„Jeigu viešoje erdvėje matote, kad kažkam sunku susitvarkyti su vaiku, nereikia smerkti ir žiūrėti kreivai. Užtenka atjautos ir supratimo, kad ne visiems šiandien gera diena“ – įsitikinusi moteris.

Savo kuriamoje paskyroje „Autizmas_0808_“ ji dalinasi nenugrūdinta realybe: neigia įvairiausius mitus apie autistiškus žmones, pasakoja apie mažus ir didelius sūnaus Aleksandro pasiekimus, daug kalba apie emocijas ir jų valdymą.

Įtarimas kilo trečiaisiais berniuko gyvenimo metais

Aleksandrui šiuo metu yra septyneri metai. Jo mama Ilona pasakoja, kad iki pradedant berniukui lankyti darželį jie gyveno gana įprastai, tačiau tam tikrų sunkumų nestigo. Moteris vis galvodavo, kodėl su kitais vaikais jai pavyksta susitarti, o su savuoju – ne.

„Į darželį Aleksandrą išleidome trijų metų amžiaus. Tačiau adaptacija buvo labai ilga bei sunki, berniukas visiškai nenorėjo ten pasilikti, neklausė jokių paliepimų. Anuomet galvojau, kad mūsų sūnus tiesiog labai užsispyręs. Tačiau po kurio laiko auklėtoja pasiteiravo, ar nepastebiu, kad Aleksandras ne visada atsiliepia į kvietimą. Atsakiau, kad niekada neatkreipiau į tai dėmesio. Po šio pokalbio pradėjau pastabėti, kad jis tikrai ne visada sureaguoja“, – teigia pašnekovė.