Ukrainos piliečiui V. K. liūdnai pasibaigė mėginimas nedeklaravus įvežti į Lietuvą didelę pinigų sumą. Apie 13 val. atvažiavęs į Raigardo kelio postą vilkiku DAF, ukrainietis pateikė tikrinimui dokumentus, kartu pridėjęs ir 5 JAV dolerius.

Vairuotojas buvo įspėtas apie gręsiančią atsakomybę už mėginimą papirkti pareigūnus, o jo transporto priemonė detaliai patikrinta. Patikrinimo metu vairuotojo kabinoje rasta 21 534 JAV dolerių.

V. K. buvo sulaikytas dviem paroms, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos.

Lietuvos muitinė primena, kad kiekvienas asmuo, atvykstantis į ES ar išvykstantis iš jos ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinėje.

Privalomu į ES iš trečiųjų šalių įvežamų ar iš jos į trečiąsias šalis išvežamų grynųjų pinigų deklaravimu muitinei siekiama užkirsti kelią pinigų plovimui, teroristų finansavimui, mažinti šešėlinę ekonomiką ir kovoti su kitais finansiniais nusikaltimais.