aA
Rugpjūčio 2 d. Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis apgaulingai Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos buhalterinę apskaitą tvarkiusiai buhalterei A. G., per 2011–2017 m. minėtai sąjungai padariusiai 167 tūkst. eurų turtinę žalą.
© Reuters / Scanpix

A. G., turėdama įgaliojimus sąjungos vardu atlikti mokėjimus, savo žinioje turėdama banko sąskaitos elektroninės bankininkystės kodų generatorių ir būdama paskirta jo naudotoja, neteisėtai naudodama šią elektroninę mokėjimo priemonę inicijavo finansines operacijas, pinigus apskaitydavo avanso apyskaitose kaip atskaitingam asmeniui išduotas pinigines lėšas ir jas naudojo asmeninėms reikmėms, o į Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos sąskaitą negrąžino, praneša Kauno apygardos teismas.

Kaltinamoji savo kaltę visiškai pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi, teigė pinigus persivesdavusi ne norėdama pasisavinti, o pasiskolindavusi artimo žmogaus skoloms padengti. Savo skolos Lietuvos gydytojų vadovų sąjungai ji neneigė.

Skirdamas bausmę A. G., teismas atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pobūdį, sunkumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, nusikalstamos veikos stadiją, konkrečiai atliktus veiksmus, pačios kaltinamosios asmenybę ir kt. Įvertinta ir tai, kad kaltinamoji savo nusikalstamą veiką tęsė ilgą laikotarpį, per visą šį laiką ji nedėjo jokių pastangų grąžinti nors dalį neteisėtai užvaldytų pinigų – tai rodo kaltinamosios visišką abejingumą sukeltoms pasekmėms, o tuo pačiu ir nenorą laikytis įstatymo reikalavimų.

Įvertinus neteisėtai pasisavinto ir įgyto turto dydį, ta aplinkybė, kad kaltinamoji atlygino Lietuvos gydytojų vadovų sąjungai 100 eurų, nelaikyta jos atsakomybę lengvinančia aplinkybe, atgailavimu dėl padarytų nusikaltimų ir noru ar siekiu šalinti nusikalstamas pasekmes, tačiau atsižvelgta į tai, kad prisipažino padariusi nusikaltimus ir nuoširdžiai gailisi.

Atsižvelgęs į nusikaltimų sunkumą, sukeltas pasekmes, į kaltinamosios asmenybę, teismas jai skyrė realią laisvės atėmimo bausmę – galutinę subendrintą 3 metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose.

Patenkintas ir civilinis ieškinys – iš kaltinamosios priteista 167 016, 72 Eur Lietuvos gydytojų vadovų sąjungai tiesiogiai padaryta žala ir dėl apgaulingai tvarkytos buhalterinės apskaitos klaidų šalinimo ir tinkamo apskaitos sutvarkymo atsiradęs 8 624,88 Eur nuostolis.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Etikos sargų darbo užkulisiuose – politikų šantažas, slapta įrašyti pokalbiai ir kiti nešvarūs skalbiniai (97)

„ Moli , tu savo noru rašysi“, – taip iš darbo siūloma išeiti Vyriausioje tarnybinės etikos...

Šadžius aiškinasi krizės tyrėjams: finansų ministras neturi būti ekonomikos ekspertas (5)

Buvęs finansų ministras socialdemokratas Rimantas Šadžius krizės tyrėjams teigė, kad nėra...

Oro uoste suniokoto „Audi“ savininkai šokiruoti: tikėjosi saugumo, gavo 40 tūkst. eurų nuostolių (220)

Vilniečių šeimynos atostogos netikėtai apkarto. Iš Kauno oro uosto pailsėti į užsienį...

Suskaičiavo, kiek kartų mėginta supirkti daugiau kaip 500 hektarų žemės (108)

Nacionalinė žemės tarnyba suskaičiavo, kiek šiemet buvo atvejų, kai fiziniai ir juridiniai...

Apie žalgiriečių atsakomybes prabilęs White'as: nerodome naujokams tinkamo pavyzdžio specialiai Krepsinis.lt iš Stambulo

Kauno „Žalgirio“ senbuviai neslepia, kad komandai sezono pradžioje trūksta susižaidimo,...

Naktį Plungę sudrebino sprogimas: trys suaugusieji ir mažametė mergaitė išvežti į ligoninę (10)

Spalio 17-osios naktį, 1.51 val., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Plungėje, name, sprogo dujų...

Sunku patikėti, bet Vokietija švenčia geriausią pralaimėjimą šiais metais Lowas abejoja 11 m baudiniu (6)

„Gaila, tai buvo geriausias pralaimėjimas šiais metais“, – tokiomis antraštėmis Vokietijos...

Kas slepiasi už 1 proc. švedų šiukšlių, patenkančių į sąvartynus? (2)

Kalbant apie atliekų perdirbimą, ekologiją, žaliąją energetiką Skandinavijos šalys nuolat...

Jaunas mokytojas: pedagogo profesija pasiekė dugną (21)

Vilniuje dirbantis jaunas mokytojas Dalius Miknevičius tiki savo profesijos ateitimi, tačiau jis...