Kaip pastebi prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė, rudens derlius palankus ne tik sveikatai, bet ir piniginei.

„Rudenį kasmet pasitinkame gausiu daržovių derliumi, kurį itin vertina mūsų pirkėjai. Tai pats geriausias metų laikas – kai yra visko ir daug, tiesiai iš sodų ir daržų lysvių. Pastebime, kad mūsų pirkėjai rudenį gamina daugiau jaukaus, naminio, šildančio maisto, o daržovės tam – ir labai tinkantis, ir nebrangus pasirinkimas“, – sako V. Budrienė.

Viena daržovė – daug naudų ir patiekalų

Kam šaukštas geros savijautos ir kūną bei sielą šildančio maisto ne pro šalį, tas į pirkinių krepšius jau ridena moliūgus. Tai – viena seniausių, jau 5000 metų prieš mūsų erą pietų amerikiečių sukultūrintų daržovių. Jo naudų organizmui – ne mažiau, nei galimų patiekalų variacijų.

Saldus, sūrus ar pikantiškas, sriubose, troškiniuose, pyraguose, blynuose ar putėsiuose – moliūgas tinka bene visur. Nors geriausiai jo skonis, tekstūra ir kvapas atsiskleidžia su čiobreliais, feta, šonine ir svogūnais, drąsiai eksperimentuokite su viskuo, ką rasite šaldytuve – tai viena tų daržovių, kuri patiekalo niekada nepagadins.

Besirūpinantiems sveikata patiks ir moliūgo nauda. Be to, kad jis itin turtingas sklandžiai žarnyno veiklai taip reikalingomis skaidulomis, tai – vienas didžiausių beta karoteno šaltinių. Beta karotenas, organizme virstantis vitaminu A, yra stiprus antioksidantas, padedantis organizmui apsisaugoti nuo streso, oro užterštumo ir kitokio neigiamo aplinkos poveikio, t.y. laisvųjų radikalų sukeliamos žalos.

Kartu, moliūgas yra vitaminų C ir E šaltinis, o jo sėklose gausu stipriam imunitetui, odai, plaukams ir nagams taip reikalingo cinko.

Moliūgo ir fetos galetė
Moliūgo ir fetos galetė . Šaltinis: Shutterstock

Moliūgo ir fetos galetė

„Galette“ (galetė) – iš Prancūzijos kilęs plokščios formos pyragas, kuris, priklausomai nuo įdaro, gali tapti tiek burnoje tirpstančiu desertu, tiek sočiu patiekalu visai šeimai. Galetę pagaminti itin paprasta: tereikia sluoksniuotos bemielės tešlos ir bet ko, ką randame šaldytuve.

Šį kartą ant vakarienės stalo tegul garuoja moliūgo ir fetos galetė, kuriai pagaminti parduotuvėje išleisite apie penkis eurus. O rytoj keiskite ingredientus: pridėkite svogūnų, šoninės ir mocarelos – ir galetė niekada nenusibos net išrankiausiems šeimos nariams.

4 asmenų šeimai reikės:

● Sviestinio moliūgo (apie 1 kg), nulupto ir supjaustyto 0,5 cm griežinėliais
● 100 g fetos sūrio
● 275 g sluoksniuotos bemielės tešlos
● Žiupsnelio šviežių ar džiovintų čiobrelių
● Žiupsnelio druskos ir pipirų pagal skonį
● Šaukštelio alyvuogių aliejaus

Gaminame:

Sviestinio moliūgo griežinėlius klojame ant kepimo popieriumi padengtos skardos, apšlakstome aliejumi, pagardiname druska ir pipirais. Šauname į iki 190 laipsnių įkaitintą orkaitę ir čirškiname apie 20-25 minučių.

Pyrago formą suvilgome aliejumi ir sluoksniuotą tešlą klojame taip, kad iš kraštų dar liktų šiek tiek tešlos pyrago kraštams uždengti. Tešlos pagrindą lengvai subadome šakute, ant jo krauname keptą moliūgą, trupintą fetos sūrį. Pagardiname čiobreliu. Apgaubiame galetę likusios tešlos kraštais ir šauname į orkaitę dar 25-30 minučių.

Pyragas skaniausias ir kvapniausias šiltas, bet labai gardus ir atvėsęs.