Žinoma tinklaraštininkė, prekybos tinklo „Iki“ ambasadorė Kristina Pišniukaitė įsitikinusi – net ir kasdieniškiausią maistą galima patiekti tarsi aukščiausio lygio restorane, kad ir kur gamintumėte – namuose ar su draugų kompanija gamtoje.

Nors suktis virtuvėje receptų knygą išleidusi Kristina yra įpratusi, retkarčiais prisipažįsta pataupanti laiką, tad ir šį kartą į svečius užsukusią projekto „Vasara be rūpesčių“ komandą nutarė nustebinti lengvai paruošiamu patiekalu: grilyje kepta burnoje tiesiog tirpstančia lašiša. O štai patiekalų puošybai ir estetiškam pateikimui laiko moteris niekuomet negaili.

Žinoma tinklaraštininkė parodė, kaip sukurti „vau“ įspūdį patiekalams
Šaltinis: Stop kadras

„Patiekti maistą galima labai paprastai arba sužaidus spalvomis, formomis ir indais sukurti vau įspūdį. Man lėkštė – tarsi drobė, kurioje galima kurti“, – sako „Iki“ ambasadorė ir pataria nebijoti eksperimentuoti, net ir paprasčiausius patiekalus paverčiant tikru menu lėkštėje.

Kokiomis patiekalų patiekimo gudrybėmis su projekto „Vasara be rūpesčių“ komanda pasidalino Kristina, kviečiame žiūrėti parengtame video reportaže.

Specialus projektas „Vasara be rūpesčių“