Pasak tėčio Luko Žvirblio, Simonas nuo pat vaikystės buvo itin aktyvus vaikas ir labai domėjosi sportu, todėl siekti sportininko karjeros nesutrukdė net prarastas regėjimas.

„Dar būdamas visai mažas Simonas domėjosi visomis sporto šakomis. Nesvarbu, ar tai būtų futbolas, ar krepšinis, ar plaukimas, jis buvo prikaupęs labai daug žinių ir įvairios statistikos. Kas tik išgirsdavo jo įžvalgas, visi labai stebėdavosi. Net ir netekus regėjimo, aistra sportui, geri fiziniai duomenys bei noras varžytis paskatino sportuoti“, – pranešime spaudai pasakoja plaukiko tėtis.

Sportas – Simono varomoji jėga


Dėl genetinės ligos Simono regėjimas pradėjo silpti vos 3 metukų, nors buvo atlikta daugybė operacijų, būdamas dešimties Simonas visiškai neteko regėjimo.

„Praradus regėjimą galimybės sportuoti bei kažkur varžytis buvo apribotos, tačiau pradėjome domėtis, kokios sporto šakos vyrauja aklųjų pasaulyje. Tuo metu atradome aklųjų riedulį – golbolą. Kurį laiką patys iniciavome golbolo treniruotes Kaune, tačiau pamažu norinčių vis mažėjo ir reikėjo ieškoti kitų alternatyvų. Taip radome plaukimą“, – apie sūnaus pradžią sporte pasakoja L. Žvirblis.

Pasak jo, Simoną treniruoja olimpietė Birutė Statkevičienė, kuri iškart pamatė jaunuolio galimybes plaukti ir varžytis profesionaliai.

„Prieš pirmąjį startą aklųjų plaukimo čempionate Simonas kukliai norėjo tiesiog nebūti paskutiniu ir jam tai pavyko. Be to, susirinkę treneriai pamatė, kad šis vaikas, kuris ką tik pradėjo plaukti, turi potencialo ir visus reikalingus duomenis“, – tvirtina sportininko tėtis.

Simonas Žvirblis

Prie rezultatų prisidėjo projektas


Pradėjus rimčiau treniruotis, Simonas dalyvavo organizacijos „Vaikų svajonės“ inicijuojamame projekte „Vaikai su (ne)GALIA“.

„Pirmaisiais metais projekto geradariai Simonui nupirko treniruotėms reikalingą inventorių – išmanųjį laikrodį, kuris reikalingas sekti fizinius duomenis ir fiksuoti rezultatus, plaukimo reikmenų bei kitų tikrai reikalingų dalykų. Pernai projektas prisidėjo prie Simono išvykimo į Berlyno varžybas. Žmonių suaukoti pinigai leido plaukti varžybose ir ten kvalifikuotis – neįgaliųjų sporte sportininkai pirmiausia turi kvalifikuotis, kad galėtų dalyvauti tarptautinėse varžybose. Tad su žmonių pagalba pavyko tai padaryti ir sėkmingai dalyvauti kituose čempionatuose“, – sako L. Žvirblis.

Projektas „Vaikai su (ne)GALIA“ prasidėjo balandžio 16 d. ir tęsis iki birželio 1d., jo metu žmonės gali aukoti sporto, muzikos, dailės reikmenis. Pasak „Vaikų svajonės“ vadovės Ramunės Baltaduonienės, projekto tikslas – ne tik suteikti vaikams reikiamų priemonių, bet ir padrąsinti visus siekti savo svajonių.

„Už kiekvienos negalios eina žmogus ir visai nesvarbu, ar jis nemato, negirdi, nevaikšto, tačiau kiekvienas turi kitokią galią. Yra daugybę vaikų turinčių negalią, kurie nuostabiai tapo, dainuoja, šoka, sportuoja, todėl šiuo projektu siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad tokie vaikai gali pasiekti ne prastesnius rezultatus ir tuo pačiu paskatinti mažuosius talentus nebijoti ir atskleisti save kūryboje, mene ar sporte“, – sako R. Baltaduonienė.

Projekto ilgametis partneris „DPD Lietuva“ padeda užtikrinti, kad žmonių paaukotas dovanas gautų vaikai visoje Lietuvoje.

„Simono istorija – viena iš daugelio, kuomet mūsų gerumas ir neabejingumas gali padaryti stebuklus. Itin džiaugiamės galėdami prisidėti prie jaunųjų sportininkų svajonių išsipildymo ir taip kurti naują Lietuvos sportininkų kartą. Tikime, kad tokios istorijos gali tapti įkvėpimu ir kitiems vaikams“, – sako „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila.

Simonas Žvirblis

Sunkus darbas padėjo pasiekti tarptautinius baseinus


2023 m. vos dvejus metus besitreniruojantis vaikinas jau dalyvavo pirmosiose savo tarptautinėse varžybose Zagrebe.

„Šias varžybas iniciavo trenerė Birutė, jas apmokėjome iš privataus rėmėjo ir savo biudžeto, o jose Simonas parodė itin gerus rezultatus – laimėjo prizines vietas. Kadangi tai buvo Pasaulio ir Europos plaukimo čempionatų reitinguojamos varžybos, tad gana netikėtai Simonas įvykdė Europos čempionato normatyvus. Nuo to laiko Simono karjera pradėjo sparčiai augti – su juo pasirašė sutartį Lietuvos paralimpinis komitetas bei Lietuvos aklųjų sporto federacija. Tuomet gruodžio gale vyko Lietuvos sporto apdovanojimai, kuriuose Simonas buvo nominuotas „Metų proveržio“ nominacijai“, – sako L. Žvirblis.

Šie metai taip pat įsiminė Simono karjeroje – vaikinas neseniai grįžo iš Europos neįgaliųjų plaukimo čempionato Madeiroje, Portugalijoje. Pasak vaikino tėčio, prizinių vietų užimti nepavyko, tačiau Simonas įgavo neįkainojamos patirties bei pagerino savo asmeninius rezultatus ir buvo pastebėtas užsienio profesionalų.

Simonas Žvirblis

„Nors Simonas buvo vienas jauniausių dalyvių, čempionato komentatoriai pagyrė jo startą, minėjo, kad yra lygus varžovas jau seniai plaukiantiems sportininkams. Nuotaikos iš tiesų džiugios, vien dalyvauti tokio lygio varžybose yra tikras laimėjimas, kuris atveria kelius ateities pasiekimams – pasaulio čempionatui bei paralimpinėms žaidynėms“, – tvirtina L. Žvirblis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją