Į praėjusį savaitgalį surengtą pirmąją „Draugų dieną“ ukrainiečiai ir lietuviai su šeimomis atkeliavo iš skirtingų Lietuvos kampelių. Renginio organizatoriai prisipažįsta projekto sėkme neabejoję, tačiau tokio susirinkusiųjų kiekio tikrai nesitikėję.

„Į renginį užsiregistravo 1800 ukrainiečių vaikų, tačiau žinojome, kad atvykstančių tikrai bus daugiau – iš viso jų buvo maždaug 5000“, – pasakoja Valdonė Ovadnevienė, viena iš renginio organizatorių.

Šį savaitgalį prisijungti prie vaikams skirtos šventės planuojantys iš Ukrainos atvykę tėveliai ir jų mažieji raginami iš anksto užsiregistruoti (registracijos nuorodą rasite ČIA). Dalyvių skaičius nėra ribojamas ir laukiami visi, rašoma pranešime spaudai.

Diena, kupina įdomių veiklų ir pramogų

Įspūdingo dydžio vaikams skirtoje šventėje aktyvių pramogų ir smagių veiklų tikrai netrūks. Pagrindinėje scenoje nuo 12 val. lauks vaidinimai, muzikiniai pasirodymai bei šokiai. Savo gebėjimus ant scenos galės pademonstruoti ir patys vaikai – čia bus surengtas talentų šou! Atrakcijos vaikų laukia ir šalimais didžiosios scenos įsikūrusiose pramogų erdvėse.

Šį šeštadienį prie Baltojo tilto – pramogos tūkstančiams iš Ukrainos atvykusių vaikų
Šaltinis: DELFI / Tomas Vinickas

„Šį šeštadienį ir vėl lauks batutų miestelis, kurį vaikai itin įvertino praėjusio renginio metu. Kartu žaisime kvadratą, spardysime kamuolį futbolo aikštelėje, pūsime muilo burbulus, turėsime atskirą erdvę meninėms ir kūrybinėms veikloms, edukaciniams užsiėmimams“, – pasakoja V. Ovadnevienė.

Kokia vaikų šventė be skanėstų? Ir tuo tikrai bus pasirūpinta, mat visų atvykusių laukia nemokami dešrainiai, sūrainiai, čirviniai blynai su uogomis ir saldėsiai – vaikai bus vaišinami cukraus vata ir specialiai „Draugų dienai“ prekybos tinklo NORFA sukurtais ledais, kurių praėjusį šeštadienį buvo išdalinta bene 10 tūkst. porcijų.

Lietuvius kviečia prisidėti

Penkis šeštadienius iš eilės vyksiančių „Draugų dienos“ renginių metu veiks „DĖK'UI“ stotelė, kurioje ukrainiečiai galės pasiimti jiems reikalingus daiktus – drabužėlius, žaislus ir visa kita, ką geros valios žmonės atneš padovanoti.

Šį šeštadienį prie Baltojo tilto – pramogos tūkstančiams iš Ukrainos atvykusių vaikų
Šaltinis: DELFI / Tomas Vinickas

Renginio organizatoriai prisidėti prie gerumo akcijos norinčius lietuvius ragina apsidairyti namuose – galbūt turite jūsų vaikams jau nebereikalingų transporto priemonių – dviračių, paspirtukų, riedučių ar riedlenčių, – kurios Ukrainos vaikams šiuo metu būtų išties didelė ir džiugi dovana.

„Praėjusį savaitgalį lietuviai padovanojo net 200 įvairių transporto priemonių vaikams, tačiau raginame nepamiršti šios gražios akcijos ir turinčius vaikų jau nebenaudojamų transporto priemonių, atvežti jas į renginį prie Baltojo tilto. Dar turime 1800 ukrainiečių vaikų, kuriuos tokia dovana labai nudžiugintų“, – sako V. Ovadnevienė.

Kviečiame pamatyti akimirkas iš pirmosios „Draugų dienos“ ir prisijungti prie šį šeštadienį laukiančio renginio.