Sumaniai apsipirkę sutaupysite

Nuo gardžių orkaitėje keptų blauzdelių iki traškių filė juostelių – iš skirtingų vištienos dalių galima sugalvoti tūkstantį ir dar daugiau patiekalų, kuriuos sieja trys bendri dalykai: pagaminti paprasta, neabejotinai skanu ir tikrai nebrangu. Ypatingai, jei esate įpratę sumaniai apsipirkti ir atidžiai sekate kas savaitę skelbiamas akcijas savo pamėgtoje parduotuvėje.

Skaičiuojama, kad per metus vienas lietuvis vidutiniškai suvartoja beveik 40 kilogramų vištienos. Prekybos tinklo „Iki" komunikacijos vadovė Vaida Budrienė pastebi, kad pirkėjai noriai į krepšelius deda vištienos blauzdeles, sparnelius, kepsniams puikiai tinkančią vištienos filė. Pasirinkimui, anot jos, įtakos turi ir tuo metu esančios akcijos.

„Vištiena – maistinga, lengvai paruošiama ir nebrangiai kainuojanti mėsa, kuri dėl savo universalumo pirkėjų tarpe populiari tiek šaltuoju metų laiku, tiek vasarą, prasidėjus grilio sezonui. Atsižvelgdami į pirkėjų poreikius, visuomet stengiamės pasiūlyti kuo platesnį šviežios ir kokybiškos vištienos asortimentą bei taikyti šiai mėsai itin patrauklias kainas", – sako prekybos tinklo „Iki" komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Ir patiems pasilepinti, ir kompaniją nudžiuginti

Sumedžioję patrauklią kainą, visą kalną traškių vištienos juostelių pasigaminsite vos už kelis eurus – pakaks ir patiems sočiai paskanauti, ir svečius pavaišinti. O jei vienu prisėdimu visko neįveiksite, taip pat ne bėda – traškios vištienos juostelės puikiai tinka ir kitos dienos užkandžiams ar salotoms pagardinti.

Nors būdų ir receptų, kaip gaminti tokį užkandį yra išties daug, šį kartą siūlome patį paprasčiausią, tačiau tikrai ne prasčiausią variantą. Plačiai atverti piniginės ingredientams neprireiks – į krepšelį keliaus viščiukų broilerių vidinė filė, malti džiūvėsėliai ir kiaušiniai. Kitų reikiamų ingredientų, neabejojame, atrasite ir namuose.

Reikės:

  • 800 g viščiukų broilerių vidinės filė;
  • Džiūvėsėlių;
  • 2 kiaušinių
  • Prieskonių
  • Aliejaus kepimui

Marinuoti vištieną ar ne – jūsų pasirinkimas. Jei laiko tam visai neturite, pakaks pagardinti druska, o norimą skonį suteiks traški džiūvėsėlių plutelė – tereikia juos sumaišyti su mėgstamais prieskoniais.

Vištienos filė supjaustykite tolygiais norimo dydžio gabaliukais (geriausia – maždaug 3 cm pločio). Kiekvieną gabalėlį pamirkykite kiaušinio plakinyje, tuomet gerai apvoliokite džiūvėsėliuose. Pakartokite tą patį dar kartą. Taip vištienos juostelės bus tikrai traškios.

Paruoštas vištienos juosteles dėkite į gerai keptuvėje įkaitintą aliejų (jo nepagailėkite) ir kepkite iš abiejų pusių maždaug po pusantros minutės. Svarbiausia – neperkepkite. Kai tik vištiena įgauna rusvai auksinį atspalvį, traukite ją lauk ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Jei stoviniuoti prie keptuvės nenorite ir renkatės mažiau nuodėmingus užkandžius, vištienos juosteles kepkite 200 laipsnių orkaitėje, maždaug 15-18 minučių.

Prie šio gardaus užkandžio puikiai tinka patys įvairiausi padažai – saldžiarūgščiai, aitrūs ar švelnūs jogurtiniai, kuriuos pasiruošite vos per minutę. Tereikia jogurtą pagardinti mėgstamais prieskoniais, kapotais šviežiais žalumynais, žiupsneliu druskos.

Projektas „Sumanaus taupymo planas“