Katilas nustojo veikti dėl elektros svyravimų

„Iš pradžių katilas pradėjo strigti, o paskui tiesiog nustojo veikti. Taip tą pačią minutę likome be šildymo, karšto vandens ir su esminiais klausimais: ką darome, kada vėl galėsime gyventi kaip gyvenę, kiek tai kainuos. Kai gyveni įprastai, net nesusimąstai, kaip gerai gyveni. Kai atsitinka bėda, o neduok Dieve sveikatos problemos, pradedi kitaip žiūrėti ir vertinti tai, ką turėjai. Žmonės tokie jau yra – dažnai nevertina to ką turi“, – sako A. Pivnickienė.

Atvykęs meistras ir įvertinęs katilo būklę nustatė, kad katilas sugedo dėl elektros įtampos svyravimų ir kad jam jau niekas nepadės – reikės pirkti naują. Moteris sako žinojusi, kiek kainuoja naujas katilas – 3 tūkstančius eurų ir kurių reikėjo čia ir dabar, norint gyventi kaip gyvenus.

Pasak moters, kai sugedo dujinis katilas, jam tebuvo 6 metai, kai standartiškai katilų galiojimo laikas yra apie 10 metų. Du metus nuo pirkimo pradžios galiojo garantija, kuri, atsitikus įvykiui, jau nebepriklausė.

Žinojo, kad greitai naujo katilo niekas neatveš

A. Pivnickienė su vyru žinojo, kad katilas per dieną neatsiras, tad reikėjo operatyviai galvoti, kaip šildyti namus.

„Susiorganizavome elektrinį radiatorių, nešiojomės jį iš vieno kambario į kitą, kad kiek įmanoma sušildytume namus. Kad nesiprausti po lediniu vandeniu, jį taip pat šildėme. Mums labai pasisekė, kad taip gyvenome tik savaitę, nes būtent tiek užtruko kol į namus atvežė naują dujinį katilą. Jeigu vaikai būtų buvę maži, situacija tikrai nebūtų tokia paprasta. Tragedijos iš to tikrai nedarėme, juk kiek yra šeimų, kurios gyvena be patogumų.

Aida iš Kazlų Rūdos – apie įvykį, kurį norėtų pamiršti: kai kalbame apie namus, šykštus moka du kartus, – auksinė taisyklė
Šaltinis: Shutterstock

Gelbėjo tai, kad dieną namuose nebūdavome, nes dirbdavome. Aišku, vakare sugrįždavome į gerokai atšalusius namus ir nebuvo taip lengva juos prišildyti, bet nieko tokio – esame suaugę žmonės, suprantame, kad viskam reikia laiko. Elektros sunaudojome daugiau, bet nei vienas nesusirgome, nepatyrėme kitų nuostolių, tad viskas gerai. Sveikata visuomet bus svarbiau už viską“, – įsitikinusi moteris.

A. Pivnickienė sako, kad dujinis katilas atvyko per savaitę tik dėl to, kad buvo iš Lietuvos, jo nereikėjo vežtis iš kažkur kitur. Taip pat meistras labai operatyviai viską sutvarkė, geranoriškai surado kaip įmanoma greitesnį laiko tarpą montavimui.

Finansinės ramybės kaina – 2,7 euro per savaitę

Šykštus moka du kartus. Šią patarlę žino kiekvienas, nors ir ne visada jos paiso ir tada moka kelis kartus brangiau. Šeimą nuo šių finansinių nuostolių išgelbėjo ne kas kitas, o turto draudimas.

„Geriau brangesnis draudimas, nei nelaimė. Juk kai šildai dujomis, jau yra rizika. Daug metų draudžiamės, nieko nebuvo nutikę. Jeigu reiktų čia ir dabar gauti tuos tris tūkstančius eurų, tai aišku, ieškotume, bet kai buvo draudimas, tai mus iš tikrųjų išgelbėjo.

Neturėjau didelių vilčių, kad bus sumokėta visa suma, galvojome, kad bent kažkiek padengs, bet buvo įvertinta, paskaičiuota sąmata, mums sumokėjo viską. Iš savo kišenės sumokėjome apie 100 eurų, kas palyginus su visa suma yra visiškai niekis“, – džiaugiasi moteris, pridurdama, kad jų šeimos atveju, finansinė ramybė kainuoja 130 eurų per metus, kas išskaidžius šią sumą į 12 mėnesių ar savaičių nėra kažkokia didelė suma, bet ji vėliau gali išgelbėti nuo rimtų finansinių nuostolių.