Tamsoje be jokių šviesą atspindinčių elementų ėjusį vyrą kliudė ir mirtinai sužalojo pro šalį važiavęs automobilis „Peugeot“. Nuo Tytuvėnų Kelmės link važiavęs vairuotojas iš sutemų išnirusį tamsų šešėlį pamatė prieš pat Maironių kaimo pradžią. Žmogus ėjo ne kelkraščiu, o važiuojamąją kelio dalimi ir vairuotojas jį pamatė likus metrui iki jo, tad smūgio išvengti nepavyko, nors vairą ir staigiai pasuko kairėn.

Smulkiausias šviesą atspindintis elementas ar šviesą atspindinti liemenė pėsčiąjį matomą būtų padarę daug didesniu atstumu ir nelaimės būtų neįvykę. Tačiau Kelių eismo taisyklių reikalavimas juos dėvėti pėstiesiems ir dviratininkams vis dar ignoruojamas, ypač kaimiškosiose vietovėse. O ten - apšvietimas prastas arba iš viso jo nėra.

Pavojus patekti po automobilio ratais padidėja, jei tamsoje pėdinantis žmogus ne tik būna be šviesą atspindinčių elementų, bet dar ir neblaivus, kai dingsta savisaugos jausmas ir sutrinka koordinacija.

Įtariama, kad minėtu atveju taip ir buvo, nes žuvusįjį policijos pareigūnai tą dieną tame pačiame kaime buvo sutikę prieš valandą iki mirties. Ir jis buvo neblaivus. Vyras ir vėl ignoravo Kelių eismo taisykles bei nesaugojo savęs – neblaivus vairavo dviratį. Tada jam nustatytas 1,95 prom. girtumas ir surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Šiais metais Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje eismo įvykiuose žuvo 1 ir sužaloti 46 pėstieji, iš jų tamsiuoju paros metu nukentėjo 10 žmonių.

Telšių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje eismo įvykiuose taip pat žuvo 1, o sužalota 17 pėsčiųjų, iš jų tamsiuoju paros metu nelaimė ištiko septynis.

Netapkite šios statistikos dalimi. To išvengsite, jei nepamiršite tamsoje nešioti matomumą gerinančių saugos priemonių ir siesite, kad jos kelyje taptų nuolatiniais palydovais.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją