Lietuviai neslepia – į kainų etiketes dėmesį atkreipia visada, tačiau niūrių prognozių baiminasi ne visi.

„Gamta viską žmogui duoda, tad jei reikės – eisim, sodinsim ir kažką savo auginsim“, – optimizmo nestokojo viena iš kalbintų pašnekovių. Prognozuojamos krizės nesibaimino ir užkalbintas vyras: „Ir prieš krizę, ir dabar pagalvodavau, kur galima pigiau apsipirkti, kur akcijas siūlo. Štai šiandien sviestą, kuris kainuoja 2.60 Eur, nusipirkau už 1.90 Eur. Paėmiau ne vieną, o du pakelius, tad užteks kelioms savaitėms. Man atrodo, viskas ne taip baisu, kaip kalbama“.

Kalbinti pirkėjai vieningai tikino besilaikantys tų pačių sumanaus apsipirkimo taisyklių – prieš eidami į parduotuvę stengiasi apgalvoti meniu, susidaryti reikiamų produktų sąrašą ir pirkti tik tai, ko iš tiesų reikia, o ilgo galiojimo produktų patraukliomis kainomis įsigyti daugiau, kad turėtų ateičiai.

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė taipogi pastebi, kad gyventojų apsipirkimo įpročiai kol kas stipriai nesikeičia, tačiau prekybos tinklas ruošiasi visiems galimiems scenarijams.

„Šiuo metu didelių pokyčių nepastebime, tačiau tikėtina, kad atėjus rudeniui pirkėjai stengsis pirkti sumaniau. Mes, žinoma, darome viską, kad kainos būtų kuo mažesnės: taikome akcijas, įvairias kitas priemones. Tikimės, kad mūsų pirkėjams ruduo bus lengvas“, – sako V. Budrienė.

Projektas „Sumanaus taupymo planas“