Bulvės nuo senų laikų lietuvių virtuvėje užima ypatingą vietą, tad nė kiek neabejojame – jūsų pamėgtiems bulvių patiekalams išvardinti vien rankų pirštų tikrai nepakaktų. Kaip pastebi prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė, pirkėjų krepšelyje bulvės visais metų laikais yra perkamiausia daržovė, vis tik šviežio derliaus daržovių lietuviai visuomet laukia ypatingai.

„Lietuviai labai vertina vietos ūkininkų užaugintas daržoves, tad vos pasirodžiusios lentynose, šviežio derliaus bulvės kaip mat atsiduria pirkėjų krepšeliuose“, – sako V. Budrienė.

Ieškantiems naujų idėjų – gardus bulvių armonikos receptas

Šiek tiek sviesto ir žiupsnelis druskos – geriausia draugija burnoje kone tirpstančioms šviežio derliaus bulvėms. Na, gal dar truputėlis ką tik nuskintų svogūnų laiškų, krapų ar kitų daržo žolelių. Vis tik jei norisi šiek tiek paeksperimentuoti ir atrasti naujus skonius, pakylėsiančius bulves į naujas aukštumas – rekomenduojame išbandyti vieną ypatingą receptą, idealiai tinkantį kepimui orkaitėje, tačiau lengvai pritaikomą ir kepimui gamtoje – kepsninėje ar tiesiog lauže.

Jei nuspręsite šį patiekalą gaminti lauke – laikykitės tos pačios receptūros, tiesiog paruoštas bulvytes įvyniokite į foliją – taip apsaugosite jas nuo tiesioginės laužo ar kepsninės kaitros.

Reikės:

  • 8 vidutinio dydžio šviežių bulvių
  • 2 skiltelių česnako
  • 150 gramų šoninės
  • 150 gramų tarkuoto sūrio
  • 50 gramų ištirpinto sviesto
  • Druskos ir juodųjų pipirų
  • Šviežių žolelių


Bulvėse horizontaliai padarykite įpjovas, stengdamiesi išlaikyti vienodus tarpelius, kad jos tolygiai iškeptų. Į tirpintą sviestą įspauskite porą skiltelių česnako ir mišiniu patepkite kiekvieną bulvę. Pabarstykite druska ir maltais juodaisiais pipirais.

Bulves dėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir pašaukite į orkaitę, įkaitintą iki 180 laipsnių. Kepkite maždaug 45 minutes – kol bulvės suminkštės ir gražiai apskrus.

Ištraukite bulves iš orkaitės ir apibarstykite smulkiai pjaustytais šoninės gabaliukais, užberkite tarkuoto sūrio arba po kelis sūrio gabaliukus įdėkite į tarpelius bulvėse. Nebijokite eksperimentuoti su skirtingomis sūrių rūšimis bei tekstūromis. Pašaukite bulves atgal į orkaitę dar 7-10 minučių, kad sūris spėtų išsilyti.

Ištraukę iš orkaitės paskaninkite šviežiomis smulkintomis žolelėmis ir ragaukite!

Specialus projektas „Vasara be rūpesčių“