Pirminiais duomenimis, vasario 1 d., apie 15 val. 40 min., Vilniuje, miesto centre, miško masyve, nepažįstamas vyriškis, panaudojęs fizinę jėgą prieš nepilnametę (gim. 2007 m.), su ja santykiavo lytiniu būdu prieš jos valią.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 149 str. 3 d. (išžaginimas).

15-metė ėjo namo

Delfi pavyko sužinoti, kad mergaitė ėjo iš mokymo įstaigos namo. Nieko blogo neįtarusi nepilnametė buvo užpulta Paribio gatvėje, čia į esantį mišką ją ir nusitempė įtariamasis.

Namo grįžusi mergaitė viską papasakojo savo šeimai, jie ir pranešė specialiosioms tarnyboms.

Pirminiais duomenimis, 15-metei į pagalbą atvyko policijos pareigūnai bei medikai.

Direktorė įvykio nekomentuoja

Delfi susisiekė su mergaitės mokymo įstaigos direktore, ji teigė, kad apie įvykį sužinojo tik iš žiniasklaidos ir informacijos, ar paauglė išties yra iš šios mokyklos, negali nei patvirtinti, nei paneigti.

Dėl bet kokių platesnių komentarų ji ragino kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę.

Delfi paprašė savivaldybės komentaro, jos atstovas Gabrielius Grubinskas informavo, kad kol kas dar nėra patvirtintų žinių, kai tai būtent gimnazijos Žvėryne mokinė.

„Kai savivaldybė gaus patikimos informacijos dėl konkretaus nukentėjusio asmens arba jei pasitvirtins viešojoje erdvėje sklandanti informacija, jog tai minimos gimnazijos mokinė, dėsime visas pastangas bendradarbiaudami su teisėsauga ir suteikdami visą reikalingą, o ypač psichologinę, pagalbą – pirmiausia nukentėjusiai mokinei, o taip pat kitiems mokiniams ir mokyklos bendruomenės nariams, kuriems jos prireiktų. Neabejojame, kad pareigūnai atliks išsamų tyrimą, nustatys įvykio aplinkybes ir nubaus smurtautoją“, – nurodė jis.

Beje, su minimos gimnazijos bendruomene šiandien susitikti planuoja Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, tiesa, vizitas suplanuotas jau prieš kelis mėnesius ir nesusijęs su įvykiu.

„Esu susisiekusi su gimnazijos bendruomene, klausiau, ar reikėtų jį atšaukti tokią dieną, tačiau mane patikino, kad mūsų suplanuotas susitikimas gali vykti, tai planuoju nuvykti, – per spaudos konferenciją sakė Seimo pirmininkė, o paklausta, kaip vertina patį nusikaltimą, atsakė: – Baisus įvykis. Kaip jį galima vertinti? Baisus įvykis.“

Mergaitei ir šeimai suteikta psichologo pagalba

Delfi dėl šio žiauraus įvykio susisiekė su Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius atskleidė, kad mergaitei ir jos šeimai suteikta skubi psichologo pagalba.

„Jūsų minima situacija, kaip ir bet kuri kita, kai sužinome apie nukentėjusį vaiką, mums yra išties skaudi. Galime patikinti, kad vaiko teisių gynėjai visuomet pasirengę padėti ir reaguoja į kiekvieną gautą pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą – dėl šio įvykio šįryt taip pat gavome pranešimą iš policijos.

Sužinoję apie galimą vaiko teisių pažeidimą, įskaitant ir bet kurios formos smurtą prieš vaiką, vaiko teisių gynėjai vertina kiekvieną individualią situaciją: bendrauja tiek su vaikais, tiek su suaugusiais – išklauso jų nuomones, aptaria galimų problemų priežastis, pasirūpina vaikų saugumu, inicijuoja nukentėjusiems ir jų artimiesiems reikalingą pagalbą.

Šiuo atveju vaiko teisių gynėjai taip pat susisiekė ir nuvyko pasikalbėti su vaiku ir jo artimaisiais, šeimai inicijavo skubią psichologo pagalbą bei domėjosi dėl galimybės vaikui ir kartu išgyvenantiems jo artimiesiems gauti kvalifikuotą specialistų pagalbą, kurią nuo seksualinio smurto nukentėjusiems žmonėms teikia vienintelis šalyje veikiantis pagalbos centras „Užuovėja“, – pranešė Gedas Batulevičius.

Užpuolė 12-metę Karoliniškėse

Praėjusią savaitę Delfi rašė apie atvejį, kai maniakas užpuolė į mokyklą Karoliniškėse einančią 12-metę, tąkart mergaitę išgelbėjo drąsi praeivė.

Šis įvykis ypač suneramino rajono bendruomenę, kadangi policija nesuskubo imtis veiksmų, motyvavusi, kad jiems trūksta pajėgų. Ikiteisminis tyrimas ir aktyvi maniako paieška pradėta tik po žiniasklaidos publikacijos.

Daugiau apie šį įvykį skaitykite čia.

*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
Regionas Specializuotos pagalbos centras Telefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyje Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras +370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Konsultacijos ir pagalba visoje Lietuvoje ribologija.lt pagalba@ribologija.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų) Asociacija Vilniaus moterų namai 8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r. Asociacija Moterų informacijos centras 8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m. Asociacija Kauno apskrities moterų krizių centras 8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., Birštono Asociacija Kauno moterų draugija 8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m. Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r. Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r. Asociacija Moterų veiklos inovacijų centras 8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r. Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius 8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r. Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, Jurbarko Asociacija Marijampolės apskrities moterų namai 8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., Druskininkų Asociacija Alytaus miesto moterų krizių centras 8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybės VšĮ Moters pagalba moteriai 8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r. Viešoji įstaiga Telšių krizių centras 8 68 229459
kriziucentras@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., Zarasų Asociacija Visagino šeimos krizių centras 8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r. Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., Pagėgių Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 446 61565
taurage@moterscentras.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)