×

Kad apsilankymas parduotuvėje su vaiku taptų malonumu

25. kovo 2016
© Shutterstock nuotr.

Auginant vaikus apsilankymas parduotuvėje gali tapti tikru išbandymu tėvelių kantrybei ir piniginei.

Kita vertus, finansų konsultantai, pataria vaikus išmokyti elgtis su pinigais kuo anksčiau, tad į parduotuvę verta vestis jau mažučius pyplius. Tačiau jei nenorite kiekvieną kartą patirti gėdos, susigadinti nuotaikos ir susipykti su vaiku, įsiveskite kelias taisykles.

Pirkinius aptarkite iš anksto

Dar būnant namuose ar važiuojant automobiliu, aptarkite pirkinius. Garsiai pasvarstykite, ko važiuojate pirkti, ko trūksta namuose. Aptarkite su vaiku, ko nusipirkti norėtų jis. Jei jo norai pernelyg dideli, brangūs ar neįgyvendinami, paaiškinkite, kodėl to nupirkti negalima, pasiūlykite alternatyvų. Kai viskas bus aptarta iš anksto, parduotuvėje kils mažiau ginčų.

Nesiveskite alkano ar pavargusio mažylio

Net ir suaugusieji alkani ar pavargę būna irzlūs ir sunkiai sukalbami. O ką kalbėti apie vaikus? Alkanas mažylis norės viso maisto, kurį tik matys, o pavargęs negalės tinkamai sukoncentruoti dėmesio į tėvų žodžius.

Leiskite išsirinkti vieną daiktą

Vaikas turi žinoti, kad leisite išsirinkti vieną skanėstą ar spalvinimo knygelę, jei gerai elgsis. Mažylis turės aiškią motyvaciją klausyti tėvų. Svarbiausia, iš pat pradžių nustatyti, kad skanėstas – tai ne šokoladas ar saldainis. Paaiškinkite ir savo pavyzdžiu parodykite, kad parduotuvėje į saldainių skyrių jūs neinate ir ten neperkate. Tegul tai būna sveikesnė alternatyva. Pavyzdžiui, mėgstamą glaistytą varškės sūrelį ar varškės kremą su mylimu personažu.

Suteikite vaikui atsakomybę

Vaikai nori būti tokie pat naudingi ir svarbūs kaip ir suaugusieji. Leiskite jiems stumti vaikišką vežimėlį, paprašykite pagalbos sudedant vaisius ar daržoves į maišelius ar sudėti kitus pirkinius į vežimėlį. Gavęs užduotį vaikas turės ką veikti, dėmesio stipriai neblaškys kiti dalykai.

Leiskite apžiūrėti prekes

Daugeliui vaikų užtenka norimą daiktą palaikyti rankoje ir apžiūrėti. Leiskite atsargiai paimti į rankas ir pavartyti. Gali būti, kad to ir pakaks. Žinoma, užgaišite kiek ilgiau, nes reikės palaukti ir prižiūrėti, kad prekė nebūtų netyčia sugadinta. Tačiau taip išsaugosite ramybę. Jei vaikutis net ir apžiūrėjęs, vis tiek spiriasi, kad būtų nupirktas norimas žaislas, knyga ar skanėstas, pabandykite atkalbėti, pasakant, kad toks pat jau yra namuose ar nukreipti dėmesį į įdomesnius daiktus ar pirkinius. Pavyzdžiui, paklauskite, ar galėtų išvardinti visų matomų daržovių ir vaisių pavadinimus?

Nuraminimui išveskite iš parduotuvės

Jei vis dėlto mažylis pabandys klykti ar griūti ant žemės, geriausia reakcija – jokios reakcijos. Palikite jį vieną ir ramiai nueikite į greta esantį skyrių, taip, kad jūs jį matytumėte, o jis jūsų ne. Supratęs, kad tokiu elgesiu nieko nepeš, greičiausiai, daugiau taip nepasielgs. Jei vaikas įsisiautėjo ir nesiseka nuraminti, palikite visus pirkinius ir išveskite iš parduotuvės. Kai nusiramins, paaiškinkite, kad dėl netinkamo jo elgesio jums teko palikti parduotuvę ir nieko nenusipirkote (net ir jo išsirinkto glaistyto sūrelio), todėl kitą kartą į parduotuvę jo neimsite kartu.

Skirkite vaikui dienpinigių

Vyresniems vaikams jau verta duoti dienpinigių. Kol dar vaikas nepradėjo lankyti mokyklos išmokykite pajusti pinigų vertę. Duokite per mėnesį ar savaitę po porą ar kelis eurus. Paaiškinkite, kad už šias monetas parduotuvėje galima nusipirkti norimų dalykų. Taip vaikas išmoks ne tik elgtis su pinigais, bet ir skaičiuoti.