×

6 lengvi patiekalai su dešrelėmis, kurie patiks mažiesiems

25. kovo 2016
© Shutterstock nuotr.

Dešrelės - ne tik skanus, tačiau ir labai greitai pagaminamas maistas.

Žinoma, tradiciškai valgyti dešreles su duona pabosta. Todėl mes siūlome išmėginti šešis lengvai pagaminamus patiekalus su dešrelėmis, kurie tiks bet kokia proga. Jie ypatingi tuo, jog yra labai žaismingi ir vaizdingai atrodantys, todėl iš karto sukels jūsų mažiesiems apetitą!

Pradedame?

Linksmasis sliekiukas

Įprastos bandelės su dešrele pabodo? Galimas ir kur kas įdomesnis variantas! Išbandykite labai paprastai gaminamas bandeles su dešrele, kurioms pikantiškumo suteiks fetos sūris. Ir mažiesiems labai patiks - suverkite mažas bandeles maistiniais krapštukais, jog gautumėte sliekiukią.

Ko jums prireiks?

Šiek tiek rozmarinų, vieno kiaušinio, 3 dešrelių, fetos sūrio (160 gramų), sluoksniuotos tešlos (300 gramų).

Kaip gaminti? Iškočiojame sluoksniuotą tešlą ir supjaustome kvadratais, o dešreles smulkiai supjaustome. Fetos sūrį taip pat supjaustome. Ant tešlos kvadratėlio dedame gabaliuką dešrelės, sūrio gabaliuką ir apibarstome rozmarinais. Sulenkiame tešlos kvadratėlį ir aptepame jį kiaušiniu. Kepame bandeles apie 10 minučių 180 laipsnių temperatūroje. Iškepus ir atvėsinus suverti po tris bandeles mediniais krapštukais.

Dar vienas sliekiuko variantas:

6 lengvi patiekalai su dešrelėmis, kurie patiks mažiesiems
© Shutterstock nuotr.

Linksmasis voriukas

Tai vaikus ypač pradžiuginsianti bulvių košė su virtomis dešrelėmis aplink ją - tikras voriukas!

Ko jums prireiks?

400 gramų bulvių, 0,5 stiklinės pieno, žiupsnelio druskos, 2 dešrelių, 2 šaukštų pomidorų padažo, dviejų mažųjų pomidorų, juodųjų alyvuogių.

Išvirus bulves įpilkite užvirintą pieną ir įberkite druskos, tuomet viską sutrinkite. Tuo pačiu metu išvirkite dešreles. Išvirus bulvių košę, dailiai įdėkite ją į lėkštę ir papuoškite į keturias dalis perpjautomis dešrelėmis - keturios dešrelių puselės iš vienos pusės, keturios iš kitos. Alyvuogės tebūnie voriuko akytės, o nosis - pomidoras. Iš pomidoro padažo nupaišykite šypsenėlę.

Kitas voriuko variantas:

6 lengvi patiekalai su dešrelėmis, kurie patiks mažiesiems
© Shutterstock nuotr.

Karališkasis sostas

Grikiai ir dešrelės - ne tik labai skanūs, bet ir nekertantis per tėvelių kišenę maisto produktai. O jei dar vaikai besigardžiuodami valgo...

Ko jums reikės?

5 šaukštų grikių, vienos dešrelės, prieskoninių žolelių, rauginto agurkėlio, žiupsnelio druskos, 1 mažo šaukštelio sviesto.

Kaip daryti? Išvirti grikius ir išmaišyti juos su sviestu, druska ir žolelėmis. Tuo pačiu metu išvirti dešreles ir jas pakepinti. Sudėti grikius ir ant viršaus papjaustyti dešrelių (galima ir peiliu padaryti įbrėžimus dešrelei ir susukti ją, tuomet atrodys kaip karūna). Agurkėlį uždėti ant viršaus.

Lengvas variantas - dešrelė-aštuonkojis

6 lengvi patiekalai su dešrelėmis, kurie patiks mažiesiems
© Shutterstock nuotr.

Dešrelės su šukuosena

Tokias dešreles vaikai suvalgys akimirksniu - atrodo originaliai ir tikrai gardžiai. O ir pagaminti tokį patiekalą užtruksite vos 15 minučių!

Ko jums reikės?

Dviejų dešrelių, 20 spagečių, mėgstamų daržovių, pomidorų padažo.

Padalinkite dešreles į dvi dalis ir įverkite į kiekvieną dešrelę po penkis spagečius. Tuomet virkite, kol matysite, jog išvirė ir dešrelės, ir makaronai. Patiekite su mėgtamomis salotomis ir pomidorų padažu.

Dešrelės - mumijukės

Itin lengvai pagaminamos bandelės, kurių viduje yra dešrelė.

Ko prireiks?

3 dešrelių, 300 gramų sluoksniuotos tešlos, pomidorų padažo, majonezo.

Kaip gaminti? Paimkite dešreles ir apvyniokite jas siauromis sluoksniuotos tešlos juostelėmis, jog atrodytų kaip mumijos. Kepkite orkaitėje apie 10 minučių 180 laipsnių temperatūroje, kol mumijos švelniai paruduos. Iškepus bandelės pomidorų padažu nupaišykite dvi mumijos akis.

Patiekite su tokiu padažu: po lygiai indelyje sumaišykite pomidorų padažą ir majonezą.

Omletukai

Kiaušiniai ir mėsa - būtini augančiam organizmui, todėl mažiesiems galima pagaminti lengvai paruošiamų omletukų. Tai į smulkius gabalėlius supjaustytas omletas su dešrelėmis.

Ko prireiks?

5 kiaušinių, 1 šaukšto kvietinių miltų, 0,5 stiklinės pieno, virtos vištienos filė dešros, 50 gramų sviesto.

Kaip gaminti? Kiaušinius išplakti su druska bei mėgstamais prieskoniais. Sudedame į masę miltus, sumaišome. Tuomet pilame pieną bei krečiame gabaliukais supjaustytą dešrą. Viską išmaišome. Įdedame masę į keptuvę su sviestu ir kepame 180 laipsnių temperatūroje, kol omletas iškyla. Omletą supjaustome trikampėliais, galime papuošti pomidoriukais arba agurkėliais.

Mergaitėms turėtų patikti ir toks variantas: dešrelę perpjaukite pusiau, sulenkite širdelės forma, galiukus sutvirtinkite įsmeigę dantų krapštuką. Į formelę įmuškite kiaušinį, o jam iškepus - ištraukite dantų krapštuką.

6 lengvi patiekalai su dešrelėmis, kurie patiks mažiesiems
© Shutterstock nuotr.

Skanaus!