Praėjusį savaitgalį surengta pirmoji „Draugų diena“ sulaukė išties gausaus ukrainiečių ir lietuvių, atvykusių iš skirtingų Lietuvos kampelių, būrio. Organizatoriai džiaugėsi matydami tokį didžiulį susidomėjimą. Ukrainiečių vaikų buvo gerokai daugiau nei užsiregistravusiųjų: vietoje 1800 atvyko net 5000. Nors šį kartą iš Ukrainos atvykę tėveliai ir jų mažieji buvo raginami į šventę registruotis iš anksto, dalyvių skaičius ribojamas nebuvo – vienos dienos stovykloje laukiami visi.

Šį šeštadienį jau nuo 12 val. scenoje prasidėjo vaidinimai, muzikiniai pasirodymai, šokiai. Čia net buvo surengtas talentų šou, kurio metu patys vaikai galėjo pademonstruoti savo gebėjimus. Didžiulėje vaikų šventėje jų ir vėl laukė batutų miestelis, kuris, anot organizatorių, praėjusį kartą buvo išties pamėgtas. Buvo žaidžiamas kvadratas, futbolas, pučiami muilo burbulai. Taip pat atskirose erdvėse vaikai galėjo užsiimti kūrybinėmis, meninėmis, edukacinėmis veiklomis.

Sostinėje lietuviai vėl dalijosi gerumu su ukrainiečiais: nemokamos pramogos, skanėstai ir Lauryno Šeškaus prašymas tautiečiams
Šaltinis: DELFI / Orestas Gurevičius

Tarp veiklų vaikai buvo kviečiami pasistiprinti ir paskanauti įvairių gardumynų. Visų atvykusių laukė nemokami dešrainiai, sūrainiai, čirviniai blynai su uogomis bei saldėsiai – vaikai buvo vaišinami cukraus vata ir specialiai „Draugų dienoms“ prekybos tinklo „Norfa“ sukurtais ledais. Jų praėjusį šeštadienį buvo išdalinta apie 10 tūkst. porcijų.

Be pramogų ir gardumynų ukrainiečiai taip pat visus penkis šeštadienius iš eilės gali užsukti į „DĖK'UI“ stotelę, kur jų lauks geros valios žmonių atnešti daiktai – drabužėliai, žaislai ir visa kita. Šį kartą tokių daiktų buvo išties daug, tačiau ratuotų – dviračių, paspirtukų, riedlenčių ir riedučių – vis dar labai trūksta. Nuo pat renginio dienos ryto buvo nusidriekusios ilgos eilės šeimų, kantriai laukusių, kol lietuviai atneš bet kokią transporto priemonę, o atnešus, anot šios iniciatyvos bendraautoriaus Lauryno Šeškaus, jos išgaruodavo per mažiau nei pusę minutės.

Sostinėje lietuviai vėl dalijosi gerumu su ukrainiečiais: nemokamos pramogos, skanėstai ir Lauryno Šeškaus prašymas tautiečiams
Šaltinis: DELFI / Orestas Gurevičius

Vienos dienos stovyklos savanorė Justina taip pat pridūrė, jog apie 10 val. ryto šių daiktų buvo visa krūva, tačiau ukrainiečių šeimos iškart viską išgraibstė.

Tad organizatoriai vis dar karštai ragina prisidėti prie gerumo akcijos ir apsidairyti namuose – galbūt turite jūsų vaikams jau nebereikalingų transporto priemonių, kurios Ukrainos vaikams šiuo metu būtų išties didelė ir džiugi dovana.