, padarė Kelių eismo taisyklių pažeidimą, kuris lėmė kitam asmeniui priklausančios transporto priemonės sugadinimą.

Vyras padarė ir dar vieną administracinį nusižengimą - pasitraukė iš eismo įvykio, apie tai nepranešęs nei policijai, nei automobilio savininkui.

Taip pat jam pradėtas dar ir baudžiamasis persekiojimas. Vyrui pareikšti įtarimai dėl vagystės. Nors jo supratimu, jis automobilio nevogė, tik pasiėmė jį be šeimininko leidimo ir jo žinios. Pastarajam apie pavogtą transporto priemonę pranešė to paties socialinės reabilitacijos centro, kuriame jis gyvena, gyventojai, už langų išgirdę automobilio trenkimąsi į betoninius laiptus. Savininką ištiko šokas, nes automobilį jis buvo įsigijęs visai neseniai, tik sausio pradžioje.

Įtariamasis irgi gyveno šiame reabilitacijos centre, pritaikęs progą, iškraustė automobilio savininko striukės kišenes ir, pasisavinęs raktelius, išvažiavo ieškoti nuotykių. Vyras savo neapgalvotą poelgį aiškino nelaiminga meile, dėl kurios gėrė gėrė ir todėl „susisuko bakai“.

„Tai negi dabar už tai reikės sėdėti?“, - piktinosi už vagystes ir nužudymą jau teistas akmeniškis.

Jam teks atsakyti ne tik už minėtus teisės pažeidimus, bet ir už policijos tarnybinio transporto apgadinimą.

Atsidūręs policijos automobilio laikinojo sulaikymo patalpoje, jis elgėsi agresyviai, šūkavo, spardė patalpos vidų, metalines grotas bei čia įrengtą vaizdo stebėjimo kamerą. Dėl turto sugadinimo vyrui pradėtas ikiteiminis tyrimas ir bus pateiktas civilinis ieškinys dėl žalos atlyginimo.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.7143

Top naujienos

Karo ekspertai: kažkas tikrai bus

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad dėl...

Konvojuojat kalinius užpultas Matuko žudikas Kontenis: tai kerštas už vaiko nužudymą

Dėl keturmečio posūnio Matuko nužudymo 19 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas Kėdainių...

LSDP vicepirmininkas – apie Skardžiaus prisijungimą: buvo padaryta klaida papildyta (23)

Ketvirtadienį pranešta, kad buvęs Darbo partijos atstovas Seime Artūras Skardžius pradeda...

Ukraina iš Slovakijos jau gavo pirmuosius naikintuvus papildyta (4)

Pirmieji keturi naikintuvai „MiG-29“ jau yra Ukrainoje . Apie tai pranešė Slovakijos gynybos...

Vienas didžiausių Kauno susisiekimo projektų „išlindo“ iš po žemės

Pernai pavasarį pradėtas tiesti Pietrytinis aplinkkelis ima panėšėti į transporto arteriją –...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Dovydas prieš Galijotą arba Izraelis prieš Prancūziją: slaptoji operacija, kuri iki šiol kelia ne vieną klaustuką

Apie Izraelio kariškių ir slaptųjų tarnybų operacijas, įvairiais šios valstybės gyvavimo...

Jau netrukus prasidės geomagnetinė audra: išvardijo, kokius simptomus ji gali sukelti ir kaip apsisaugoti (2)

Jeigu pastarosiomis dienomis pasijaustumėte prasčiau, gali būti, kad taip jus paveikė Saulės ir...

Karas Ukrainoje. Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo (1)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...