Pensininkė Marijana Teiberienė sako, kad jeigu nebūtų apsidraudusi namų, būtų patyrusi ne tik didžiulį stresą, bet ir milžiniškų finansinių nuostolių. Prie moters namų ilgą laiką buvo statomas naujas namas. Kasdien važinėdavo didžiuliai krovininiai automobiliai, o neapdairūs darbininkai nuolat įvažiuodavo į jos teritoriją ir pridarydavo žalos:

„Jie kelis kartus atsitrenkė į mano namą ir skilo siena. Dėl to turėjome labai daug bėdų, bet kadangi esu apsidraudusi BTA draudimu, išsikviečiau ekspertus. Jie patikrino ir viską sutvarkė, dėl ko esu labai dėkinga. Jei nebūčiau apsidraudusi, būčiau turėjusi didelių finansinių nuostolių. Negana to, kad suskaldė namo sieną, tie statybininkai ne kartą nulaužė ir lietvamzdžius. Po šių įvykių apsidraudžiau dar kartą“.

Sunkiasvorė mašina rėžėsi į sieną

Po kelių incidentų dėl nulaužtų lietvamzdžių, draudikai patarė Marijanai visada su savimi turėti telefoną ir fiksuoti žalą. Vieną dieną ji, kaip įprastai, buvo namuose, kai išgirdo stiprų smūgį.

„Kai atsitrenkė į sieną, buvau namuose, labai išsigandau, buvo neaišku, kas įvyks po to atsitrenkimo. Pamačiusi, kad skilo siena nežinojau, gal ji nugrius. Mano sūnus – gydytojas, dirba užsienyje, tad ne visada gali atvykti pas mane, todėl stengiuosi viską fiksuoti pati“, – pasakojo moteris. Išvydusi apgadintą sieną, ji suskubo ją apžiūrėti ir skambinti draudimo kompanijai.

„Tiksliai nepamenu, kiek laiko užtruko nuo draudikų vertinimo iki pinigų gavimo, tačiau viskas praėjo labai sklandžiai. Visus formalius reikalus už mane sutvarkė sūnus. Ir lietvamzdžiai, ir sienų tvarkymas kainavo apie 3 tūkstančius, bet tikslios sumos nebepamenu. Bandėme dėl remonto susitarti su tais statybininkais, tačiau nepriėjome bendro sprendimo, todėl remontavome patys“, – patirtimi dalinosi pašnekovė ir pridūrė, kad dėl chuliganiško statybininkų elgesio teko kreiptis net į policiją.

Marijanos teigimu, pats procesas su draudikais, įvykus tokiam įvykiui, – tikrai nesudėtingas, o ir draudimo kompanija pakankamai greitai suteikė išmoką. Moteris paskaičiavo, kad įmokos kas mėnesį jai atsipirko. Tiesa, neslėpė, kad moralinio nuostolio ir patirto streso jokie pinigai neatlygins, nes labai baisu, kai kasdien prie pat sienos važiuoja tokios didelės mašinos, o dar ir atsitrenkia į namus.

Susižeidė ir pati

Dėl tų pačių statybų moteris kartą taip sunkiai susižeidė, kad net teko važiuoti į ligoninę,

tačiau dėl šio įvykio į draudimą nesikreipė, mat mano, kad susižeidė dėl savo kaltės: „Kartą pamačiau, kad automobilis ir vėl įvažiavo į mano kiemą ir kažką apgadino. Pasikalbėjusi su vairuotoju, vis dar jausdama stresą, ėjau namo ir nepastebėjusi atdarų automobilio durelių, į jas atsitrenkiau bei praradau sąmonę. Atsigavusi paskambinau sūnui, kuris skubiai nuvežė mane į ligoninę, kur teko siūti praskeltą galvą“.

Po visų nelaimių moteris nė nedvejodama pratęsė turimą namų turto ir paprašė pridėti draudimą nuo nelaimingų atsitikimų: „Esu pensininkė, daug laiko praleidžiu namie, o šalia nuolat vyksta dalykai, kurie gali pakenkti ne tik mano nuosavybei. Anksčiau namų nesidrausdavau, tačiau kartą tiesiog kilo mintis apdrausti namus, lyg kas būtų pakuždėję iš aukščiau.

Ačiū Dievui, šio namo statybos baigtos, tačiau netrukus planuojama statyti naują namą visai šalia. Dėl to suskubau apsidrausti iš naujo, nes, panašu, kad tęsis toks automobilių judėjimas, kaip anksčiau“.