Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorė Ramunė Šulskienė. Tyrimą atliko Lietuvos kalėjimų tarnybos pareigūnai.

Baudžiamosios bylos duomenimis, 2024 m. liepos 17 d. kaltinamasis, atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ajame kalėjime, kalėjimo kameroje ant grindų numetė čiužinį, kurį tyčia padegė, o patalpoje įsiplieskė gaisras.

Tyrimo metu nustatyta, kad kilus gaisrui patalpose buvo apgadinta patalpos sienų ir lubų apdaila, plastikinio lango rėmas bei palangė, du čiužiniai, dvi pagalvės ir patalynė. Įtariama, jog kilus gaisrui ir kalėjimo patalpose pasklidus dūmams, grėsė realus pavojus bausmes atliekantiems nuteistiesiems bei pareigūnams, todėl įvykio metu minėti asmenys buvo evakuoti.

Manoma, kad vyras, visuotinai pavojingu būdu sugadindamas kalėjimų tarnybai priklausiusį turtą, padarė daugiau nei 500 eurų turtinę žalą.

Anksčiau 9 kartus teistas šiaulietis savo kaltę pripažino.

Baudžiamasis kodeksas už turto sugadinimą visuotinai pavojingu būdu numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo yra nekaltas, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją