Viskas apie odą

„Kardiolitos klinikos" – vienintelė gydymo įstaiga Baltijos šalyse ir viena iš vos 75 klinikų visame pasaulyje taiko progresyvų, tiesioginį plaukų transplantacijos metodą – DHI (Direct Hair Implantation). Jis garantuoja greitesnį gijimą ir mažesnį odos pažeidimą.

Vilniaus „Kardiolitos klinikų" Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė sako, kad DHI metodu priauginti plaukai sėkmingai prigyja – tai efektyvu skirtingo amžiaus ir nuplikimo laipsnio žmonėms.

Plaukų persodinimas DHI metodu

„Plaukų transplantacija ne tik sugrąžina norimą išvaizdą. Grįžta ir pacientų pasitikėjimas savimi, pagerėja bendra gyvenimo kokybė, tad procedūrą renkasi tiek 19, tiek 82 metų pacientai. Atlikus tyrimus, paprastai galima atsodinti ir visiškai nuplikusį viršugalvį, ir išretėjusius smilkinius, ir antakius, ir barzdą", – apie plaukų persodinimą DHI metodu kalba gydytoja.

Prieš ir po plaukų persodinimo

Plaukai retėja net netinkamai juos rišant

Vieni žmonės plaukų netenka dar jauni, kiti su šia problema susiduria kiek vėliau. Nuplikimą, pasak dermatovenerologės R. Kliunkienės, lemia daug priežasčių. Dažniausia vyrų plikimo priežastimi laikoma androgeninė alopecija. Tai yra vyriškų lytinių hormonų – androgenų – sąlygotas plaukų slinkimas, negrįžtamai suardantis plaukų folikulus. Ši liga neretai yra paveldima.

Plaukų slinkimą taip pat provokuoja gretutinės ligos, autoimuninės kilmės susirgimai ar jų kombinacija: sutrikusi skydliaukės veikla, virusinės infekcijos, kai kurių vaistų vartojimas, mikroelementų stoka, patirtas stresas, hormonų disbalansas. Moterims plaukai gali išretėti netgi netinkamai juos rišant.

Plaukų persodinimas DHI metodu

„Priežasčiai išsiaiškinti pirmiausiai reikalinga gydytojo dermatovenerologo konsultacija. Svarbu, kad gydytojas specializuotųsi ir trichologijos – mokslo apie plaukų sandarą, ligas ir gydymą – srityje. Pacientui atliekamas dermatoskopinis ištyrimas, laboratoriniai tyrimai, ir tik tuomet skiriamas gydymas", – pasakoja „Kardiolitos klinikų" gydytoja.

Kartais pakanka pašalinti priežastį

Kai kurie pacientai renkasi PRP – savo kraujo komponentų – injekcijas plaukams. Tai mažai invazinis, natūralus būdas gydyti ūmų plaukų slinkimą, norint sustiprinti plaukų folikulus, gerinti galvos odos būklę. PRP dėka stimuliuojama odos bei poodinio audinio regeneracija, skatinama odos mikrocirkuliacija, mažinamas plaukų slinkimas, skatinamas naujų plaukų augimas.

Injekcijos turi daug privalumų, sako R. Kliunkienė. Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus. Tik po išsamios konsultacijos galima vertinti, kokia estetinės medicinos procedūra pacientui bus veiksmingiausia: PRP, „Dr.Cyj Hair Filler" mikroinjekcijos su hialurono ir 7 biomimetinių peptidų užpildu, kelių procedūrų kombinacija ar plaukų transplantacija.

Plaukų persodinimas DHI metodu

„Konsultacijos metu įvertinamas paciento plikimo pobūdis bei galimos priežastys, aptariamas gydymo planas. Kartais plaukus galima atstatyti pašalinus gretutinę priežastį (ligą ar sutrikimą) arba pasitelkiant medikamentines priemones, procedūras. Visgi kitomis aplinkybėmis gali būti reikalingas ir plaukų persodinimas", – pasakoja „Kardiolitos klinikų" gydytoja dermatovenerologė.

Persodinti plaukai prigyja ir auga įprastai

Plaukų persodinimas taikant DHI metodą yra bene pažangiausias būdas sugrąžinti skalpui, antakiams ir barzdai buvusią išvaizdą ar įsodinti plaukus ten, kur jie niekada ir neaugo.

Pavyzdžiui, smilkiniuose plaukų transplantacija paprastai atliekama moterims, kurios pageidauja didesnės plaukų apimties.

Prieš ir po plaukų persodinimo

DHI metodu netgi galima pažeminti kaktos skalpo liniją, jeigu ji yra anatomiškai žema arba plaukai joje išretėję. Tačiau, pasak gydytojos, svarbu atsižvelgti į paciento anatomiją – įsodinus plaukus žemiau galimos kaktos ribos – ties raumeniu – keliant antakius ar kitaip mimikuojant, judėtų ir plaukai.

Galimas ir antakių atstatymas. Plaukų transplantacija antakių srityje gali maskuoti randus ar nesėkmingą permanentinį makiažą, išspręsti kitas potraumines problemas, taip pat norint sutankinti retus plaukelius.

„DHI metodu persodinti plaukai prigyja ir auga kaip visi kiti. Neprigyti gali nebent vienas plaukas iš 100. Taikant DHI, vienos procedūros metu paprastai persodinama iki 6000 – 7000 plaukų. Galima persodinti ir 10 tūkstančių plaukų, tačiau tam, kad būtų nepažeista donorinė paciento zona ir plaukelių gyvybingumas, didelės apimties plaukų transplantacijas vertėtų atlikti per keletą kartų", – apie procedūros efektyvumą kalba „Kardiolitos klinikų" dermatovenerologė R. Kliunkienė.

Plaukų persodinimas DHI metodu

Nereikia nei skalpelio, nei nuskusti plikai

Plaukų persodinimas DHI metodu atliekamas perkeliant po vieną plauko folikulą iš donorinės zonos (paprastai – pakaušio) į vietą, kurioje pageidaujama atstatyti plaukus ar didinti jų tankumą. Iš donorinės zonos išimti plaukeliai laikomi specialiame skystyje, kurį Baltijos šalyse naudoja vienintelės „Kardiolitos klinikos" – „HypoThermosol". Šis skystis garantuoja plaukelių gyvybingumą iki pat jų įsodinimo.

DHI plaukų persodinimo procedūra paprastai trunka keletą valandų. Jos metu paciento nereikia nuskusti plikai. Taip pat nenaudojami nei skalpeliai, nei pincetai, nei adatkočiai (į žirkles panašūs chirurginiai instrumentai).

Vietoje plaukus žalojančių įrankių, naudojamas į pieštuką panašus implanteris. Jis mažiau pažeidžia odą, nepalieka joje skylių ar randų. Taigi sutrumpėja gijimo laikas. Implanteris taip pat padeda tiksliai parinkti įsodinamo plauko augimo kryptį, kampą ir gylį. Tai užtikrina plaukelių prigijimą ir visiškai natūralų estetinį vaizdą.

Plaukų persodinimas DHI metodu

Dirba pagal griežtą DHI protokolą

DHI metodą išimtinėmis teisėmis taiko vos 75 klinikos visame pasaulyje. Pasak R. Kliunkienės, gydymo įstaiga turi nemažai investuoti į gydytojų ir slaugytojų kvalifikaciją, kad atitiktų pažangų DHI tyrimų ir gydymo protokolą.

Šis protokolas nustato griežtą procedūros, vaistų bei priemonių kontrolės kokybę. Kad gydytojas taptų prestižinį vardą pelniusios įmonės dalimi, šalia jau įgytų aukštojo mokslo diplomų, jis privalo dar keletą metų papildomai mokytis.

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė

„Karjeros prasme, tai yra kur kas sudėtingesnis kelias, nei taikant kitus metodus: gydytojui reikia investuoti daug laiko, kad gautų reikiamų žinių. Tačiau po DHI plaukų persodinimo matomi rezultatai atperka ilgus metus mokymosi", – sako Vilniaus „Kardiolitos klinikų" gydytoja dermatovenerologė R. Kliunkienė.

Svarstant apie grožio procedūras svečioje šalyje, pravartu pasitikrinti, ar klinika turi DHI franšizę – visas franšizei priklausančias klinikas galima rasti apsilankius dhiglobal.com. Taip pat svarbu žinoti, kad frančizės neturinčiose klinikose plaukus persodinti gali bet kokios kvalifikacijos žmogus – nėra reikalavimo turėti medicininį išsilavinimą, tad vos po kelias savaites trukusių mokymų, tai gali daryti kad ir kirpėjas.

„Kardiolitos klinikų" Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centras
Ukmergės g. 219, Vilnius
Registracija tel. +370 620 33383