„Kardiolitos klinikose“ plaukų transplantacija atliekama DHI (Direct Hair Implantation) metodu. Tai vienintelė gydymo įstaiga Baltijos šalyse ir viena iš vos 75 klinikų visame pasaulyje, kuri taiko šią procedūrą, užtikrinančią greitesnį plaukų prigijimą ir mažesnį odos pažeidimą.

„Plaukų transplantacija ne tik sugrąžina norimą išvaizdą. Grįžta ir pacientų pasitikėjimas savimi, pagerėja bendra gyvenimo kokybė, tad procedūrą renkasi tiek 19, tiek 82 metų pacientai.

Atlikus tyrimus, paprastai galima atsodinti ir visiškai nuplikusį viršugalvį, ir išretėjusius smilkinius, ir antakius, ir barzdą, taip pat galima maskuoti randus tiek po veido pakėlimo operacijų, tiek po įvairių traumų“, – apie plaukų persodinimą DHI metodu kalba R. Kliunkienė.

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja dermatologė Renata Kliunkienė

Nenaudojami plaukus žalojantys įrankiai

DHI metodu plaukų persodinimas atliekamas perkeliant po vieną plauko folikulą iš donorinės zonos, dažniausiai pakaušio, į vietą, kurioje pageidaujama atstatyti plaukus ar didinti jų tankumą. Iš odos išimami plaukeliai iš pradžių yra laikomi specialiame skystyje „HypoThermosol“, kuris garantuoja jų gyvybingumą iki pat persodinimo.

„Taikant DHI, vienos procedūros metu paprastai persodinama iki 3000–5000 plaukų. Galima persodinti ir 10 tūkstančių plaukų, tačiau tam, kad būtų nepažeista donorinė paciento zona ir plaukelių gyvybingumas, didelės apimties plaukų transplantacijas vertėtų atlikti arba per keletą kartų arba per kelias dienas, nes išimti plaukeliai gyvybingi būna tik tam tikrą valandų skaičių“, – apie procedūros efektyvumą kalba „Kardiolitos klinikų“ dermatologė-trichologė R. Kliunkienė.

DHI plaukų persodinimo procedūra paprastai trunka keletą valandų. Jos metu paciento nereikia nuskusti plikai, nenaudojami skalpeliai, pincetai ar kiti plaukus žalojantys įrankiai. Procedūra atliekama į pieštuką panašiu implanteriu, kuris mažiau pažeidžia odą, nepalieka joje skylių ar randų. Dėl šios priežasties galima tiksliai parinkti įsodinamo plauko augimo kryptį, kampą ir gylį, taip prigyja net 99 proc. transplantuotų folikulų, be to, sutrumpėja gijimo laikas.

Prieš ir po plaukų persodinimo

„Kardiolitos klinikose“ procedūra atitinka aukščiausius standartus

„Kardiolitos klinikų“ turima licencija, leidžianti atlikti plaukų transplantaciją DHI metodu, yra kokybės ir prestižo rodiklis. Pasak R. Kliunkienės, gydymo įstaiga turi nemažai investuoti į gydytojų ir slaugytojų kvalifikaciją, kad joje būtų galima atlikti pažangų DHI tyrimų ir gydymo protokolą, kuris nustato griežtą procedūros, vaistų bei priemonių kontrolės kokybę. Dėl šios priežasties, kad gydytojas taptų prestižinį vardą pelniusios įmonės dalimi, šalia jau įgytų aukštojo mokslo diplomų, jis privalo dar keletą metų papildomai mokytis, o „Kardiolitos klinikose“ dirbantys specialistai yra paruošti pagal aukščiausius „DHI Global University Academy“ standartus ir turi reikalingus sertifikatus.

Svarstant apie grožio procedūras kitose šalyje, svarbu žinoti, kad DHI frančizės neturinčiose klinikose plaukus persodinti gali bet kokios kvalifikacijos žmogus – nėra reikalavimo turėti medicininį išsilavinimą, tad vos po kelias savaites trukusių mokymų tai gali daryti net ir kirpėjas.

„Nemažai kitų šalių klinikų skelbia atliekančios transplantaciją naudodamos pažangiausią pasaulyje technologiją ir tokiu būdu suteikia ne tokią paslaugą, kokios tikėjosi pacientas. Grįžę iš užsienio pacientai dažnai kreipiasi į mus konsultacijai dėl įvairiausių iškylančių klausimų ar galimybės koreguoti plaukų-skalpo liniją“, – pasakoja gydytoja dermatologė-trichologė.

Prieš procedūrą svarbu įvertinti kiekvieną atvejį individualiai

Konsultacija su specialistais prieš procedūrą svarbi, siekiant užtikrinti, kad ji praeis sklandžiai ir leis pasiekti pačių geriausių rezultatų. Pasak gydytojos, visada būtina išsiaiškinti, ar plaukų slinkimui įtakos turi ne ligos, kurias galima gydyti kitais būdais.

„Prieš nuspręsdami atlikti plaukų transplantaciją, turime atlikti daugybę tyrimų, kad atmestume kitas galimas patologijas, ligas, dėl ko galėtų slinkti plaukai. Be to, plaukų slinkimas turi stabilizuotis – kol plaukai slenka intensyviai, procedūra taip pat nėra atliekama“, – teigia medikė.

Vis dėlto, skiriamas laikas atsiperka su kaupu pamačius galutinius atliktos plaukų transplantacijos rezultatus. Be to, procedūros metu odai padaromi tik minimalūs pažeidimai, todėl net iš kitos šalies atvykęs pacientas jau po kelių dienų gali grįžti namo ir įsilieti į įprastą gyvenimo ritmą.

„Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centras
Ukmergės g. 219, Vilnius
Registracija tel. +370 620 33383
www.dermatologija.kardiolitosklinikos.lt

Šaltinis
Projektas „Tavo grožio ekspertai“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)