Kodėl buvau nukreiptas į šį puslapį?

Partnerystė su NBA lyga suteikia mums teisę kurti šį puslapį atsižvelgiant į jūsų pageidavimus bei nuomones. Kartu su NBA.com pateikiama informacija, DELFI jums dovanoja naują ir unikalų Lietuvos krepšinio gerbėjams skirtą turinį.

Ar aš galiu apsilankyti NBA.COM svetainėje?

Taip. Atsiversti NBA.com ir kitas globalias NBA svetaines galite per puslapio viršuje esančią įrankių juostą – paspauskite „Nustatyti parinktis“ ir pasirinkite „US“. Po to paspauskite nuorodą NBA.com, kuri nukreips jus į tarptautinį NBA puslapį. Jūsų pasirinkimas galios 7 d.

Ką suteikia DELFI?

DELFI suteikia Lietuvos NBA gerbėjams galimybę naujausias NBA aktualijas ir išskirtinį lygos turinį matyti unikaliu lietuvišku požiūrio kampu. Reportažai iš NBA užkulisių, analizės, video medžiaga ir kitas turinys yra orientuojamas būtent į Lietuvos skaitytoją.

Kodėl turėčiau lankytis šiame puslapyje, o ne NBA.COM?

DELFI pateikiamas turinys orientuotas į NBA gerbėjus Lietuvoje, o partnerystė su NBA lyga suteikia mums priėjimą prie išskirtinės ir unikalios informacijos. Naudodamiesi DELFI svetaine sužinosite visą aktualiausią su Lietuvos krepšininkais susijusią informaciją, o aplankydami NBA.com interneto puslapį galėsite pasiekti JAV skaitytojams skirtą turinį.

Kaip rasti video medžiagą?

Galite paspausti čia ir pakliūsite į mūsų NBA video galeriją, o taip galite peržiūrėti paskutinius įkėlimus, tarp kurių rasite naujausius Jono Valančiūno, Mindaugo Kuzminsko, Donato Motiejūno ir Domanto Sabonio žaidimo epizodus, pastarosios nakties rungtynių apžvalgas, gražiausius epizodus ir dar daugiau įdomybių.

Kada galiu rasti naujausią video medžiagą?

Mūsų NBA komanda naktimis dirba tam, kad atsikėlę ryte jau galėtumėte mėgautis įdomiausiais video epizodais. Tereikia tik apsilankyti DELFI.lt/NBA esančioje video galerijoje.

Kodėl negaliu žiūrėti video medžiagos savo šalyje?

Partnerystė su NBA lyga leidžia rodyti video medžiagą tik Lietuvos Respublikos teritorijoje. Jei šiuo metu esate kitoje šalyje, rungtynių apžvalgas, gražiausius momentus ir kitą video medžiagą galite žiūrėti NBA.com lygos svetainėje.

Kas rašo straipsnius šiam puslapiui?

Mes turime patyrusią jungtinę lietuvių ir amerikiečių komandą, dirbančią visą parą ir operatyviai pateikiančią jums naujausią ir aktualiausią NBA lygos informaciją.

Ar galiu prisijungti prie jūsų komandos?

Jei rašote su NBA susijusį blogą ir norėtumėte, kad jūsų straipsniai būtų publikuojami DELFI.lt/NBA svetainėje, parašykite mums el. paštu nba@delfi.lt.


PLAČIAU APIE NBA

Kas yra NBA?

Nacionalinė krepšinio asociacija (National Basketball Association) yra profesionali krepšinio lyga, sudaryta iš trisdešimties Šiaurės Amerikos žemyne įsikūrusių komandų, kuriose žaidžia geriausi pasaulio krepšininkai.

Kiek komandų žaidžia NBA?

NBA rungtyniauja trisdešimt komandų, padalintų į dvi konferencijas ir šešis divizionus.

Vakarų konferenciją sudaro Šiaurės Vakarų, Ramiojo Vandenyno ir Pietvakarių divizionai, kuriuose žaidžia šios penkiolika ekipų:

> Šiaurės Vakarų: Denver Nuggets, Minnesota Timberwolves, Oklahoma City Thunder, Portland Trail Blazers, Utah Jazz
> Ramiojo Vandenyno: Golden State Warriors, Los Angeles Clippers, Los Angeles Lakers, Phoenix Suns, Sacramento Kings
> Pietvakarių: Dallas Mavericks, Houston Rockets, Memphis Grizzlies, New Orleans Pelicans, San Antonio Spurs

Penkiolika Rytų konferencijoje žaidžiančių ekipų yra padalintos į Atlanto, Pietryčių ir Centrinį divizionus:

> Atlanto: Boston Celtics, Brooklyn Nets, New York Knicks, Philadelphia 76ers, Toronto Raptors
> Centrinis: Chicago Bullsa, Cleveland Cavaliers, Detroit Pistons, Indiana Pacers, Milwaukee Bucks
> Pietryčių: Atlanta Hawks, Charlotte Hornets, Miami Heat, Orlando Magic, Washington Wizards

Kada įkurta NBA lyga?

NBA lyga įkurta 1946-ųjų metų birželio 6-ąją dieną „Commodore“ viešbutyje Niujorke. Maurice’as Podoloffas buvo pirmasis lygos prezidentas, vėliau šios pareigos pervadintos lygos komisaro vardu.

Kiek rungtynių sudaro NBA sezoną?

NBA reguliariajame sezone visos komandos sužaidžia po 82 rungtynes.

Kas yra geriausi visų laikų NBA krepšininkai?

Visų laikų geriausių NBA krepšininkų sąrašas pasipildo su kiekviena karta. Michaelas Jordanas, Billas Russellas, Kareemas Abdul-Jabbaras, Wiltas Chamberlainas, Magicas Johnsonas, Larry Birdas, Oscaras Robertsonas, Johnas Havlicekas, Rickas Barry, Johnas Stocktonas, Karlas Malone’as, Elginas Bayloras, Davidas Robinsonas, Julius Ervingas, Charlesas Barkley – tai tik keletas garsiausių praeityje rungtyniavusių NBA žaidėjų.

1996-ais metais lyga sudarė 50 Geriausių Visų Laikų Krepšininkų sąrašą, kurį galite peržiūrėti čia.

Nuo tos dienos šį sąrašą papildė tokie krepšininkai kaip Timas Duncanas, Kobe Bryantas, Kevinas Garnettas, Shaquille’as O’Nealas, Steve’as Nashas, Dirkas Nowitki, Allenas Iversonas ir kiti.

Norėdami peržiūrėti visų laikų statistikos lyderių sąrašus, spauskite čia.

Kiek komandų patenka į atkrintamąsias varžybas?

Į atkrintamąsias patenka aštuonios geriausios kiekvienos konferencijos komandos, o pirmajame atkrintamųjų varžybų etape 1-ą vietą užėmusi komanda susitinka su 8-a, 2-a su 7-a ir t.t.

Kiekvieno etapo serija vyksta iki keturių pergalių, remiantis 2-2-1-1-1 formatu (pirmosios dvejos rungtynės žaidžiamos geresnę vietą reguliariajame sezone užėmusios komandos arenoje, trečiosios ir ketvirtosios kitos komandos arenoje, tuomet po vienerias rungtynes vienoje ir kitoje arenose).

Konferencijų čempionai susitinka NBA superfinalo serijoje.

Kaip pamatyti NBA rungtynes?

NBA rungtynės transliuojamos daugiau nei 200 pasaulio valstybių. Maža to, NBA gerbėjai gali tiesiogiai stebėti bet kurias rungtynes naudodamiesi NBA LEAGUE PASS paslauga. Nuo 2016-2017 m. reguliariojo sezono vasario mėnesio po vienas NBA rungtynes naktį iš pirmadienio į antradienį (Lietuvos laiku) transliuos ir DELFI TV NBA kanalas. Šių rungtynių įrašą DELFI TV NBA kanale bus galima pasižiūrėti dar tris dienas po jų pabaigos.

Kada vyksta NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynės?

2016-2017 m. sezono NBA „Visų žvaigždžių “ rungtynės vasario 17-19 dienomis vyks Naujajame Orleane, Luizianos valstijoje.

Kada vyksta NBA naujokų birža?

NBA naujokų birža kasmet vyksta birželio pabaigoje, po NBA superfinalo serijos. 2017-aisiais naujokų birža vyks birželio 22-ąją.

Kurie krepšininkai gali dalyvauti NBA naujokų biržoje?

NBA naujokų biržoje dalyvauti gali visi 19-os metų sulaukę krepšininkai, praėjus bent metams nuo jų vidurinės mokyklos ar kitos bendrojo lavinimo įstaigos baigimo.

Koks yra NBA naujokų biržos loterijos principas?

Kiekvieną pavasarį loterija, paremta stalo teniso kamuoliukų traukimu burtų keliu, nusprendžia 14-os į atkrintamąsias varžybas nepatekusių komandų likimą. Komanda, iškovojusi mažiausiai pergalių, turi didžiausią galimybę laimėti loteriją. Loterijos metu ištraukiami trys kamuoliukai, nulemiantys kam atiteks pirmas, antras ir trečias šaukimai. Likę šaukimai paskiriami eilės tvarka, atsižvelgiant į komandų išsidėstymą turnyrinėje lentelėje (kuo daugiau iškovotų pergalių, tuo žemesnis šaukimas). Ta pačia tvarka 15-30 šaukimai atitenka į atkrintamąsias patekusioms ekipoms.

Kiek žaidėjų turi kiekviena komanda?

Kiekviena NBA komanda gali turėti 15 žaidėjų, iš kurių 13 gali būti registruojami rungtynėms.

Kiek ilgai trunka rungtynių kėliniai?

Kiekvienas kėlinys trunka 12 minučių. Kiekvienas pratęsimas trunka 5 minutes.

Kiek ilgai trunka ataka?

Ataka trunka 24 sekundes.

Kokios yra oficialios NBA taisyklės?

Oficialias NBA taisykles galite rasti čia.

Kurios komandos yra iškovojusios daugiausiai NBA čempionų titulų?

Šio sąrašo viršūnėje žengia Bostono „Celtics“, čempionais tapę 17 kartų.

Jiems ant kulnų lipa Los Andželo „Lakers“ su 16 titulų, įskaičiuojant ir tuos, kuriuos komanda iškovojo žaisdama Mineapolio mieste.

Čikagos „Bulls“ ir San Antonijaus „Spurs“ čempionais yra tapę atitinkamai po 6 ir 5 kartus. „Bulls“ visus titulus iškovojo su Michaelu Jordanu, „Spurs“ – su Timu Duncanu.

Kurie žaidėjai yra daugiausiai kartų tapę NBA čempionais?

Praėjusio amžiaus šeštame ir septintame dešimtmečiuose dominavusios „Celtics↨“ komandos sudėtyje yra visas būrys daugiausiai titulų iškovojusių NBA krepšininkų. Billas Russellas čempionu tapo net 11, Samas Jonesas 10, Tomas Heinsohnas, K.C. Jonesas, Tomas Sandersas ir Johnas Havlicekas po 8, Jimas Loscutoffas ir Frankas Ramsey po 7, Bobas Cousy 6 kartus.

Atmetus „Celtics“ dinastiją, sąrašo viršuje sutinkame Robertą Horry su 7 titulais ir Kareemą Abdul-Jabbarą, Michaelą Jordaną bei Scottie Pippeną, iškovojusius po 6 titulus.

Rekomenduojame