Už švarią Baltiją

Unikali 6000 km ekspedicija, truksianti 9 mėnesius, G. Bučui nebus pirmoji – 2020 m. jis organizavo žygį pėsčiomis aplink Lietuvą. Jo metu dalyviai 80 dienų savanoriškai jungėsi prie entuziasto įvairiuose Lietuvos kraštuose ir rinko kelyje rastas atliekas. Anot G. Bučo, šis žygis pareikalavo daug jėgų, tad ekspedicija aplink Baltijos jūrą galimai bus keliskart iššūkingesnė.

Svarbu iš anksto įvertinti savo jėgas

Aktyvistas pabrėžia, kad visi kandidatai turėtų įsivertinti galimybes, ypač atsižvelgti į psichologinę būklę. Pasak jo, ilgus mėnesius teks žygiuoti atsiskyrus nuo draugų ir šeimos, tai esą – sunkiausia dalis.

Giedrius Bučas

„Keliaujant aplink Lietuvą daugiausia reikėjo ne fizinio pasiruošimo, bet psichologinio. Aišku, žygiuosime komandoje, bet turiu omenyje asmeninį ryšį su savimi. Fizinė būklė taip pat svarbi, keliausime apie 30 km kasdien beveik 250 dienų. Ilsėsimės vieną dieną per savaitę. Jei yra problemų su sąnariais ar stuburu, žinoma, tai reikėtų įsivertinti. Komandinis darbas taip pat labai svarbus, nes ekspedicijos bei komandos sėkmė, savijauta ir būsena, priklauso nuo kiekvieno nario. Turėsime matyti, suprasti, išgirsti ir palaikyti vienas kitą. Eisime, valgysime, miegosime, viską veiksime kartu“, – žygio planus aiškina ekspedicijos vadovas.

Užduotis, nuo kurios priklauso, kokią jūrą turėsime

Visi kviečiami būti herojais mūsų jūros gelbėjimo misijoje. Pasak G. Bučo, vykdoma didi užduotis, nuo kurios gali priklausyti jūros ateitis, – pasiekti visų Baltijos šalių gyventojus ir papasakoti apie jūros problemas. Jis tikisi, kad prisijungę žygeiviai daug ras, atras, gaus, išmoks ir grįš kitokie, nei išėjo.

Komandai sudaryti ieškomi ne tik gebantys kasdien ilgai žygiuoti, bet ir logistikos, komunikacijos, fotografijos bei kitų sričių specialistai.

„Labiausiai norisi žmonių, kurie neateitų į ekspediciją dėl atlygio ar savęs ieškojimo, išbandymo. Norisi tvirtai apsisprendusių, empatiškų Baltijos jūros problemoms. Leidžiamės į ekspediciją rimtam iššūkiui – skleisti žinią visuomenei apie Baltijos jūros krizę. Pagrindinis tikslas – ne užsidirbti materialinį atlygį, o gelbėti jūrą. Visi ekspedicijos nariai turės savo užduotis, bet esminis dalykas yra neabejingumas jūrai“, – lūkesčiais dalinasi ekspedicijos vadovas Giedrius Bučas.

Į kokias pozicijas galima pretenduoti, rasite ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją