Beveik 200 kviestinių svečių iš Lietuvos ir užsienio ketvirtadienio vakarą susirinko į Vilniaus rotušę iškilmingai paminėti „Northway“ įmonių grupės 15-os metų sukakties. Kartu pasveikinti įmones įkūrusį „Northway Biotechpharmos“ valdybos pirmininką, akademiką, profesorių Vladą Algirdą Bumelį ir jo šeimą – žmoną Žaną bei dukras Dianą ir Junoną, teigiama pranešime spaudai.

„Amžinasis judesys“ – būtent tokia vakaro tema buvo pasirinkta, vadovaujantis prof. V. A. Bumelio nepaliaujamu judesiu į priekį, keliant biofarmacijos mokslą į praktiką, o Lietuvą – į pasaulio sveikatos mokslų olimpą. Susirinkusiems svečiams prof. V. A. Bumelis dar kartą įrodė, kad net ir neseniai paminėjęs savo 70-ies metų sukaktį, neketina sustoti. Ekrane parodytame filme „Vizijos link“ profesorius minėjo šiemet naujai Londone ir Klaipėdoje atidaromus „Northway“ medicinos centrus ir išdavė siekį atidaryti biofarmacijos laboratoriją Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Nuėjome ilgą kelią nuo „Northway“ medicinos centrų įkūrimo pradžios. Subūrėme daug savo srities profesionalų, kurie kiekvieną dieną prisideda prie Lietuvos sveikatos mokslų ateities kūrimo ir gerinimo. Mūsų tikslas – padėti žmonėms. Jeigu turi gerą idėją, tai dar nieko nereiškia. Idėją reikia vystyti, o tam, kad ją įgyvendintum, reikia pritraukti daug talentingų ir darbą mylinčių žmonių. Noriu padėkoti visiems, kurie šį vakarą rado laiko ir susirinko su mumis kartu paminėti šios mums labai svarbios sukakties“, – savo svečiams sakė profesorius Vladas Algirdas Bumelis.

Sveikinimo kalbas vakaro šeimininkams tarė Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, ambasadorius Deividas Matulionis, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vyresnysis „Biologics Research and CMC, NGM Biopharmaceuticals“ viceprezidentas ir vykdomojo komiteto narys David Shen, medicinos daktaras, mokslų daktaras, „Forty Seven Inc“ prezidentas bei vadovas Dr. Mark McCamish ir kiti.

Seimo narys Antanas Vinkus kartu su „Northway“ medicinos centrų generaline direktore Diana Bumelyte septyniems savo klinikų medikams įteikė Sveikatos apsaugos ministerijos padėkos raštus už atsakingą darbą, profesionalumą ir svarų indėlį į Lietuvos sveikatos sistemos plėtrą. Raštai įteikti plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojui Arūnui Jankauskui, gydytojui akušeriui ginekologui Rolandui Žiobakui, gydytojai akušerei ginekologei Redai Žiobakienei, gydytojui ortopedui traumatologui Aleksui Makulavičiui, gydytojui ortopedui traumatologui Mariui Šakaliniui, operacinės slaugytojai Liudai Padvaiskienei bei gydytojai anesteziologei – reanimatologei Jelenai Mikučionienei.

Iškilmingą renginį vedė žurnalistas, laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis. Vakarą pradėjo pirmojo Lietuvoje urbanistinio šokio teatro „Low Air“ įkūrėjai Airida Gudaitė-Žakevičienė ir Laurynas Žakevičius. Su dideliu susidomėjimu svečiai klausėsi scenoje vykusios prof. V. A. Bumelio, bitininko Mindaugo Bridžiaus ir dirigento Donato Katkaus diskusijos „Avilio chaoso harmonija: ko žmonės gali išmokti iš bičių“. Diskusijos dalyviai žavėjosi bitėmis ir diskutavo, kaip iš jų pasimokyti žmonėms: išskridusios bitės niekuomet negrįžta be rezultato – medaus.

Viena iš staigmenų susirinkusiesiems tapo kultinio dainininko Andriaus Mamontovo koncertas, prasidėjęs daina „Amžinas judesys“. Renginio pabaigą vainikavo specialiai šiam renginiui „Amžinojo judesio“ tema kūrybinio maisto studijos „Less Table“, bendradarbiaujant su lietuviškos gamtos ritmo įkvėptu restoranu „Sweet Root“ sukurtas maisto evoliucijos kelias. Svečiams buvo pateikta maisto retrospektyva ir perspektyva „Maisto kelias“ – tai kelias su pasaulio istorijos degustacija ir giliais ateities klausimais, galimybėmis, kur sugretinamos praeities, dabarties ir ateities nuojautos bei reikšmės


www.DELFI.lt
3