Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė pastebi, kad bulvės lietuvių tarpe populiarios visais metų laikas, vis tik pirmasis vasarinis vietos ūkininkų užaugintas derlius sulaukia itin daug susidomėjimo ir vos pasirodžiusios lentynose, bulvės iškart atsiduria pirkėjų krepšeliuose.

Iškart pagalvojote apie dubenį gardžiausių šaltibarščių su šviežio derliaus bulvėmis? Tiesiog tobulas klasikinis vasaros malonumų derinys, tačiau pirmojo derliaus bulvytės verta valgyti ne tik kaip garnyrą. Geriau mėgautis atskirai – gardinant jas tiesiog sviestu ir šviežiomis daržo žolelėmis. Tik taip galėsite pajusti išskirtinę jaunų bulvyčių tekstūrą bei skonį.

Nekantraujantiems paragauti pirmųjų šviežių lietuviškų bulvių, siūlome namuose pasigaminti lengvai paruošiamą patiekalą – šviežias bulves su žemaitišku kastiniu.

Šviežios bulvės su žemaitišku kastiniu

Reikės:

• 8 šviežių bulvių

• 4 valgomųjų šaukštų sviesto

• 400 g grietinės (riebesnės)

• 50 g šaltai rūkytos šoninės

• 2 skiltelių česnako

• Druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį

• Krapų, petražolių ar kitų mėgstamų žolelių

Gaminimas:

1. Nedideliame puode užvirinkite šiek tiek vandens. Kol vanduo verda, gilesniame dubenėlyje (dubenėlis turi būti tokio dydžio, kad galima būtų uždėti jį ant puodo su verdančiu vandeniu) išsukite kambario temperatūros sviestą iki vientisos masės.

2. Nuolatos maišydami į sviestą po truputėlį sudėkite grietinę. Jei pastebite, kad sviestas ir grietinė atsiskiria, pastebimos mažos kruopelytės, dubenėlį uždėkite ant puodo su verdančiu vandeniu ir maišykite toliau. Sviestui ir grietinei įgavus vientisą tekstūrą, dubenėlį nuimkite nuo puodo. Svarbu neskubėti, grietinę į sviestą įmaišyti palaipsniui.

3. Kai sviesto ir grietinės masė įgaus tolygią kreminę tekstūrą, pagardinkite ją druska bei juodaisiais pipirais, įspauskite kelias skilteles česnako. Jei mėgstate, galite įdėti smulkintų petražolių, krapų, kmynų ar kitų prieskonių. Paruoštą žemaitišką kastinį palaikykite šaldytuve mažiausiai valandą.

4. Tuo tarpu puode išvirkite šviežias bulves. Išvirusias patepkite aliejumi, apibarstykite mėgstamais bulvių prieskoniais ir kelias minutes pakepinkite keptuvėje arba 10 min kepkite orkaitėje, įkaitintoje iki 200 laipsnių.

5. Apkepusias bulvytes išilgai įpjaukite ir atsargiai įdėkite paruošto žemaitiško kastinio. Ant viršaus užberkite šiek tiek kepintos šoninės, šviežių žolelių.