Viskas apie odą

Plaukams aktyviai slenkant keletą mėnesių, derėtų kreiptis į gydytoją, sako Kauno „Kardiolitos klinikų" Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Viktorija Vaičiūnienė.

„Kuo anksčiau bus nustatytos galimos priežastys ir pradėtas tinkamas gydymas – tuo geresnis ir greitesnis bus rezultatas", – perspėja gydytoja.

Įsisenėjusioms problemoms, pasak jos, sprendimų taip pat yra. Netgi randėjančios alopecijos atveju, kai dėl tam tikrų uždegiminių procesų negrįžtamai suardomi plaukų folikulai, paskirtas gydymas gali sustabdyti ligos progresavimą ir tolimesnį plaukų slinkimą.

Gydymo planas – individualus

Plaukai, pasak gydytojos, turi savo augimo ciklus. Jie natūraliai keičiasi, todėl netekti iki 100-150 plaukų per dieną – normalu. Tai yra fiziologinis procesas, kuris gali šiek tiek padidėti rudenį, pavasarį – tai vadinama sezoniniu plaukų slinkimu.

Kadangi iškritusių plaukų paprastai neskaičiuojame, vizualiai 100 nuo šepečio nuimtų ir delne sugniaužtų plaukų kuokštas būtų maždaug monetos dydžio.

„Tačiau jei per dieną iškrenta didesnis kiekis plaukų ir tai tęsiasi keletą mėnesių, taip pat pastebima, kad ženkliai sumažėjo plaukų apimtis, atsirado išplikusių vietų skalpo odoje, ji pleiskanoja ir yra niežtinti – reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją dermatovenerologą-trichologą. Jis atliks visus reikalingus tyrimus ir sudarys efektyvų gydymo planą", – apie atvejus, kada reikėtų nedelsti, kalba gydytoja dermatovenerologė V. Vaičiūnienė.

Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytoja dermatovenerologė Viktorija Vaičiūnienė

Gydymo taktika, sako ji, konkrečiu atveju gali skirtis. Tai priklauso nuo paciento plaukų slinkimo priežasties, gretutinių ligų, kitų vartojamų vaistų, planuojamo ar esamo nėštumo ir kitų aplinkybių.

„Paprastai taikomas kombinuotas gydymas: skiriami aktyvūs šampūnai, serumai, ampulės ar losjonai, vietinio poveikio (tepami) ar sisteminiai (geriami) vaistai. Individualiai parenkami ir maisto papildai. Jie padeda atkurti vitaminų ar mikroelementų trūkumą, palaiko jų balansą, stimuliuoja plaukų augimą. Svarbios ir injekcinės skalpo odos procedūros", – priemones plaukų slinkimui stabdyti vardija Kauno „Kardiolitos klinikų" gydytoja.

Viena procedūra – ne vienai plaukų problemai spręsti

Estetinei medicinai sparčiai tobulėjant, pažangiausiose klinikose pacientų plaukų slinkimui gydyti neretai naudojamos mikroinjekcijos su „Dr.Cyj Hair Filler" plaukų užpildu. Tai yra pirmasis pasaulyje plaukų užpildas, sukurtas greitai sužadinti (revitalizuoti) plaukų folikulus. Jis pristabdo plaukų slinkimą ir suaktyvina greitesnį naujų plaukų augimą. Kartu sustiprėja ir jau esantys plaukai.

„Dr.Cyj Hair Filler" užpildas, pasak V. Vaičiūnienės, yra išskirtinės sudėties. Jis sudarytas iš didelės koncentracijos hialurono rūgšties ir 7 biomimetinių peptidų. Hialurono rūgštis giliai drėkina plauko stiebą ir skalpo odą, taip pat suaktyvina natūralios hialurono rūgšties sintezę odoje.

Tuo tarpu kiekvienas iš septynių biomimetinių peptidų atlieka skirtingą funkciją plaukų folikulų revitalizacijos procese. Vieni tiesiogiai veikia plaukų folikulus, skatina kamieninių ląstelių aktyvumą, mažina oksidacinį stresą, stimuliuoja natūralią kolageno gamybą, gerina folikulo kraujotaką. Kiti aktyvuoja plauko augimo (anageno) fazę, taip stabdydami slinkimą ir net – plaukų žilimo procesus.

Pacientų plaukų slinkimui gydyti naudojamos mikroinjekcijos su „Dr.Cyj Hair Filler“ plaukų užpildu

Vien tik „Dr.Cyj Hair Filler" procedūra, sako gydytoja, gali būti puikus sprendimas atsiradus plaukų slinkimui po nėštumo ir gimdymo, persirgtos COVID-19 infekcijos ar tiesiog turint pažeistus, nualintus plaukus. Taip pat tai puiki prevencinė priemonė, siekiant išvengti sezoninio plaukų slinkimo.

„Ši procedūra itin tinka norint sustiprinti lūžinėjančius plaukų stiebus, kurie ypač susilpnėja po alinančių plaukų dažymų ar kitų cheminių procedūrų, taip pat norint padidinti plaukų apimtį, pagreitinti plaukų augimą, sudrėkinti juos ir suteikti daugiau žvilgesio ir glotnumo. Užpildo sudėtyje esanti hialurono rūgštis intensyviai drėkina ne tik naujai augančius plaukų stiebus, bet ir skalpo odą. Tad sumažėja odos sausumas, pleiskanojimas, niežėjimo jausmas", – apie papildomas procedūros naudas kalba gydytoja.

Pirmieji rezultatai – po pirmų procedūrų

Kadangi plaukai auga lėtai, labai greito efekto plaukų išretėjimo atveju tikėtis nereikėtų, sako V. Vaičiūnienė. Jis dažniausiai vertinamas praėjus keliems mėnesiams po gydymo kurso pabaigos, tačiau pirmieji rezultatai – plaukų slinkimo sumažėjimas, skalpo odos sudrėkinimas ir pleiskanojimo sumažėjimas – jau gali būti pastebimi ir po pirmų procedūrų.

Preparato gamintojas rekomenduoja atlikti 4 procedūras, tarp kurių daromos dviejų savaičių pertraukos. Tačiau konkrečiu atveju rekomendacijos gali skirtis. Tai priklauso nuo to, ar procedūra atliekama prevenciniais, plaukų būklės gerinimo tikslais, ar gydomaisiais tikslais, kuomet yra išreikštas plaukų slinkimas.

„Procedūra yra itin greita, trunka vos apie 15 minučių. Ji atliekama su plona, trumpa adatėle, todėl skausmas minimalus. Žinoma, esant poreikiui, taikome vietinio nuskausminimo priemones", – pasakoja gydytoja dermatovenerologė V. Vaičiūnienė.

Procedūrą galima atlikti visais metų laikais. O šaltuoju sezonu Kauno „Kardiolitos klinikų" Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Viktorija Vaičiūnienė procedūrą rekomenduoja atlikti ir žmonėms, kurie dėl šalto ir sauso oro, prasidėjusio šildymo sezono susiduria su stipriu plaukų elektrinimusi – „Dr.Cyj Hair Filler" plaukų užpildas giliai sudrėkina augančius plaukų stiebus, dėl to sumažėja ši ne vieną erzinanti žiemos problema.

„Kardiolitos klinikų" Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centras
Savanorių pr. 75, Kaunas
Registracija tel. +370 620 33383

Šaltinis
Projektas „Viskas apie odą“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją