Kaip pasakoja renginio organizatorius, prodiuseris Laurynas Šeškus, „Draugų diena“ – tai ukrainiečių vaikams skirtų stovyklų, kurios yra organizuojamos kiekvieną savaitę, nuo pat karo pradžios, tęsinys. Nuo birželio 11 d. iki praėjusio šeštadienio jau įvyko 4 renginiai, o ateinantį savaitgalį, liepos 9 d. įvyks paskutinis, finalinis šios akcijos akordas.

Iki šiol geros valios žmonių dėka akcijos metu pavyko surinkti ir vaikams išdalinti apie 2500 įvairių aktyvaus laisvalaikio ir sporto priemonių – nuo paprasčiausių riedučių iki elektrinių paspirtukų.

„Draugų dienos“ metu prie Baltojo tilto vyksta sporto žaidynės, veikia batutų parkas, organizuojami talentų šou, savanoriai gamina įvairius skanėstus, vaišiname vaikus nemokamas saldainiais, cukraus vata, gėrimais. Esame dėkingi prekybos tinklui „Norfai“, kuris finansuoja didžiąją dalį šių stovyklų ir specialiai šiam renginiui sukūrė ledus, kurių vos per vieną šeštadienį išdaliname net 10 tūkt. porcijų. Praėjusį šeštadienį turėjome ir didelį siurprizą – specialiai mums Ukrainos muzikos megažvaigždės „Antytila“ iš fronto atsiuntė muzikinį sveikinimą ir padėką lietuviams, kurie prisideda prie ukrainiečių vaikų gerovės“, – pasakoja L. Šeškus.


Renginio organizatorius džiaugiasi, kad jau 4 savaitgalius iš eilės Lietuvos žmonės noriai neša ir dovanoja vaikams ratuotas priemones, tačiau apgailestauja, kad iki šiol nepavyko pasirūpinti visais ukrainiečių vaikais. Dviračių ir kitų dovanų tiesiog pritrūko.

„Smagu matyti spindinčias vaikų akis ir šypsenas, kai jie gauna tą dovanėlę, tačiau lygiai taip pat stipriai spaudžia širdį, kai nepavyksta visų pradžiuginti. Ypač paauglių, kurie, mūsų manymu, labiausiai nuskriausti. Šiuo metu vis dar turime maždaug 2000 užsiregistravusių vaikų, kurie dar nėra gavę dovanų, todėl visus kviečiame šią savaitę prisidėti ir padėti surinkti trūkstamą kiekį dviračių. Informaciją, kaip ir kokia forma tai padaryti, galima rasti mano „Facebook“ paskyroje. Tikime, kad įvyks stebuklas ir visi vaikai be išimties galės pasidžiaugti vasara ant ratų, – viliasi L. Šeškus. – Labai norime pradžiuginti ne tik vaikučius, bet ir jų mamas, kurios išgyveno karo siaubus, tėčius, kurie šiuo metu kovoja fronto linijose. Žinojimas, kad jų vaikai yra laimingi, gali laisvai žaisti, bendrauti ir jaustis, yra vienas iš būdų pakelti jiems ūpą.“

L. Šeškus dėkoja ir prie renginio įvairiais būdais prisidėjusiems socialiai atsakingo verslo atstovams, pildantiems mažųjų svajones.

 Pigu.lt dovana - dviračiai Ukrainos vaikams
Pigu.lt dovana - dviračiai Ukrainos vaikams.

„Labai džiugu, kad į mūsų pagalbos prašymą padėti nudžiuginti Ukrainos vaikus ratuotomis dovanomis, atsiliepė internetinė parduotuvė „Pigu.lt“, padovanojusi kalną transporto priemonių, taip pat poilsio ir sveikatingumo kompleksas „Atostogų parkas“, parėmęs gražią mūsų idėją finansiškai. Labai padeda ir Vilniaus savivaldybė. Įmonių ir verslų, kurie prisideda prie mūsų akcijos, yra išties daug, ne visiems spėjamame padėkoti, tačiau tikiu, kad jie tikrai prisideda ne dėl noro sulaukti padėkos ar gero žodžio“, – sako L. Šeškus.

Pigu.lt – dovana Ukrainos vaikams
Pigu.lt – dovana Ukrainos vaikams.

Piniginę paramą skyrusio „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša pasakoja, kad „Draugų dienos“ rėmimas – ne vienintelė pagalbos forma, kuria įmonė remia Ukrainos karo pabėgėlius.

„Iš Mariupolio srities esame priglaudę 11 ukrainiečių, tarp kurių yra ir vaikų. Suteikėme jiems gyvenamąją vietą, suaugusiems – galimybę įgyti specialybę ir dirbti, vaikams – lankyti mokyklą, gauti nemokamą maitinimą. Vasaros metu vaikai turi daug laisvo laiko, tad svarbu juos užimti, suteikti galimybių prasmingai ir smagiai leisti laiką“, – teigia prie akcijos prisidėjusios įmonės vadovas.

 Atostogų parkas
Atostogų parkas.

Gerumo pavyzdžiu R. Jovaiša sako norintis įkvėpti ir kitas įmones bei pavienius žmones, kurie vis dar abejoja paramos Ukrainai būtinybe. „Karas Ukrainoje yra didžiulė nelaimė, kuri gali užgriūti bet kurią šeimą. Jeigu būsime abejingi karui, bėda gali pasiekti ir mus. Turime rodyti pavyzdį, remti Ukrainą įvairiomis formomis ir kaip tik galime, žinoma, nepamirštant ir vaikų, kurie šiuo laikotarpiu yra labiausiai pažeidžiami“, – sako pašnekovas.

Norintys prisidėti prie „Draugų dienos“ ir atvežti ratuotas dovanas vaikams, tai gali padaryti Vilniuje, prie Baltojo tilto, jau nuo artėjančio penktadienio pietų, Kaune – I. Kanto 25 g., (AB Agathum) (darbo metu), Panevėžyje – prie parduotuvėje „Marijonas“, Marijonų g. 15. SPECIALI SĄSKAITA RATUOTOMS DOVANOMS: VŠĮ Pilietinė medija, LT697300010172397981

Specialus projektas „Ukrainos šeimos Lietuvoje“