„Žmonių su negalia institucinės globos pertvarkos tikslas – atsisakyti žmogaus teises ir laisves pažeidžiančių didelių globos namų ir suteikti galimybę intelekto ar psichosocialinę negalią turintiems žmonėms gyventi bendruomenėje “, – teigė ministrė.

Nijolės Genytės socialinės globos namų ES ir valstybės biudžeto lėšomis Švenčionyse pastatytuose grupinio gyvenimo namuose nuo spalio mėnesio gyvena 10 žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia. Pasak ministerijos, jų statyba ir įrengimas kainavo apie 794 tūkst. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) duomenimis, iš viso Lietuvoje veikia 53 grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyvena 462 asmenys.

Vizito Švenčionių rajone metu M. Navickienė taip pat aplankė savivaldybės Švenčionėliuose įkurtus bendruomeninius vaikų globos namus, veiklą pradėjusius rugsėjį. Juose gyvena 8 vaikai, netekę tėvų globos. Bendruomeninių vaikų globos namų statyboms ir įrengimui išleista 310 tūkst. eurų ES lėšų.

Kaip skelbia ministerija, žmonių su negalia institucinės globos pertvarkos procesas apima alternatyvių bendruomeninių paslaugų plėtrą. Negalią turintiems žmonėms atsiveria galimybė gyventi bendruomenėje, gauti joje pagalbą, atliepiančią jų asmeninius poreikius, taip pat įsitraukti į bendruomeninį gyvenimą ir ugdyti žmonių su negalia savarankiškumą.

Viena iš šio proceso krypčių – su apgyvendinimu susijusių paslaugų plėtra, kuri apima individualių paslaugų teikimą apsaugotame būste, savarankiško ir grupinio gyvenimo namuose.

Kita kryptis apima paslaugų plėtrą, susijusią su asmenų savarankiškumo įgūdžių ugdymu ir kasdienių poreikių tenkinimu teikiant asmeninės pagalbos – asmeninio asistento, pagalbos priimant sprendimus, įdarbinimo su pagalba, socialinių dirbtuvių paslaugas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją