Nematoma negalia

Filmas bus rodomas vieną kartą balandžio 18 d. 18 val. „Multikino" kino teatre, PPC „Ozas". „Šis filmas – tai galingas kūrinys, kuris atskleidžia autizmo temą įtaigiu ir jautriu būdu. Tai ne tik įtraukiantis pasakojimas apie vieno autistiško asmens gyvenimą ir jo paieškas, bet ir svarbus žingsnis siekiant didesnio visuomenės supratimo ir tolerancijos autizmo spektro sutrikimą turintiems asmenims", – pristato Agnė Bykova, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai" komunikacijos specialistė.

Pasak A. Bykovos, nepaprastai simboliška ir vertinga, kad filmui vienam kartui į ekranus sugrįžti padėjo „Multikino" kino teatras ir PPC „Ozas": „Būtent šis prekybos centras pirmasis tapo draugiškas nematomą negalią turintiems asmenims, kai dar pernai metais įvedė tylos apsipirkimo laiką ir pradėjo dalinti „Nematomos negalios Saulėgrąžos" juosteles. Tokiu būdu išreikšdamas palaikymą ir siekdamas sukurti kuo geresnes apsipirkimo patirtis asmenims, turintiems nematomą negalią."

Pasak PPC „Ozas" centro vadovės Inos Augulienės, nuomininkai ir jų darbuotojai mato prasmę ir mielai jungiasi prie šios iniciatyvos bei ją sveikina, o lankytojai žino, kad čia gali pasiimti „Nematomos negalios saulėgrąžos" juosteles ir aktyviai jų ieško: „Dabar net sunku įsivaizduoti, kiek nedaug žinojome apie nematomą negalią iki šios iniciatyvos ir kiek dar daug nežinome. Bendradarbiavimas su „Lietaus vaikais" atskleidė problemas, kurias išgyvena šią negalią turintys žmonės ir jų artimieji."

„Mums kaip verslui labai svarbu atsižvelgti į mūsų klientų, darbuotojų, bendruomenių interesus ir daromą poveikį jiems. Siekiame puoselėti pozityvesnę aplinką, kurioje vyrautų pagarba, supratimas, neabejingumas, tvarus tarpusavio santykis. Tikime, kad tiek „Tylos laikas", tiek „Nematomos negalios saulėgrąžos" juostelė taps daugelio organizacijų kasdienybe ir taip padės nematomą negalią turintiems žmonėms geriau jaustis viešose vietose", – pranešime spaudai dalinasi I. Augulienė.

Agnė Bykova

„Lietaus žmogus"

Filme rodoma, kad miršta savimylos jauno verslininko Charlie Babbitto tėvas. Tik tada pastarasis sužino, kad tėvas visą palikimą paliko jo broliui Raymondui, turinčiam nepaprastų matematinių sugebėjimų, apie kurį jaunuolis nė nenutuokė. Jie abu keliauja per visą šalį, vis labiau pažindami vienas kitą. Visą filmą tvyro jausmas, kad Raymondas turi autizmo spektro sutrikimą. Šis filmas inspiravo daugelį asociacijų pavadinimų, taip pat ir įkvėpė Lietuvos autizmo asociaciją pavadinti „Lietaus vaikai".

„Išskirtinė galimybė pamatyti kino teatre net 4 Oskarus pelniusią juostą, kurios, deja, negalėjome parodyti jos sukūrimo metais – 1988. Tai vienas iš tų filmų, kuris nesensta, o pasinerti į istoriją geriausiai pavyksta kino salėje. Tai ir puiki proga tikriems kinomanams pažiūrėti klasiką, nemačiusiems ją atrasti. Filme vaidina talentingi aktoriai, kuriuos ten išvysite dar visai jaunus, t.y. Tomas Kruzas ir Dustinas Hofmanas. Kviečiu nepraleisti progos prasmingai pažiūrėti filmą", – komentuoja Raimundas Bilinskas, „Multikino" rinkodaros vadovas.

A. Bykova dalinasi, kad vienas svarbiausių filmo pranašumų yra tas, kaip jame atvaizduotas pasaulis autistiško asmens akimis. Įvairūs filmo vaizdiniai ir situacijos padeda žiūrovui giliau suprasti, ką jaučia ir patiria autistiški žmonės, kurie neretai susiduria su iššūkiais dėl socialinės integracijos ir bendravimo. Taip pat filmas puikiai atskleidžia šeimos ir artimųjų vaidmenį bei iššūkius, su kuriais jie susiduria, būdami palaikymo ir supratimo šaltiniu autistiškam žmogui. Šis aspektas yra svarbus, nes autizmo spektro sutrikimai daro didelę įtaką ne tik pačiam žmogui, bet ir jo artimiesiems.

„Už bilietus surinktos bus skirtos emocinei paramai tėvams, kurių vaikams ką tik patvirtinta autizmo diagnozė. Siekiame suteikti pagalbą ir tėvams, nes tik padėjus jiems, jie galės padėti savo vaikui. Autizmo spektro sutrikimas nepraeis, tai visą gyvenimą trunkanti būklė, tam kad tėvai išvengtų psichologinių lūžių, perdegimų, svarbu, kad padėtume ir jiems", – sako A. Bykova.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją