Jis taip pat turės atlyginti 3 tūkst. eurų žalą.

Kaip ketvirtadienį panešė teismas, pirmą kartą teisiamas jaunuolis savo kaltę neigė, tačiau teismas konstatavo, kad byloje įrodymų pakanka.

Bylos duomenimis, nusikaltimas įvykdytas maždaug prieš metus vienoje Šiaurės Lietuvoje esančioje gyvenvietėje.

Pasak teismo, 20-metis, pasinaudodamas nukentėjusiosios bejėgiška būkle dėl mažametystės, lapkričio ir gruodžio mėnesiais ją išžagino. Jis pasakojo, kad prieš kurį laiką, kai nukentėjusioji buvusi dar labai maža, santykiai su mergaite buvę normalūs, kartu žaisdavo kieme, važinėdavo dviračiais, bendraudavo, lankydavosi nukentėjusios tėvų bute, jų paprašytas kartais rytais užkurdavo krosnį, dujinę viryklę.

Jaunas vyras neneigė, kad rodydavo nukentėjusiajai dėmesį, eidavęs kartu į parduotuvę, kur mažajai kaimynei nupirkdavęs šokoladuką, nors, jo žodžiais, ši to neprašydavusi. Kaltinamasis sakė buvo mergaitei parašęs žinutę, kurioje jos prašė su juo draugauti, tačiau ji parašiusi turinti draugą. Žinojo, kad mergaitei buvo 13 metų.

Nukentėjusiosios tėvas teisme paliudijo, kad su kaltinamuoju visada sutarę gerai, jaunas kaimynas buvęs paslaugus. Anot liudytojo, vieną vakarą jaunasis kaimynas jam paskambinęs telefonu pasakė, kad prie jo dukters ne tik priekabiavo, bet ir lytiškai su ja santykiavo, skambinusysis tada prašęs, kad mergaitės tėtis nekviestų policijos. Po tokio pokalbio vyras nuėjo pas savo sutuoktinę ir pasakė jai, kad ši iškviestų policijos pareigūnus.

Pats kaltinamasis teisme negalėjo paaiškinti, kodėl skambindamas telefonu nukentėjusios tėvui prisipažino, kad turėjo lytinių santykių su nukentėjusiąja, kodėl prašė nekviesti policijos darbuotojų. Jo žodžiais, tada jis buvo išsigandęs, pasimetęs, galvojęs, kad pajuokaus ir viskas tuo baigsis. Jis tik patvirtino, kad nukentėjusiąją yra vieną kartą pabučiavęs, lietęs jos kūną, tačiau lytinių santykių su nukentėjusiąja nėra turėjęs. Kodėl nukentėjusioji jį apkalba, teigė negalintis pasakyti.

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad jauno vyro padarytas nusikaltimas yra įrodytas nukentėjusiosios, liudytojų duotais parodymais, specialistų pateiktomis išvadomis, kita byloje esančia medžiaga, tarp kurios ir duomenys apie kaltinamojo ir nukentėjusiosios bendravimą socialiniuose tinkluose.

Teismo tvirtinimu, kaltinamojo argumentai, kad jis su nukentėjusiąja lytiškai nesantykiavo, o nukentėjusioji jį apkalba, neatitinka bylos duomenų, nes jis pats pripažino, kad apie lytinių santykių turėjimą su nukentėjusiąja, telefonu pranešė jos tėvui, sutikęs nukentėjusios tėvus maldavo apie tai nepranešti policijai.

Teismas pabrėžė, kad įvykio metu nukentėjusioji dėl mažametystės nesuprato su ja atliekamų veiksmų esmės – negalėjo adekvačiai jiems priešintis, taigi buvo bejėgiška, o 20-metis, atlikęs su ja lytinį aktą, suprato, kad lytiškai santykiauja prieš nukentėjusiosios valią.

Teismo tvirtinimu, nenustatytos priežastys, dėl kurių nebūtų galima tikėti ir remtis nukentėjusiosios duotais parodymais. Kaltinamojo argumentai, kad jis su nukentėjusiąja lytiškai nesantykiavo, o nukentėjusioji jį apkalba, teismo įsitikinimu, neatitinka bylos duomenų.

Skirdamas bausmę jaunam vyrui teismas atsižvelgė ir į tai, kad kaltinamasis prieš nukentėjusiąją nenaudojo fizinio ar psichologinio smurto, jo atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nenustatyta, nusikalstamos veikos padarymu nukentėjusiajai nebuvo sukeltos sunkios pasekmės, kurios ilgai išliks ateityje, todėl nusprendė jam skirti laisvės atėmimo bausmę, žymiai mažesnę, nei sankcijoje yra numatytas bausmės vidurkis.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
Regionas Specializuotos pagalbos centras Telefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyje Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras +370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Konsultacijos ir pagalba visoje Lietuvoje ribologija.lt pagalba@ribologija.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų) Asociacija Vilniaus moterų namai 8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r. Asociacija Moterų informacijos centras 8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m. Asociacija Kauno apskrities moterų krizių centras 8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., Birštono Asociacija Kauno moterų draugija 8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m. Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r. Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r. Asociacija Moterų veiklos inovacijų centras 8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r. Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius 8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r. Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, Jurbarko Asociacija Marijampolės apskrities moterų namai 8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., Druskininkų Asociacija Alytaus miesto moterų krizių centras 8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybės VšĮ Moters pagalba moteriai 8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r. Viešoji įstaiga Telšių krizių centras 8 68 229459
kriziucentras@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., Zarasų Asociacija Visagino šeimos krizių centras 8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r. Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., Pagėgių Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 446 61565
taurage@moterscentras.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją